A-TÝM: Slovan i přes střeleckou aktivitu padl venku s Chocní

ŠESTÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina P

HC Spartak Choceň – HC Slovan Moravská Třebová

8 : 3

(2:1, 3:1, 3:1)

Slovan čekala po středeční výhře nad Lanškrounem dohrávka na ledě Chocně. V utkání šestého kola se Spartakem to byl souboj produktivity, ve kterém byli úspěšnější domácí. Úvodní třetina skončila 2:1, pak ale začali být hráči Spartaku úspěšnější v koncovce, na což se Slovanu nepodařilo reagovat. Moravskotřebovští se tak z Chocně vrací bez bodů.

komentář k utkání:

Peksa měl už od začátku utkání plné ruce práce. Choceň ve druhé minutě nastřelila tyč, o minutu později byli diváci svědky další velké příležitosti ze strany soupeře. Slovan se k první střele dostal ve 4. minutě, Vaňousův pokus ale skončil nad bránou. V 6. minutě si brankář Slovanu znovu poradil se zakončujícím před bránou nehlídaným hráčem. Moravskotřebovští byli sice střelecky aktivnější, ale měli díry v obraně a Spartak se snadno dostával do přečíslení. Za to byl Slovan v čase 12:59 potrestán brankou – 1:0. V 15. minutě se za obranu procpal Scheuter, soupeř ho dokázal zastavit pouze za cenu faulu a Slovan si tak zahrál první přesilovku. Početní výhodu zužitkoval po Vaňousově nahrávce zpoza brány po necelé minutě přesnou střelou do bližšího rohu brány Marek a srovnal tak stav utkání. Domácí si však vedení vzali rychle zpět, druhý gól Chocně umístil zblízka pod víko Prachař. Slovan šel tak do kabin s těsnou ztrátou.

Do prostředního dějství vstoupili moravskotřebovští nejlépe jak mohli. Parádní individuální akci, zakončenou gólem na vzdálenější tyč předvedl Vaňous, který tak znovu srovnal stav utkání. Choceň ale opět dokázala velmi rychle odpovědět, Pazderovu schovanou střelu Peksa neměl šanci vidět. V polovině utkání Slovan znovu získal možnost početní převahy, ta pro něj ale nedopadla vůbec dobře. Spartak se ve vlastním oslabení dokázal prosadit a odskočil na rozdíl dvou branek. Moravskotřebovší se tlačili do útoku, ale z otevřené hry těžil soupeř, který v 32. minutě zvýšil už na 5:2. Domácí měli více ze hry a byli nebezpečnější, i proto Slovan po druhé třetině ztrácel tři branky.

V polovině poslední třetiny se již potřetí v utkání prosadil zkušený Prachař. Slovan v důsledku dalšího zvýšení náskoku Chocně navýšil svou aktivitu, dostával se před klec domácích, ale v cestě mu stála spolehlivá obrana v zádech s Koutským. V čase 48:15 Skopal vytáhl brankáře hostů na osu brány a chytrou nahrávkou k tyči vyzval ke skórování Fibricha, který střelou z první snížil na 6:3. To bylo bohužel se strany Slovanu všechno, ve zbývajícím čase se podařilo dvakrát skórovat pouze soupeři. Utkání tedy nakonec skončilo 8:3 pro Choceň a Slovan odjíždí z venkovního utkání bez bodů.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Kamil Přecechtěl, hlavní trenér:

„Dnešní utkání se nám absolutně nevyvedlo. Soupeř byl lepší v pohybu, v zakončení i v důrazu a až na pár momentů celých 60 minut dominoval. Ná nás se trochu projevila únava z předcházejících zápasů. Je potřeba abychom se kousli a a v neděli se pokusili udělat body v Poličce.“

HC SPARTAK CHOCEŇ:

Koutský [1] – Pazdera [3], Rudy [4], Kalous [5], Novák [6], Lichtág [8], Lipenský [10], Knytl [17], Šeda [82], Novotný [86] – Michalec [11], Pilař M. [12], Prachař [16], Pilař L. [18], Krejza [20], Pulpán [22], Adámek [31], Polák [88]

Peksa [28] – Blaháček [3], Dubovči [4], Kuchař [5], Janků [14], Pírek [22] – Marek [7], Horký [8], Kavan [13], Fibrich [18], Scheuter [20], Cach [29], Skopal [66], Vaňous [88], Šíp [97]

Branky a nahrávky: 12:59 Prachař (Kalous, Šeda), 17:54 Prachář (Pilař L.), 21:36 Pazdera (Lipenský, Lichtág), 26:45 Knytl (Lichtág), 31:09 Pilař M. (Polák, Prachař), 47:16 Prachař (Pilař L., Lichtág), 48:58 Prachař (Polák), 55:54 Pazdera

15:20 Marek (Vaňous, Pírek), 20:22 Vaňous, 48:15 Fibrich (Skopal)

Střely: 25 : 26

Tresty: 7 : 4

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 6:2, 6:3, 8:3