3. KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina P

HC Slovan Moravská Třebová – HC Spartak Polička

11:1

(5:1, 6:0, 0:0)

Ve druhém soutěžním utkání přivítali moravskotřebovští soupeře z Poličky. Hokejisté Slovanu nakročili k vítězství již v první třetině, která skončila 5:1. Domácí drtili soupeře i ve druhé části, poslední třetina se dohrála bez branek. K vysoké výhře 11:1 přispěl pěti góly Tomáš Berčák!

Do zápasu vstoupily oba týmy opatrně, do tempa se však rychleji dostali domácí. V čase 3:45 otevřel skóre zápasu Berčák, který využil přihrávku před bránu – 1:0. V 8. minutě našel Krč nahrávkou zpoza branky  volného Cacha, ten zvýšil na 2:0. Další branku přidal Slovan o necelé dvě minuty později, Berčák z kruhu propálil gólmana hostí Dostála a třetím gólem ho vyhnal z brány. Střídajícího brankáře Víta přivítal čtvrtým gólem domácích znovu Berčák, ten tak již v 11. minutě zkompletoval hattrick. Následně si hosté zahráli přesilovku,  ve které Peksa veškeré pokusy zlikvidoval. Hosté svůj první gól vstřelili v čase 16:37 při hře 4 na 4, kotouč za záda domácího gólmana protlačil Čermák. Na odpověď se však nečekalo dlouho, v 18. minutě Berčák zachoval chladnou hlavu na hraně brankoviště a zasunul puk kolem betonu Víta do brány – 5:1.

Ve druhé třetině Slovan pokračoval v nátlaku, v čase 23:02 zvýšil na 6:1 Krč. O necelé tři minuty později vymetl šibenici střelou z mezikruží Veselský a přidal tak sedmý gól. Ve 28. minutě Cekr poslal dlouhou přihrávkou do brejku Hrocha, který s přehledem zakončil – 8:1. V polovině utkání pálil od modré Janků, jeho střelu dokázal brankář hostů pouze vyrazit, na dorážku Vysloužila už však nestačil – 9:1. Desátý gól domácích vstřelil v čase 33:00 Langr. Ve 37. minutě při hře 4 na 4 využil více místa na ledě Berčák, svým pátým gólem v utkání zvýšil na konečných 11:1.

Ve zbytku utkání Slovan nepolevoval, vytvořil si několik šancí, ale Vít ve třetí třetině zamknul bránu a nedovolil domácím přidat další góly.

Slovan si tak do tabulky připisuje tři body. Další utkání se odehraje tuto středu 6.10.2021 v 19:00 v Lanškrouně.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Igor Čikl, trenér:

„Já jsem samozřejmě spokojený, že máme body a vyhráli jsme i druhý zápas. Myslel jsem, že nás soupeř z Poličky víc potrápí, protože dva předchozí zápasy zahráli dobře. Nám se ale zase podařilo dát hodně branek, za to kluky chválím. Jsou tam ještě nějaké drobnosti, musíme zlepšit přihrávku a bruslení, ale celkově spokojenost.“

Tomáš Berčák, útočník:

„Já si myslím, že jsme dneska hráli s papírově slabším soupeřem a bylo určitě dobře, že jsme ze začátku dali rychlý góly. Po první třetině jsme vedli tuším 5:1, ve druhé třetině jsme na to navázali a přidali další góly. Pak už se zápas víceméně dohrával. Důležitý byly určitě ty rychlý branky na začátku, tím jsme zápas dostali do vlastních rukou.“

Kdy se ti naposled podařilo vstřelit pět branek?

„No.. já bych řekl nějaká šestá nebo sedmá třída“

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

Peksa [2] – Netolický [3], Veselský [9], Janků [14], Kudrna [21], Cekr [30], Máša [69] – Haluza [5], Marek [7], Krč [8], Faltus [10], Langr [12], Berčák [17], Fibrich [18], Vysloužil [20], Hroch [25], Cach [29], Čikl [55], Šíp [97]

HC SPARTAK POLIČKA:

Dostál [32] (od 9:54 Vít [1]) – Beran [3], Čermák [6], Prokopec [7], Klíma [8], Pelikán [10], Augustin [11], Macek [15] – Zobač [9], Boštík [12], Štola [13], Jindra [18], Pazourek [29], Krajíček [42], Martinů [54], Kunstmüller [61], Malenovský [71]

Branky a nahrávky: 3:45 Berčák (Langr), 7:15 Cach (Krč), 8:53 Berčák (Faltus, Langr), 10:42 Berčák (Langr), 17:43 Berčák (Langr, Faltus), 23:02 Krč (Cach), 25:52 Veselský (Langr, Faltus), 27:03 Hroch (Cekr), 29:55 Vysloužil (Janků), 33:00 Langr (Faltus), 36:03 Berčák (Langr) – 16:37 Čermák (Štola, Kunstmüller)

Vyloučení: 7:6

Střely na branku: 44:29

Průběh utkání: 4:0, 4:1, 11:1