PRVNÍ PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ

HC Slovan Moravská Třebová – HK MD Šumperk junioři

2:3 sn

(0:1, 0:0, 2:1 – 0:1)

Slovan odstartoval sérii přípravných utkání s netradičním soupeřem – juniorkou HK MD Šumperk. Hosté vletěli do zápasu ve velmi vysokém tempu a po první třetině vedli 0:1. Slovan ovšem dokázal ve druhé části srovnat krok a ve třetí periodě strhl vedení na svoji stranu. Šumperští junioři se však nevzdali a necelé čtyři minuty před koncem srovnali skóre. O těsné výhře hostů rozhodly až samostatné nájezdy.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU

Vstup do utkání byl ze strany Slovanu poněkud rozpačitý. Mladíci ze Šumperka předváděli hned od začátku hodně rychlý hokej a už ve 3. minutě se po povedené kombinaci Lichnera s Tomešem radovali z první branky. Hrálo se nahoru dolů, výraznějších šancí ale k vidění v první třetině nebylo a do kabin se šlo za stavu 0:1 pro hosty.

Na začátku druhé části Slovan bránil první oslabení, v tom byl úspěšný a snažil se dělat všechno pro to, aby srovnal stav utkání. Příležitost ke skórování ve formě početní výhody dostali domácí ve 35. minutě, ta ale přesnou trefu ze strany Slovanu nepřinesla. Výsledek se tak po druhé třetině neměnil.

Diváci se první branky Slovanu dočkali až v úvodu posledního dějství. Ve 41. minutě srovnal na 1:1 po spolupráci s Horkým a Cachem Marek. Dvě minuty poté sehráli domácí další akci, která skončila gólem a znamenala vedení pro Slovan. Kombinaci Cekra s Faltusem zakončoval v čase 42:40 Berčák. Ve 47. minutě bylo proti moravskotřebovským nařízeno trestné střílení, které ale hosté neproměnili. Následně se domácí dopustili několika po sobě jdoucích faulů. Obranné čtveřice tak měli plné ruce práce, soupeře k využití přesilovek však nepustili. Na začátku 57. minuty dělovkou od modré srovnal na 2:2 Haas. Základní hrací dobra skončila nerozhodně  a utkání rozhodly až samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější hosté, kteří se trefili 3x, zatímco Slovan pouze jednou.

Peksa [28] (od 30. min Venouš [39]) – Janků [14], Cekr [30], Rosecký [81], Vaňous [88] – Marek [7], Horký [8], Faltus [10], Langr [12], Kavan [13], Berčák [17], Scheuter [20], Cach [29], Šíp [97]

HK MD ŠUMPERK JUNIOŘI:

Stránský [2] (od 30. min Ryšavý [1]) – Zaoral [5], Slabý [6], Křivohlávek [7], Szavo [8], Cekr [9], Tomeš [11], Lichner [12], Netolický [14], Křemen [15], Ševčík [16], Minařík [17], Šlahora [18], Haas [19], Moudrák [20], Kučera [21], Compel [22], Šenk [24], Najman [25]

Branky a nahrávky: 40:47 Marek (Horký, Cach), 42:40 Berčak (Faltus, Cekr) – 2:24 Lichner (Tomeš), 56:04 Haas (Netolický), sn Kučera

Vyloučení: 6:3

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 2:3sn