HC CHOTĚBOŘ : HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

4 : 3

(0:1, 3:2, 1:0)

Ve středu 26. února hráči a fanoušci Moravské Třebové vyjeli vstříc druhému bodu v sérii do Chotěboře!

První třetina začala výborně a hned po 25 vteřinách se Slovan dostal po pohledné kombinaci do vedení 0:1! Následovala série vyloučení na obou stranách, ale všechny přesilové hry zůstaly nevyužity, ačkoliv Chotěboř měla výhodu i 5 na 3!

Druhá třetina začala gólem domácích ve 22. minutě a srovnáním stavu na 1:1. Hosté zabrali a výsledkem jejich snahy byl vstřelený gól ve 24. minutě (1:2). Třebovským se poté ještě ve 27. minutě podařila využít přesilová hra, a tak odskočili ve skóre o dvě branky (1:3)! Zdálo se, že se zápas vyvíjí podle představ hostí, ovšem nastal výpadek, který se projevil množstvím střeleckých pokusů Chotěboře. Bohužel dva z těchto pokusů byly úspěšné a tím pádem konečný stav druhé části byl 3:3!!!

Třetí část zápasu byla opět ovlivněna mnoha vyloučeními. Jedno z nich Chotěboř využila ve 49. minutě a poprvé v utkání se dostali do vedení (4:3). Slovan už se na vyrovnání nezmohl navzdory šancím, které si dokázal ještě do konce třetiny vytvořit! Chotěboř tak vyrovnává sérii na 1:1.

Ohlasy po utkání:

Hodnocení utkání trenérem Igorem Čiklem: ,,Po vyrovnané první třetině jsme vedli 1:0. Když jsme se ve druhé třetině dostali do vedení 3:1, zdálo se, že kráčíme ke 2. bodu v sérii, opak byl ale pravdou. Přestali jsme bruslit a soupeř zápas otočil. Musíme se přestat zajímat o výkony rozhodčích a hru soupeře a soustředit se na náš výkon, jinak další zápasy nezvládneme! V pátek to s klukama proberu a v neděli jdeme vyhrát!“

Promarněný náskok dvou branek mrzí, ovšem série pokračuje! Děkujeme fanouškům za podporu v Chotěboři! Nyní se všichni soustřeďme na neděli 1. března v 17 hodin, kdy se znovu utkáme s Chotěboří na našem stadionu v Moravské Třebové a kde uděláme vše pro to, abychom hosty poslali s pláčem zpět domů !!!

Branky: 21:59 Hospodka Jan (Vantuch, Kraučuk), 34:07 Suchý (Dvořák, Eis), 37:07 Svoboda (Dvořák), 48:50 Hospodka Jan (Svoboda, Eis) – 0:25 Pavlovský (Čikl, Augustin), 23:10 Řehulka (Holub, Čikl), 26:52 Marek (Řehulka, Muselík)