Tři body z Chrudimi! Slovan obětavým výkonem vydřel vítězství

16. KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina P

HC Chrudim – HC Slovan Moravská Třebová

5:6

(2:2, 0:2, 3:2)

Souboj s chrudimským rivalem opět vyzněl lépe pro Slovan. Moravskotřebovští během zápasu drželi vedení a po skvělém bojovném a obětavém výkonu si odvezli všechny tři body. Hattrickem se blýskl Dominik Marek.

Chrudimští vlétli do zápasu jako uragán a už ve druhé minutě si vytvořili velkou šanci. Puk prolétl brankáři Slovanu za zády, ale v bráně neskončil. Na druhé straně zavezl kotouč do útočné třetiny Marek, poradil si i s domácím brankářem a přesně umístěnou střelou otevřel skóre utkání. V průběhu třetiny se hrál velmi rychlý a bruslivý hokej, ani jeden z týmů se ale příliš nedostával k zakončení. Domácí mohli srovnávat v 9. minutě, střela z mezikruží prolétla těsně kolem tyče. Srovnáno bylo o necelou minutu později. Polák dobře vystihl pohyb brankáře hostů, a zasunul puk po zemi do brány. Kolem 14. minuty se Slovan dostal pod tlak, dokázal však nápor domácích přestát a odpovědět gólem. V čase 18:39 ukázal důraz v brankovišti Marek, který dokázal vyraženou střelu pohotově uklidit do brány. Slovan se tak těsně před koncem  prvního dějství ujal vedení, které si však nechal 4 vteřiny před koncem sebrat. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

Slovanu se povedl i úvod druhé třetiny, hned v první minutě byli moravskotřebovští opět důrazní v brankovišti, střelu od modré dokázal napodruhé dorazit Langr a vyhnal tak brankáře domácích z brány. Chrudim se po obdrženém gólu vrhla opět do útoku, z šancí ale těžil zase jen Slovan. Ve 25. minutě po vyhraném buly v útočném pásmu pálil od modré Vaňous, jeho střelu přesně tečoval do protipohybu Čikl. V polovině utkání Slovan bránil první oslabení, ve kterém domácí k ničemu nepustil. Těsně po skončení oslabení si brankář domácích poradil s nebezpečnou střelou Hrocha. Na druhé straně začaroval v bráně hostů Peksa a poradil si s několika po sobě jdoucími střelami. Ve 37. minutě získali možnost početní výhody také hosté, bránu však téměř neohrozili. Chrudim se ke konci třetiny usadila v útoku a vybojovala další přesilovku, kterou si Slovan ve druhé třetině pohlídal.

Třetí třetina začala pro Slovan dohrávaným oslabením, v plném počtu se moravskotřebovští dlouho neohřáli a následovalo další vyloučení. I s tím si hosté dokázali poradit. Chrudim kombinovala v útočném pásmu a snažila se zvrátit stav utkání, ve 46. minutě se jí podařilo snížit na rozdíl jediné brány z hole Poláka. Slovan na gól odpověděl útočnou hrou a vybojoval přesilovku. Početní výhodu dokázal ke konci zužitkovat Marek, vytvořenou situaci vzal na sebe a svým třetím gólem v utkání poslal hosty znovu do dvoubrankového vedení. V přesilovce se ovšem nemýlila ani Chrudim a v 53. minutě zúžila náskok Slovanu opět na jediný gól. To však neplatilo na dlouho, po necelé minutě domácí brankář vyrazil Hrochovu střelu z kruhu, na kterou jako první dosáhl Langr a zvýšil tak na 6:4. Oba týmy střídavě kombinovaly v útočném pásmu. V 56. minutě znovu ztenčil náskok moravskotřebovských Dobiáš. Slovan se začal soustředit na obranu a nenechával Chrudim přejít přes střední pásmo. V posledních minutách domácí zkusili hru bez gólmana, ale neúspěšně. V powerplay faulovali a Slovan si tak ze zápasu odnáší těsné vítězství a 3 body.

Další utkání se odehraje ve středu v 19:00 na domácím stadionu, kde Slovan přivítá Litomyšl.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Igor Čikl, trenér:

„Klukům patří dneska velký poděkování za bojovný výkon. Soupeř byl extrémně silný na puku i v bruslení. My máme pořád problém dát dohromady patnáct lidí, bylo nás zase čtrnáct, ale zvládli jsme to. Urvali jsme to bojovností, velký dík patří Peksičovi, kterej tam vychytal spoustu střel, měl zase přes čtyřicet zákroků. My jsme dál ve hře o to čtvrté místo, takže klukům ještě jednou děkuju za výkon a doufám, že budeme v podobným duchu pokračovat.“

Tomáš Faltus, obránce:

„Tak my si dneska odvážíme 3 důležité body, pro které jsme taky přijeli. Plus mínus jsme věděli, jaký hokej soupeř hraje a povedlo se nám uspět. Byl to fyzicky náročný zápas a i když jsme ho určitě neměli celou dobu pod kontrolou, je pro nás podstatný výsledek a to, že jsme neztratili kontakt s čelem tabulky. Nic ale zdaleka není hotovo a musíme se dívat dopředu na další zápas, ve kterém potkáme soupeře z Litomyšle. Hrajeme s nimi doma a uděláme maximum pro další tříbodový zisk. Chci taky za všechny poděkovat fanouškům, kteří za námi dorazili a podporovali nás po celou dobu utkání.“

Peksa [28] – Veselský [9], Faltus [10], Janků [14], Vysloužil [20], Vaňous [88] – Marek [7], Krč [8], Langr [12], Berčák [17], Fibrich [18], Hroch [25], Cach [29], Čikl [55], Šíp [97]

HC CHRUDIM:

Cvrček [34] (od 21. min Matoušek [30]) – Secký [3], Pilař [18], Hejl [21], Urban [24], Pejzl [25], Machač [65], Novotný [72], Kalous [76] – Štěpánek [6], Polák Ji. [7], Formánek [9], Dobiáš [10], Polák Ja. [12], Haltuch [14], Karásek [17], Cvrček [20], Kišš [28], Koreček [29], Felcman [66], Plch [91]

Branky a nahrávky: 9:59 Polák Ja. (Pejzl), 19:56 Dobiáš (Pilař, Polák Ja.), 45:17 Polák Ja. (Secký, Plch), 52:05 Dobiáš (Kišš), 55:48 Dobiáš (Polák Ja.) – 2:23 Marek (Veselský), 18:39 Marek (Krč, Vaňous), 20:52 Langr (Vysloužil, Šíp), 24:54 Čikl (Fibrich, Vaňous), 50:07 Marek, 52:46 Langr (Hroch)

Vyloučení: 3:4

Střely na branku: 45:27

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6