OSMIFINÁLE KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – 1. zápas

HC Náchod – HC Slovan Moravská Třebová

3:5

(2:1, 0:3, 1:1)

Nedělní první zápas osmifinálové série mezi Moravskou Třebovou a Náchodem dopadl lépe pro Slovan. Ačkoliv hokejisté Náchoda již v 17. minutě vedli o dvě branky, Slovan se nevzdal a hrál útočný hokej, který na začátku druhé třetiny přetavil ve vyrovnání. Moravskotřebovští soupeře po zbytek zápasu k ničemu nepustili, přidali další tři branky a zkušeně si pohlídali závěr. Tým Moravské Třebové si tak venku připsal první bod v sérii.

Slovan se od začátku utkání tlačil do útoku a několikrát ohrozil branku soupeře, gólman domácích si ale vše dokázal pohlídat. Produktivnější byli domácí, kteří šli do vedení v 11. minutě. V přesilovce dokázal vyražený puk uklidit do brány Prouza. Na konci 14. minuty Náchod odskočil o dvě branky po střele Vondřejce. Následující minuty patřily Slovanu, který si pobytem v útočném pásmu vynutil přesilovku. Domácí o chvíli později faulovali znovu a přesilovka tak měla být na na 38 vteřin zdvojnásobena. Při hře 5 na 3 poslal Faltus přihrávku za bránou na Langra, ten z úhlu snížil na 2:1 a v čase 17:15 tak dvojnásobnou přesilovku předčasně ukončil.

I ve druhé části byl Slovan střelecky aktivnější, za to byl odměněn ve 23. minutě vyrovnávací brankou. Filip si vyměnil puk s Čiklem, střelu moravskotřebovského kapitána domácí brankář vyrazil přímo na hůl Markovi, který pohotově zakončil do odkryté brány a srovnal tak na 2:2. Ve 24. minutě Slovan využil další přesilovku a tím otočil utkání. Máša přesnou přihrávkou před brankoviště našel Čikla, který i se zablokovanou holí dokázal usměrnit puk do brány. Po polovině utkání si zahráli dvě přesilovky také domácí. V té druhé se moravskotřebovští dostali do přečíslení dva na jednoho. Krč nahrál Cachovi, ten z první propálil brankáře střežícího domácí klec a o dvě branky tak rázem vedl Slovan.

Ani třetí třetina nezměnila obraz hry. Slovan okamžitě zavřel domácí v jejich obranném pásmu, Filip přesnou zadovkou našel mezi kruhy Marka, který tvrdou střelou zvýšil na 2:5. Po pátém gólu hrál tým Moravské Třebové takticky a téměř k ničemu soupeře nepouštěl. Od poloviny poslední třetiny se několikrát vylučovalo. Nejprve si zahráli přesilovku domácí, nebezpečnější šanci si ale nevytvořili. V plném počtu se podařilo snížit na 3:5 Červíčkovi. Potom dvě početní výhody po sobě získal Slovan a soupeři nedal možnost převzít kontrolu nad utkáním. Moravskotřebovští se tak ujímají vedení v sérii 1:0.

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

Peksa [28] – Dubovči [4], Faltus [10], Janků [14], Kudrna [21], Máša [69] – Marek [7], Krč [8], Langr [12], Vysloužil [20], Cach [29], Čikl [55], Filip [66], Vaňous [88], Šíp [97]

HC NÁCHOD:

Bláha [34] – Jičínský [4], Králik [9], Lelek [15], Sochor [23] – Šrenk [3], Kubasa [7], Havrda [10], Steklík [11], Červíček [13], Láska [17], Řezníček [18], Vondřejc [19], Škoda [20], Rojšl [22], Haklička [73], Prouza [81], Vanát [88]

Branky a nahrávky: 10:32 Prouza [Lelek], 13:55 Vondřejc [Červíček, Králik], 55:19 Červíček [Prouza, Škoda]

17:15 Langr (Faltus), 22:26 Marek (Čikl, Filip), 23:46 Čikl (Máša, Filip), 37:40 Cach (Krč), 40:44 Marek (Filip, Čikl)

Vyloučení: 6:4

Průběh utkání: 2:0, 2:5, 3:5