Rozhodne až páté utkání

HC CHOTĚBOŘ : HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

6 : 4

(3:1, 1:2, 2:1)

V úterý 3.března pokračovala série proti Chotěboři, kde se klání od 18:30 i odehrálo. Bohužel se Slovanu ještě do finále postoupit nepodařilo, a tak musí o osudu rozhodnout poslední pátý zápas!

Domácí měli v první třetině lepší pohyb i důraz v osobních soubojích a odměnou jim bylo vedení v 8. minutě již o dvě branky (2:0)! Špatnou třetinu ze strany moravskotřebovských ještě podtrhla využitá přesilová hra Chotěboře ve 13. minutě (3:0). Kontaktní branka, která se hostujícím hráčům podařila vsítit v 18. minutě však Slovan výrazně povzbudila (3:1)!

Do druhé třetiny vstoupil Slovan s daleko větším nasazením, přidal na důrazu a vytěžil přesilové hry. Při první z nich se ve 29. minutě dostali třebovští na rozdíl jediné branky (3:2). Další přesilová hra po krásné střele již znamenala ve 31. minutě vyrovnání (3:3)! Pouhé dvě minuty poté však hosté nechali trestuhodně za obranou hráče Chotěboře, který z ojedinělé šance rozhodně skóroval (4:3).

Třetí třetina začala gólem domácích ve 45. minutě, kdy se prosadil jeden hráč z rohu proti třem třebovským (5:3). Slovan nechtěl zápas vzdát a na rozdíl jediné branky se dokázal dostat v 50. minutě! Vyrovnat se Slovanu ale nepodařilo ani při odvolání brankáře, při němž inkasovali na konečných 6:4. Hráči Chotěboře hrají celý zápas na hraně vyloučení, často je vůbec nezajímá puk a jen se soustředí na pozdní dohrávání našich hráčů! A tak je třeba přizpůsobit se a hrát stejně, jako se to dařilo ve druhé třetině!!!

Ohlasy po utkání:

Hodnocení utkání trenéra Igora Čikla: ,,Věděl jsem, že zápasy s Chotěboří budou vyrovnané, jejich styl hry nám vůbec nesedí. Zítra máme výhodu domácího prostředí. Chceme vyhrát a zahrát si finále. Bude to těžké, ale je v našich silách postoupit. Budeme bojovat, přijďte se všichni podívat!“

Slovo kapitána Igora Čikla: ,,Věřím v sílu našeho týmu! Základní část jasně ukázala, že i když jsme po celou dobu měli komplikace se sestavou a se zraněními, dotáhli jsme to na druhé místo! Máme skvělou partu a pro postup do finále uděláme vše, co budeme moct! Chci poprosit naše fanoušky, aby nám zítra pomohli a abychom všichni společně bojovali za SLOVAN! Děkuji.“

Slovo asistenta kapitána Tomáše Faltuse: ,,Zítřejší utkání rozhodne, jestli pro nás bude sezóna úspěšná nebo ne… My všichni jsme odhodláni udělat maximum pro to, abychom se dostali do finále soutěže… Věřím, že budeme makat od prvního vhazování do poslední vteřiny a na domácím ledě uděláme rozhodující krok… Přijďte nás podpořit a vytvořit bouřlivou atmosféru, která nás požene za vítězstvím… HC SLOVAN!“

Děkujeme úžasným fanouškům, kteří přijeli v úterý do Chotěboře a mohutně podporovali své mužstvo! Další a rozhodující zápas se hraje již zítra, 5.března v 19 hodin, v Rehau aréně! Prosíme všechny fanoušky, aby přišli na stadion a podpořili hráče v této těžké bitvě a společně zvítězili!!!!!

Branky: 1:40 Eis (Dvořák, Suchý), 7:38 Činčila (Klofáč), 12:10 Dvořák (Eis, Suchý), 32:43 Hospodka Jan (Vantuch, Klofáč), 44:37 Dvořák (Svoboda, Eis), 59:47 Dvořák (Mendl) – 17:34 Čikl (Augustin), 28:03 Kudrna (Langr), 30:19 Čikl (Hradil), 49:58 Marek (Hradil, Čikl)

Střely na branku: 28 : 32

Rozhodčí: Rulíček, Čížek – Říha, Pecina

Počet diváků: 500

Sestava SLOVAN: Turek – Hradil, Kudrna, Bahounek, Hučík, Janků – Čikl, Marek, Augustin, Langr, Cach, Faltus, Kobza, Muselík, Pavlovský, Řehulka

Sestava CHOTĚBOŘ: Pešek – Klofáč, Suchý, Mendl, Jaroš, Kříž, Lacina, Ludvík Jakub, Ludvík Jaroslav, Musílek – Dvořák, Eis, Činčila, Hospodka Jan, Svoboda, Vantuch, Březina, Hospodka Jakub, Kraučuk, Mašek, Vlček