Poslední přípravné utkání rozhodly až samostatné nájezdy

PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ 11.9.2021

HC Slovan Moravská Třebová – SKMB Boskovice

2:1 sn

(1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)

V posledním přípravném zápase před začátkem soutěže Slovan přivítal na domácím ledě soupeře z Boskovic, od kterého v prvním střetu v letošní sezóně schytal porážku 6:2.

Oba týmy vstoupily do zápasu aktivně. Úvod utkání však patřil moravskotřebovským, již ve třetí minutě dokázal po přihrávce Vysloužila přesně zakončit Marek. Ve 12. minutě Slovan nabídl hostům hru v početní převaze, tu soupeř však zužitkovat nedokázal. Na konci třetiny Boskovice dvakrát faulovali a domácí si přenesli do další třetiny 20 sekund dvojnásobné početní výhody.

Necelá půlminuta převahy 5 na 3 Slovanu ke skórování nestačila, a tak se hrálo dál bez gólu. Hosté ve druhé části utkání zvýšili tempo a snažili se vstřelit srovnávací branku. Žádný ze soupeřů se však nedokázal střelecky prosadit, a to ani ve druhé části třetiny, kdy domácí nabídli Boskovicím celkem 3 přesilové hry.

Třetí třetina začala dohrávanou přesilovkou hostů, se kterou si Slovan i tentokrát poradil. Soupeř prolomil střeleckou smůlu v čase 51:35, po přihrávce z hole Bočka srovnal na 1:1 Šmíd. V průběhu třetiny a prodloužení bylo vidět ještě několik střeleckých pokusů, brankáři na obou stranách byli však bezchybní.

Zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí. Gólmana hostů dokázali překonat Veselský a Šíp, v domácí bráně Venouš zlikvidoval všechny pokusy.