Slovan si ve druhém kole poradil s Lanškrounem, připisuje si 3 body

DRUHÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina P

TJ Orli Lanškroun – HC Slovan Moravská Třebová

3 : 4

(0:2, 1:1, 2:1)

Hokejisté Moravské Třebové slaví v novém ročníku soutěže první výhru. Slovan šel do zápasu proti lanškrounským Orlům s cílem urvat tři body do tabulky. Vstup do zápasu A-týmu vyšel, na začátku posledního dějství vedl už o tři branky. Pak ale moravskotřebovští polevili a dovolili soupeři utkání zdramatizovat. Slovan si však závěr zápasu pohlídal a nakonec zvítězil 3:4.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Oba týmy vstoupily do utkání ve velmi rychlém tempu a hrály bruslivý hokej. Slovan byl v úvodu zápasu střelecky aktivnější a radoval se také z prvního gólu. Po rychlé kombinaci se ke střele dostal Horký, který prostřelil domácího brankáře – 0:1. Ve 14. minutě si moravskotřebovští zahráli první přesilovku, zavřeli soupeře v pásmu, ale branku neohrozili. V čase 17:24 se po nahrávce od Horkého do puku opřel Vaňous a zvýšil na 0:2. Na závěr první periody vybojovali přesilovku také Orli, prověřit Peksu se jim ale nepodařilo, Slovan se v oslabení držel na puku a dokonce se dostával do útoku.

Úvod druhé třetiny vyšel lépe domácím. Slovan se ve 25. minutě dopustil útočného faulu. I když oslabení poctivě odbránil, chybou při střídání hrál ve čtyřech ještě o několik desítek vteřin déle. Této situace domácí využili a podařilo se jim snížit na 1:2. Vstřelená branka soupeře nakopla a začal se tlačit do brány. Z gólu se ale radovali hosté, do dvoubrankového vedení poslal Slovan Rosecký, který přesnou tečí usměrnil Cekrovu střelu od modré za záda domácího gólmana. Do kabin se tak šlo za stavu 1:3 pro tým Moravské Třebové.

Poslední dějství chtěli moravskotřebovští odehrát zodpovědně a udržet vedení. Ve 44. minutě zvýšil na 1:4 bekendovou dorážkou Langr. O utkání se zdálo být rozhodnuto, Slovan se však přizpůsobil hře soupeře a Lanškroun začal působit nebezpečněji. V 50. minutě domácí potrestali smolnou rozehrávku hráčů Slovanu a snížili na 2:4. O tři minuty později bylo ještě hůř, Orli byli za svůj tlak do brány odměněni třetí brankou. V zápase se bojovalo do posledních vteřin, Slovan se o vítězství ale obrat nenechal a zapisuje si první výhru za tři body.

TJ Orli LanŠKROUN:

Nimmerrichter [33] – Kužílek [7], Zedníček [21], Moučka [35], Pražák [44] – Řehák [8], Pejcha [9], Šembera [15], Kačerovský [17], Marek [18], Dvořák [20], Švub [22], Janík [42], Pirkl [67], Gildain [86], Krč [92]

Peksa [28] – Blaháček [3], Dubovči [4], Kuchař [5], Janků [14], Cekr [30] – Horký [8], Langr [12], Kavan [13], Berčák [17], Fibrich [18], Cach [29], Maška [35], Rosecký [69], Vaňous [88]

Branky a nahrávky: 27:20 Kačerovský (Janík), 49:15 Pejcha (Řehák, Pražák), 52:12 Janík (Kačerovský)

7:04 Horký (Janků, Cach), 17:24 Vaňous (Horký,Cach), 38:57 Rosecký (Cekr, Maška), 43:20 Langr (Fibrich)

Střely: 36:41

Vyloučení: 3:5

Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4