První třetina pomohla Slovanu k tříbodové výhře nad Poličkou

11. KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina B

HC Spartak Polička – HC Slovan Moravská Třebová

1:3

(0:2, 1:1, 0:0)

Moravskotřebovští odjížděli po deseti dnech bez zápasu do Poličky se snahou navázat na dvě předešlá vítězství. Slovan se díky dvěma gólům z první periody dostal do vedení, které se soupeři už nepodařilo stáhnout. Spartak prolomil svoji smůlu v zakončení v polovině zápasu. Větší střelecká aktivita soupeře k vyrovnání ale díky skvěle chytajícímu Peksovi nevedla. Slovan si tak odvezl všechny tři body.

Vstup do utkání byl rychlý. Po prvním zaváhání týmu Moravské Třebové se jeden z domácích hráčů dostal do brejku a řítil se sám na bránu, moravskotřebovský brankář však předvedl první z několika pozorných zákroků. Na druhé straně Krč tvrdou ránou nastřelil spojnici, hned po něm z dobré střelecké pozice těsně minul Marek. Od času 5:30 si domácí tým zahrál přesilovku, ve které si vytvořil dvě nebezpečné příležitosti, dostat puk do brány se ale nepodařilo. Po úvodních šancích se tempo zápasu zpomalilo. V 15. minutě moravskotřebovští zblokovali rozehrávku, k puku se jako první v útočném pásmu dostal Fibrich, našel mezi kruhy Šípa, který z první poslal puk pod víko a vstřelil tak první gól utkání. O minutu později bylo pro Slovan ještě veseleji. Moravskotřebovští získali možnost přesilové hry, kterou dokázali využít už po 20 vteřinách. Slovan se usadil v útočném pásmu, mezi kruhy si o nahrávku řekl Vysloužil a propálil domácího brankáře. Do kabin se tak šlo za stavu 0:2.

Do druhé třetiny vstoupila Polička velmi aktivně. Ve 25. minutě domácí orazítkovali tyč, hned potom byl Kudrna příliš důrazný při vyklízení brankoviště a vyfasoval dvouminutový trest. V přesilovce domácí znovu rozezvonili tyč. Hned potom Krč vystihl nahrávku a dostal se do úniku, brankář Spartaku si však jeho pokus pohlídal. Ve 29. minutě se Krč znovu dostal za obranu domácích, ani tentokrát ovšem na domácího gólmana nevyzrál. Polička začala přidávat na tempu a byla více vidět na puku, o tom vypovídá i počet střel ve druhé třetině, který byl 18 ku 10 pro domácí. Z třetí branky se radoval na začátku 32. minuty Slovan. Filip poslal puk na kruh na Langra, který střelou pod víko trefil domácímu brankáři láhev. Od 33. minuty moravskotřebovští bránili postupně další dvě oslabení, to první domácí využili po necelé minutě. Střelou zblízka se prosadil Malenovský. V plném počtu se Slovan vrhl do útoku. Ve 36. minutě přenechal Fibrich puk Cachovi, který z mezikruží nastřelil spojnici. V závěru třetiny vyslal rychlou střelu po buly Marek, domácí brankář ale stihl proti jeho pokusu vytáhnout lapačku.

Ve třetí periodě pokračoval boj o každý metr ledu. Slovan si v úvodu vytvořil několik příležitostí ke skórování, ale čtvrtý gól se vstřelit nepodařilo. Ve 48. minutě si Peksa střihl bruslařský souboj o puk do mezikruží s jedním z domácích útočníku a rybičkou vypíchl puk z obranného pásma. Spartak byl v útoku nebezpečný a v následujících minutách se hra přelévala ze strany na stranu. V 53. minutě našel Fibrich před bránou Filipa, který vymíchal domácího brankáře a kolem betonu zasouval puk do brány, ten ovšem skončil těsně vedle tyče. Peksa měl poslední třetinu opět hodně práce, Polička střílela odkud to šlo. V závěru utkání Slovan získal možnost početní výhody, domácí ale odvolali brankáře a hrálo se tak  5 na 5. Při hře 5 na 5 se moravskotřebovští usadili v útočném pásmu, ale na třikrát nedokázali trefit prázdnou bránu. Zápas tak skončil 1:3 a Slovan si připisuje další tři body do tabulky.

OHLASY K ZÁPASU:

Bronislav Vysloužil, obránce:

„Tak soupeř nás dneska tlačil, měl spoustu dobrých příležitostí ke skórování. Nás parádně podržel brankář, bez něj bychom to asi neuhráli. Naštěstí nám tam padly góly, takže jsme celý zápas byli ve vedení a udrželi jsme to.“