PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ 5.9.2021

HC Slovan Moravská Třebová – HC Lvi Břeclav

5:3

(2:0, 1:2, 2:1)

Ve druhém přípravném utkání Slovan přivítal na domácím ledě Lvy z Břeclavi. Rozehraný soupeř, který měl za sebou již tři přípravné zápasy, na domácí hokejisty od začátku vletěl a usadil se v útočném pásmu. Již ve druhé minutě Lvi za domácím gólmanem rozezvonili tyč. V průběhu úvodní třetiny byli na kotouči více vidět hosté, ale nedokázali proměnit ani jednu z vytvořených šancí. Z gólu se jako první radovali moravskotřebovští, v 15. minutě se z dorážky trefil Vysloužil. O dvě minuty později dokázal Slovan využít nabídnutou přesilovku, na 2:0 zvýšil Krč.

Do druhé třetiny nastoupili domácí poněkud aktivněji. Hrál se vyrovnaný hokej, avšak až do 34. minuty bez branek. V čase 33:28 Krč rozhýbal gólmana a střelou do protipohybu zvýšil náskok Slovanu na 3 branky. Ve 37. minutě nabídl Slovan Lvům početní výhodu, ti ji po necelé půl minutě dokázali zužitkovat a vsítit tak svůj první gól v utkání –  3:1. Na konci třetiny se hostům podařilo vstřelit kontaktní branku, na konci kombinace byl Lenkovič – 3:2.

Do třetí třetiny Břeclav vstoupila s odhodláním otočit zápas na svoji stranu, ale domácí hned na začátku třetího dějství dokázali po střele Cacha znovu odskočit na rozdíl dvou branek. Ve třetí třetině hosté tlačili, ale puk za záda domácího gólmana dostat nedokázali. Čtyři minuty před koncem zkompletoval svůj hattrick Krč – 5:2. Na tuto branku hosté odpověděli v čase 18:54 rychlým gólem a upravili tak výsledek zápasu na konečných 5:3.

Venouš [39] (od 30. min Vydržel [2]) – Kuchař [4], Veselský [9], Janků [14], Kudrna [21], Jurča [22], Máša [69] – Haluza [5], Marek [7], Krč [8], Faltus [10], Fibrich [18], Vysloužil [20], Hroch [25], Cach [29]

HC LVI břeclav:

Král [30] (od 30. min Bártek [39]) – Hrbatý [11], Lenkovič [15], Vyskoč [18], Göndör [20], Schweitzer [22], Garčic [96] – Svoboda [12], Zajíček [19], Nešpor [ 21], Lokaj [23], Juránek [24], Sedláček [26], Havelka [97]

Branky a nahrávky: 14:47 Vysloužil (Janků), 17:03 Krč (Cach), 33:28 Krč (Marek), 41:33 Cach (Janků), 56:14 Krč (Faltus, Hroch) – 37:00 Lenkovič (Lokaj), 38:12 Lenkovič (Sedláček, Garčic), 58:54 Lokaj

Vyloučení: 6:8

Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:3

Další z přípravných utkání odehraje Slovan v pátek 10.9. v 18:30 v Břeclavi.