6. KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina P

HC Spartak Choceň – HC Slovan Moravská Třebová

7:2

(2:1, 4:1, 1:0)

Větší část středečního venkovního utkání byla vyrovnaná, Slovan však doplatil na nevyužívání šancí. Chocenští hokejisté nízkou produktivitu hostů potrestali svoji přesností hlavně ve druhé třetině, kdy vsítili 4 branky. Spartak proměnil 3 ze 4 přesilových her a na domácím ledě zvítězil 7:2.

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí, již v prvních minutách si vypracovali dvě velké příležitosti, Peksa však úvodní pokusy likvidoval. Povedený zákrok předvedl i domácí Valenta, který ve 4. minutě zneškodnil střelu z blízka z hole Janků. V 8. minutě domácí využili špatné rozehrávky Slovanu a vstřelili první gól utkání. Ve 13. minutě hosté získali výhodu početní převahy, přesilovku však nesehráli podle představ a nedokázali si vytvořit jedinou šanci. Naopak Spartak svoji následnou početní výhodu využil již po 30 vteřinách hry, Blažek si nejprve prohodil obránce a zblízka vymetl pravý horní roh – 2:0. Slovan snížil na rozdíl jedné branky v čase 17:16, při signalizované výhodě byl na brankovišti důrazný Šíp – 2:1.

Do druhé periody vstoupili hosté s cílem strhnout zápas na svoji stranu a vytvořili si několik povedených šancí, veškeré pokusy však končily ve výstroji domácího brankáře nebo mimo branku. Útočný hokej vytvořil díry v obraně, toho Choceň využila ve 25. minutě, po pěkné kombinaci vstřelil gól na 3:1 Vlček. Odpověď Slovanu na sebe nenechala dlouho čekat, hned po buly vyvezl Kudrna kotouč do útočného pásma a střelou mezi betony překvapil domácího Valentu – 3:2. V druhé polovině třetiny hosté využili neukázněnost Slovanu, proměnili obě nabídnuté přesilovky a vstřelili dva góly. V plném počtu  přidal gól Martinec a do kabin se šlo za stavu 6:2.

Moravskotřebovší boj o body nevzdávali, ale trápilo je zakončení, neproměnili několik tutovek v podobě přečíslení a odkryté brány. Spartak ve 49. minutě opět využili nepřesnost v rozehrávce, na konečných 7:2 upravil skóre Vlček.

Další utkání se odehraje v neděli 17. 10. v 17:00 na domácím stadionu. Moravskotřebovští přivítají Chrudim, která se po pěti odehraných zápasech nachází v tabulce na druhé příčce. Přijďte Slovanu pomoct prolomit střeleckou smůlu.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Igor Čikl, trenér:

„Já myslím, že do poloviny zápasu ta hra byla celkem vyrovnaná. Za stavu 3:2 jsme udělali obrovskou chybu, která nás stála čtvrtý gól soupeře. Do konce druhé třetiny jsme si nechali dát ještě další dva góly a ta hra se nám celá rozpadla. Nepovedlo se nám dát góly ani z vyložených šancí a když s takovým kvalitním mančaftem nedáme góly, tak se vyhrávat nedá.“

Tomáš Krč, útočník:

„Tak my jsme dneska měli nějaký šance, tlačili jsme se do brány a konečně jsme začali střílet. Bohužel jsme neměli moc štěstí, aby tam spadl nějakej gól. Soupeř skoro z každé šance proměnil, takže se nemůžeme divit. Když nebudeme dávat góly, tak nebudeme ani vyhrávat.“

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

Peksa [28] – Blaháček [3], Janků [14], Kudrna [21], Netolický [30], Máša [69] – Marek [7], Krč [8], Faltus [10], Langr [12], Fibrich [18], Vysloužil [20], Cach [29], Čikl [55], Šíp [97]

HC SPARTAK CHOCEŇ:

Valenta [92] – Rudy [4], Škvor [5], Novák [6], Bradáč [14] – Pulpán [7], Lichtág [8], Půlpán [10], Vlček [11], Martinec [15], Prachař [16], Knytl [17], Pilař [18], Krejza [20], Pirkl [24], Hemský [26], Blažek [88]

Branky a nahrávky: 7:05 Krejza (Hemský, Lichtág), 17:02 Blažek (Pilař, Bradáč), 24:10 Vlček (Hemský, Knytl), 34:13 Krejza, 37:12 Martinec (Rudy, Prachař), 38:21 Hemský (Vlček, Krejza), 48:20 Vlček (Krejza, Hemský) – 17:16 Cach (Janků), 24:17 Kudrna

Vyloučení: 3:5

Střely na branku: 39:39

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 7:2