V úvodním utkání Slovan nasázel Hlinsku 10 gólů

1. KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina P

HC Slovan Moravská Třebová – HC Hlinsko

10:3

(4:2, 3:1, 3:0)

V prvním soutěžním utkání sezóny 2021/2022 Slovan přivítal na domácím ledě soupeře z Hlinska. Moravskotřebovští se již v úvodním dějství dostali do vedení. Hostům se sice v úvodu druhé třetiny podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ale v polovině utkání Slovan přidal na důrazu a nakonec zvítězil 10:3. Moravská Třebová tak z prvního utkání bere plný počet bodů.

Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně, již v prvním střídání vyzkoušel pozornost gólmana hostí Janků. Ve třetí minutě Slovan vytěžil z tlaku gól – Cach našel před bránou volného Krče a ten pohotově překonal brankáře hostů. V průběhu první třetiny bylo před brankou hostů velmi rušno, Kekula pokusy domácích likvidoval. V 8. minutě se Berčák dostal za obranu a gólmana hostů prostřelil – 2:0.  Hosté rychle odpověděli z hole Havla – 2:1. Ve 14. minutě našel Fibrich před brankou volného Langra a ten zvýšil na 3:1. O necelé 3 minuty později zvýšil na 4:1 prudkou ránou Dubovči a vyhnal tak z brány Kekulu, kterého vystřídal Sodomka. Hostům se podařilo snížit na 4:2 se zazněním sirény, zakončoval Dítě.

Hlinsko do druhé třetiny vletělo a proměnilo hned první akci, na jejím konci byl Bříza – 4:3. Slovan začal hrát zodpovědněji, ve 28. minutě využil přesilovku po přihrávce Marka Kudrna – 5:3. Domácí dokázali využít i další nabídnutou přesilovku, střelou z první překonal brankáře hostů Janků – 6:3.  V čase 34:16 našel Krč přihrávkou před bránou Cacha, který rychlou střelou překonal Sodomku. Do třetí třetiny se tak šlo za stavu 7:3 pro domácí tým.

Domácí svůj náskok zvýšili hned v první minutě třetí třetiny, šanci proměnil Vaňous.  Následně Slovan dokázal využít další z nabídnutých přesilovek, na 9:3 zvýšil Berčák. Desátý gól domácích vstřelil po povedené kombinaci Hroch. Moravskotřebovští si během třetí třetiny vytvořili ještě několik dalších šancí, překonat znovu brankáře hostů se jim už ale nepovedlo.

Domácí si z utkání odnáší tři body do tabulky. Další zápas se odehraje na domácím stadionu 3.10.2021 v 17:00 se soupeřem z Poličky.

Peksa [2] – Blaháček [3], Dubovči [4], Janků [14], Kudrna [21], Cekr [30], Máša [69] – Haluza [5], Marek [7], Krč [8], Faltus [10], Langr [12], Berčák [17], Fibrich [18], Vysloužil [20], Hroch [25], Cach [29], Vaňous [88]

HC HLINSKO:

Kekula [70], Sodomka [32] – Fink [42], Lenoch P. [92], Brázda [3], Hudec [25], Plachý [55], Homola [19], Hron [24], Havel [88], Dítě [10], Pavlata [77], Brožek [22], Zdražil [13], Chvojka [14], Pelán [96], Bříza [87], Kulhánek [16]

Branky a nahrávky: 2:19 Krč (Cach), 7:01 Berčák (Langr), 13:34 Langr (Fibrich), 16:04 Dubovči (Krč), 27:16 Kudrna (Marek), 31:53 Janků (Vaňous, Hroch), 34:16 Cach (Krč), 40:35 Vaňous (Hroch), 43:35 Berčák (Kudrna, Krč), 45:25 Hroch (Vaňous, Janků) – 7:43 Havel (Hron, Brožek), 19:59 Dítě (Havel), 20:30 Bříza

Vyloučení: 8:5

Střely na branku: 41:37

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 10:3