Gólová přestřelka vyzněla lépe pro Slovan

3. KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina B

HC Slovan Moravská Třebová – HC Baroni Opočno

9:6

(3:3, 3:1, 3:2)

Utkání třetího kola skupiny B nabídlo pravé gólové hody. Moravskotřebovští podcenili začátek zápasu a museli několikrát dotahovat. V polovině druhé třetiny se však Slovan dostal do vedení a to už nepustil. Padlo celkem patnáct branek a Slovan se může radovat z dalších tří bodů.

V úvodu byli aktivnější domácí, do velké příležitosti se ale jako první dostali Baroni. Mezi kruhy zůstal úplně sám Brebera, jeho střelu Vydržel v bráně domácích zlikvidoval ramenem. Pak se Opočno usadilo v útočném pásmu a domácí zažívali v obraně perné chvíle, gól ale neinkasovali. Skóre otevřel v 7. minutě Slovan, když Langr střelou z mezikruží vymetl horní rožek brány. Hosté odpověděli o necelé 2 minuty později, před bránou zůstal nepohlídaný Franc, který se nemýlil a srovnal na 1:1. Hned po obdrženém gólu Slovan bránil první oslabení zápasu a vytvořil si dokonce dvě dobré příležitosti ke skórování. Nejprve se dostal do úniku Langr, o chvíli později se řítili 2 na 1 Marek s Cachem, mladičký gólman hostů však veškeré pokusy likvidoval. Ve 13. minutě ujel domácí obraně Komárek a bekendovou střelou poslal Opočno do vedení. Srovnáno bylo o necelé 3 minuty později, Kudrna našel dobrou přihrávkou před bránou Cacha a ten propálil Opočenského brankáře. Hosté znovu odskočili v čase 16:50, pozornost domácího brankáře prověřil z dálky Mlateček, jeho nahození skončilo až v bráně. Minutu před koncem úvodního dějství zavezl puk do pásma Šíp, jeho pokus brankář hostů vyrazil, puk jako první dobruslil Fibrich a bekendem ho poslal do brány. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu 3:3.

Druhá třetina začala v rychlém tempu, hrál se hokej nahoru dolů a bylo vidět málo střel. Ve 25. minutě se Baroni už potřetí v zápase dostali do vedení, zakončoval Chaloupka. Od 28. minuty domácí bránili další oslabení a ukázali, že jim hra ve čtyřech moc nevadí. Filip poslal dobře načasovanou přihrávkou do brejku Jurču, který svoji příležitost proměnil a srovnal na 4:4. V polovině zápasu poslal Cach zpoza brány přihrávku na Filipa, který zblízka poslal Slovan do vedení. Moravskotřebovské vedoucí gól nakopl a začali kombinovat v útočném pásmu. Aktivní hrou vybojovali přesilovku, kterou v čase 38:09 využil přesně umístěnou střelou k tyči Dubovči. Slovan se tak ke konci prostřední třetiny ujal dvoubrankového vední.

Na začátku třetí třetiny domácí bránili oslabení 4 na 3, při kterém domácí gólman nedosáhl na dorážku Komárka a hosté tak snížili na 6:5. Ve 46. minutě Fibrich vyvezl kotouč z obranného pásma, jeho nahrávku před bránu přetavil v sedmý gól střelou k tyči Langr. Baroni si však nenechali Slovan utéct, o tři minuty později střelou z dálky snížil Komárek. V 50. minutě před sebou měli domácí odkrytou bránu, ale nikdo z moravskotřebovských hráčů nedokázal puk usměrnit za brankovou čáru. Osmý gól vstřelil Slovan těsně po skončení přesilovky. Filip naznačil střelu, podržel kotouč a zůstala před ním odkrytá brána, do které zvyšoval na 8:6. Ve stejné chvíli byl vyloučen za hrubost domácí obránce a hosté tak měli možnost přesilové hry, navíc zkusili hru bez brankáře a hrálo se tak 6 na 4. Při powerplay moravskotřebovští vystihli rozehrávku Opočna, Fibrich otočil hru a uklidil puk do prázdné brány. Slovan tak zvítězil 9:6 a připisuje si další 3 body.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Igor Čikl, trenér:

„Tak my jsme v tom zápasu podali hrozný výkon, podprůměrný se slabým soupeřem. Dneska nemůžu nikoho pochválit, ani když jsme vyhráli. Jsem rád za tři body, ale to je asi všechno, protože ten zápas od gólmana až po posledního hráče byl katastrofální.“

Matěj Blaháček, obránce:

„Začátek zápasu nebyl vůbec podle našich představ. Soupeř na nás vletěl a první třetinu jsme se rozkoukávali. Ve druhé třetině jsme to naštěstí zlomili a urvali jsme zápas na naší stranu.“

Filip Cekr, obránce:

„Já myslím, že jsme ten dnešní zápas velice podcenili. Hrozně jsme chybovali v rozehrávce. V průběhu zápasu jsme se naštěstí zvedli a dotáhli jsme to do vítězného konce.“

Vydržel [39] – Blaháček [3], Dubovči [4], Veselský [9], Janků [14], Kudrna [21], Cekr [30], Máša [69] – Marek [7], Krč [8], Langr [12], Fibrich [18], Jurča [22], Cach [29], Filip [66], Šíp [97]

HC BARONI OPOČNO:

Dřínovský [1] – Chaloupka [7], Kubíček [8], Pavelka [15], Jakl [19], Žid [23], Franc [88] – Bureš [9], Brebera [10], Mlateček [21], Komárek [22], Kubeček [25], Jirásek [44], Srpek [77]

Branky a nahrávky:

6:56 Langr (Janků, Kudrna), 15:06 Cach (Kudrna), 18:53 Fibrich (Šíp, Máša), 28:35 Jurča (Filip), 29:49 Filip (Cach, Jurča), 38:09 Dubovči (Veselský), 45:27 Langr (Fibrich, Filip), 57:12 Filip, 58:23 Fibrich

8:38 Franc (Žid), 12:30 Komárek (Brebera), 16:50 Mlateček (Franc), 24:52 Chaloupka, 44:43 Komárek, 48:26 Pavelka (Chaloupka)

Vyloučení: 6:5

Střely na branku: 37:34

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 6:4, 6:5, 7:5, 7:6, 9:6