4. KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina B

HC Slovan Moravská Třebová – HC Spartak Polička

11:3

(3:0, 4:2, 4:1)

Slovan v posledním domácím předvánočním utkání nenechal nic náhodě a opět si s chutí zastřílel. Bezradný soupeř už ve 25. minutě prohrával 5:0. Hned dva hráči zaznamenali proti Spartaku hattrick – Tomáš Langr a Libor Janků. Slovan nakonec zvítězil 11:3 a získal další tři body do tabulky.

Slovan se již od prvních minut zápasu dostával do šancí. Předčil svého soupeře ve všech herních činnostech a hlavně mu vycházela koncovka. Do vedení šel po trefě Cacha v páté minutě. V polovině první třetiny se ke své větší úvodní šanci dostali také hosté, ale Peksa v bráně domácích, který do té doby neměl moc zákroků, byl pozorný. Na druhé straně vyslal střelu od modré Kudrna, její směr změnil přesnou tečí těsně před brankářem hostů Langr a zvýšil tak vedení Slovanu na 2:0. Pár vteřin po vstřeleném gólu byl vyloučen domácí gólman a hosté tak mohli odpovědět v přesilovce, o kterou se však hned obrali. Hra ve čtyřech na obou stranách nic nepřinesla, v plném počtu se držel na puku Slovan. V závěru úvodní třetiny domácí dlouho kombinovali v útočném pásmu, za což byli v 19. minutě odměněni třetím gólem. Na konci rychlé akce byl Fibrich, který z první prostřelil brankáře hostů.

Obraz hry se ve druhé třetině příliš nezměnil. Slovan kontroloval kotouč a dostával se do šancí, zatímco soupeř se snažil využívat chyb. Ve 23. minutě se Polička po chybné rozehrávce dostala do přečíslení 2 na 1, proti střele zakončujícího hráče dokázal Peksa vymrštit lapačku. Od stejné minuty si Slovan zahrál první přesilovku, v jejím závěru vyslal střelu těsně nad bránu Kudrna, jako první se k odraženému puku dostal Filip, jeho pokus brankář hostů ještě zlikvidoval, ale na dorážku Dubovčiho už nedosáhl. O 30 vteřin později zvyšoval na 5:0 Cach. Od 26. minuty musel i Slovan bránit oslabení, hosté však bránu neohrozili. V plném počtu domácí Poličku válcovali až do 31. minuty, ve které si Slovan špatně rozebral hráče, do odkryté brány doklepl první gól hostů Pazourek. Vstřelený gól Spartak nakopl a rázem se proměnil v jiného soupeře. O necelou minutu později našel skulinku u bližší tyče Martinů a snížil tak na 2:5. Dva góly soupeře dostali do tempa a najednou byl víc na puku vidět Spartak. Situaci uklidnil ve 38. minutě Langr, který po povedené spolupráci s Filipem zvýšil na 6:2. Slovan začal postupně znovu přebírat kontrolu nad utkáním. Ve 39. minutě vzal Janků na sebe situaci 2 na 1 a tvrdou ránou prostřelil brankáře hostů.

Do poslední třetiny vstoupil Slovan opět aktivně, už ve 41. minutě našel Marek před bránou najíždějícího Janků, který bekendem překonal brankáře hostů – 8:2. Devátý gól vstřelil o 7 sekund později z první Langr, který zkompletoval svůj hattrick. Ve 46. minutě se z gólu radovali také hosté, Pazourkovi ujel kotouč z hole a podjel pod domácím brankářem až do brány. Desítka padla na začátku 50. minuty, jako první se k vyraženému puku po střele Cacha dostal Krč a dopravil jej až za brankovou čáru. V 53. minutě dostal puk před bránu Janků a z první vstřelil jedenáctý gól, čímž také zkompletoval svůj hattrick. Od 54. minuty Slovan bránil oslabení, ve kterém ale kontroloval kotouč a dostával se do útoku. Ani v  plném počtu se skóre nezměnilo. Moravskotřebovští předvedli parádní výkon, Poličku porazili 11:3 a připisují si další tři body.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Igor Čikl, trenér:

„Tak dneska to byl úplně jiný zápas než s Opočnem. Já jsem rád, že kluci si vzali za své, co jsme si řekli. Bruslili jsme a dali jsme góly. Byly to povinné body, ale i tak jsem rád, že jsme vyhráli. Po třech kolech máme devět bodů, takže jsem spokojený. Taky děkuju divákům, že nás podporovali.“

Libor Janků, obránce:

„Tak já jsem rád, že jsme dneska vyhráli. Myslím si, že ten výsledek odpovídá zápasu. My jsme byli celou dobu lepší, jen je škoda těch vyloučení, chvilkama to bylo až nepěkný. Naštěstí nám to tam padalo a jsme rádi, že jsme vyhráli a máme tři body.“

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

Peksa [28] – Dubovči [4], Veselský [9], Janků [14], Kudrna [21], Cekr [30] – Minačík [3], Marek [7], Krč [8], Langr [12], Fibrich [18], Jurča [22], Cach [29], Čikl [55], Filip [66], Šíp [97]

HC SPARTAK POLIČKA:

Vít [1] – Elis [4], Čermák [6], Augustin [11], Nunvář [23] – Prokopec [7], Šerejch [8], Zobač [9], Vondra [10], Tobiáš [13], Lidmila [14], Jindra [18], Pazourek [29], Martinů [54], Kunstmüller [61], Nečas [71]

Branky a nahrávky:

4:37 Cach, 11:22 Langr (Kudrna, Cekr), 18:09 Fibrich (Marek, Čikl), 24:10 Dubovči (Filip, Kudrna), 24:40 Cach (Krč), 37:26 Langr (Filip), 38:19 Janků (Krč), 40:54 Janků (Marek), 41:01 Langr (Minařík), 49:35 Krč (Šíp, Cach), 52:09 Janků (Krč, Filip)

30:42 Pazourek (Nečas, Šerejch), 31:23 Martinů (Kunstmüller, Augustin), 45:55 Pazourek (Vondra)

Vyloučení: 4:3

Střely na branku: 34:26

Průběh utkání: 5:0, 5:2, 9:2, 9:3, 11:3