10. KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina P

HC Hlinsko – HC Slovan Moravská Třebová

3:1

(2:1, 0:0, 1:0)

Slovan v rámci desátého kola cestoval na led Hlinska. Ačkoli se hrál vyrovnaný hokej a moravskotřebovští měli v určitých chvílích mnohem více ze hry, produktivnější byl tentokrát soupeř. Po první třetině se šlo do kabin za stavu 2:1, domácí po zbytek zápasu bránili výsledek a v power-play zvýšili na 3:1. O vítězství Hlinska rozhodly převážně neproměněné šance Slovanu.

Zajímavá první třetina odstartovala šancí domácích, kteří ve 3. minutě dokázali vytvořit přečíslení dva na jednoho, pokus Brožka brankář hostů zlikvidoval. O pár sekund později předvedl moravskotřebovský gólman další perfektní zákrok proti střele Hrona. Na druhé straně dostal přihrávku před bránu Jurča, z dobré pozice minul. V 6. minutě domácí zahrozili několika šancemi. Hroch však dokázal otočit hru a kombinovat v útočném pásmu, na konci povedené akce byl Marek, který střelou z kruhu dokázal propálit domácího brankáře. Hlinsko ale nezahálelo a o necelou minutu později dokázalo srovnat na 1:1 z hole Hudce. Hrál se hokej nahoru dolů. Domácí před koncem první třetiny dokázali strhnout vedení na svoji stranu – Homola vytáhl gólmana hostů z brány a jeho přihrávka před brankoviště skončila odrazem v bráně. V posledních vteřinách mohl srovnávat Vaňous, jeho tvrdou střelu z mezikruží hlavou pohotově vyrazil Saifr.

Během druhé třetiny si hráči Slovanu vytvořili hned několik gólových příležitostí. Saifr měl tak spoustu práce, nejprve si poradil se střelou Jurči, o pár vteřin později dosáhl i na bekhendový pokus Fibricha. Rychlou střelu po buly z hole Marka dokázal na poslední chvíli vyrazit ramenem. Ve 31. minutě Slovan získal výhodu početní převahy. Moravskotřebovští se usadili v pásmu a několikrát prověřili gólmana domácích, Saifr však zamknul bránu a za svá záda nic nepustil. Skóre se tak během druhé třetiny nezměnilo.

Na začátku třetího dějství Slovan ubránil přesilovku domácích a začal se snahami srovnat výsledek utkání. Hlinsko však začalo zodpovědně bránit a hosté měli problémy s přechodem do útočného pásma. V 51. minutě moravskotřebovští vybojovali druhou přesilovku, ale ani v té svoje příležitosti neproměnili. V závěru si moravskotřebovská střídačka vzala oddechový čas a zkusila hru v šesti. Hosté však po buly ztratili kotouč, Bříza z obranného pásma poslal puk dloubákem do prázdné brány a potvrdil tak vítězství domácích.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Igor Čikl, trenér:

„Jsem trošku zklamaný, že jsme ten zápas nevyhráli. Myslím si, že jsme byli lepším týmem. Zase nás trochu omezoval počet, museli jsme hrát na dvě obrany. Rozhodující bylo, že jsme nedali vyložené šance, na jeden gól se prostě vyhrát nedá. Kluci bojovali, to jim nemůžu upřít, ale bohužel jedeme domů nadření a jedeme bez bodů. To nás odsunulo zase dál z toho čtvrtého místa, ale budeme bojovat. Chtěl bych taky poděkovat divákům, kteří dneska přijeli.“

Dominik Cach, útočník:

„Bohužel jsme dneska prohráli, i když jsme tady potřebovali uhrát nějaký body. Trápili jsme se v koncovce, vůbec jsme se nedostali do brány. Dobře bránili a drželi ten box. My jsme je celou druhou třetinu tlačili, oni jenom vyhazovali puky, ale stačilo jim to. Hráli to chytře a my jsme bohužel nezvládli být produktivní.“

Peksa [28] – Faltus [10], Janků [14], Vysloužil [20], Kudrna [21] – Marek [7], Krč [8], Berčák [17], Fibrich [18], Hroch [15], Jurča [22], Cach [29], Čikl [55], Vaňous [88]

HC HLINSKO:

Saifr – Beneš, Fink, Hudec, Brázda, Lenoch, Havel, Hron, Brožek, Cejpek, Bříza, Homola, Matýs, Chvojka, Pelán, Zdražil, Králíček, Kulhánek, Hamák

Branky a nahrávky: 6:54 Hudec (Homola, Cejpek), 18:07 Bříza (Homola, Cejpek), 59:28 Bříza (Beneš) – 6:19 Marek (Čikl, Hroch)

Vyloučení: 2:1

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:1