Slovan otočil zápas s Chocní a bere dva body

15. KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina P

HC Slovan Moravská Třebová – HC Spartak Choceň

5:4 pp

(0:2, 0:0, 4:2 – 1:0)

Ve středu zavítali do moravskotřebovské REHAU arény hokejisté Chocně. Hrál se atraktivní hokej se spoustou dobrých brankových příležitostí. Slovan po dvou třetinách prohrával 0:2, ale v posledním dějství dokázal vstřelit čtyři branky a za stavu 4:4 se prodlužovalo. Vítězný gól vstřelil v čase 63:50 Janků, moravskotřebovští tak už počtvrté v sezóně dokázali zvítězit v prodloužení.

V prvních minutách zápasu se hrál neurovnaný hokej se spoustou nepřesností. Poprvé zahrozili hosté, a to vytvořeným přečíslením 3 na 1, které zlikvidoval Peksa. Šancí bylo vidět poskrovnu. V 7. minutě ohrozil nebezpečněji bránu poprvé i Slovan, z mezikruží pálil Marek a chvíli po něm také Krč, na Kličku si ale nepřišli. V polovině třetiny začala Choceň úřadovat v útočném pásmu, za což byla ve 14. minutě odměněna gólem a ujala se tak vedení. Na začátku 16. minuty Vlček dobře viděl odkrytý roh brány a svoji střelou poslal Choceň do dvoubrankového vedení. Od 16. minuty si domácí zahráli první přesilovku, ve které si vytvořili několik šancí, ale Klička si se všemi pokusy poradil. Ke konci třetiny Slovan úspěšně ubránil přesilovku hostů a do kabin se tak šlo za stavu 0:2.

Druhé dějství začalo pro Slovan dohrávaným oslabením. V plném počtu si Peksa poradil s nebezpečnou střelou hostů. Na druhé straně vyslal dobře schovanou střelu přes obránce Netolický, jeho pokus těsně minul bránu. V prostřední třetině se hrál živější hokej a bylo vidět více šancí. Ve 32. minutě otestoval pozornost brankáře hostů střelou z dálky Blaháček. O minutu později po buly v útočném pásmu tvrdě pálil Marek. Po polovině utkání Slovan sehrál nebezpečnou přesilovku, Čikl našel dobrou přihrávkou na brankovišti Fibricha, jeho pokus prolétl brankovištěm, ale do brány nedoputoval. Spartak se stáhl a dovolil domácím kombinovat v útočném pásmu. Aktivní hrou Slovan vybojoval v závěru třetiny přesilovku, o kterou se však ihned faulem připravil. Do třetího dějství se tak šlo na obou stranách ve čtyřech.

Na začátku poslední třetiny se Slovan poslal do tří, hosté se usadili v útočném pásmu, ale bránu neohrozili. Po skončení oslabení se domácí vrhli do útoku, ve 43. minutě minul dobrou nahrávku před bránu Cach. Ve 44. minutě vybojovali moravskotřebovští přesilovku, kterou dokázali po necelých 20 vteřinách využít a prolomit tak střelecké neštěstí. Fibrich našel přihrávkou z rohu před bránou Berčáka, a ten pohotově poslal puk za záda gólmana hostů. Na gól Choceň zareagovala a začala útočit, ve 46. minutě zkušeně zakončil Krejza a hosté tak opět odskočili na rozdíl dvou branek. Před polovinou třetí třetiny zavážel puk do útočného pásma Šíp, jeho přihrávka do brankoviště prošla až do brány. Pozorný Klička v dlouho zabraňoval vyrovnání a úspěšně likvidoval veškeré pokusy, které Slovan vytvářel kombinacemi v útočném pásmu. V 56. minutě střelou po zemi srovnal na 3:3 Berčák. Slovan se však z vyrovnání neradoval dlouho, hosté odpověděli o necelou minutu později a vzali si vedení zpět. Moravskotřebovští zabojovali a na začátku 58. minuty si vzali vedení zpět. Na konci povedené kombinace byl Berčák, který svým třetím gólem v utkání opět srovnal stav utkání. Divoký závěr poslední třetiny tak přinesl prodloužení.

V prodloužení se hrál hokej nahoru dolů a oba týmy si vytvořili několik příležitostí. Rozhodnuto bylo v čase 63:50. Langrovu střelu dokázal Klička ještě vyrazit, ale na dorážku Janků už nedosáhl a Slovan tak vybojoval druhý bod.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Igor Čikl, trenér:

„Tak já bych chtěl dneska klukům poděkovat za bojovnost. Soupeř byl velice kvalitní, mají tam zkušené hráče. My jsme se trápili v koncovce, ale kluci tu poslední třetinu zabojovali a podařilo se nám dát vítězný gól. Jsme rádi za každý bod, takže já jsem spokojený a klukům děkuju.“

Tomáš Berčák, útočník:

„My jsme od začátku zápasu prohrávali, tak nějak jsme se dívali jak soupeř hraje a jenom jsme kolem něj lítali. První třetina nic moc, druhá třetina skončila 0:0, tam už se hra trochu vyrovnala, ale soupeř měl pořád spoustu šancí. Ve třetí třetině jsme vyrovnali, soupeř nám pak znovu odskočil, ale nakonec se nám podařilo vyrovnat a v prodloužení jsme rozhodli. Myslím, že to bylo vybojované vítězství, ale stálo hodně sil.“

Tomáš Langr, útočník:

„Tak my jsme už před zápasem věděli, že Choceň je kvalitní soupeř. V prodloužení jsme to naštěstí urvali, ale měli bychom se určitě vyvarovat těch gólů, co si necháme dát takhle těsně před koncem, tři minuty, to už bychom si měli pohlídat. Ale máme mladej tým, máme tam mladý kluky a jsou to pro nás důležitý dva body.“

Peksa [28] -Blaháček [3], Faltus [10], Janků [14], Vysloužil [20], Netolický [30], Máša [69] – Marek [7], Krč [8], Langr [12], Berčák [17], Fibrich [18], Hroch [25], Cach [29], Čikl [55], Šíp [97]

HC SPARTAK CHOCEŇ:

Klička [1] – Rudy [4], Škvor [5], Novák [6], Knytl [17], Faltys [33], Šeda [82] – Pulpán [7], Lichtág [8], Půlpán [10], Vlček [11], Martinec [15], Prachař [16], Pilař [18], Krejza [20], Pilař [25], Hemský [26], Štefka [86]

Branky a nahrávky: 43:54 Berčák (Fibrich), 47:24 Šíp, 55:23 Berčák, 57:14 Berčák (Faltus, Fibrich), 63:50 Janků (Langr) – 13:50 Pilař (Pulpán, Štefka), 15:11 Krejza (Knytl, Prachař), 45:51 Krejza (Martinec, Hemský), 56:10 Krejza (Škvor, Martinec)

Vyloučení: 7:9

Střely na branku: 42:45

Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4