Čtvrtek 18. Duben

A-TÝM: Slovan znovu udolal Orly z Lanškrouna

DEVÁTÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina P

HC Slovan Moravská Třebová – TJ Orli Lanškroun

4 : 1

(0:1, 2:0, 2:0)

V devátém kole přivítal Slovan na domácí půdě Orly z Lanškrouna a byl to znovu boj o každý metr ledu. Moravskotřebovští nevstoupili do utkání vůbec podle představ, soupeř velmi dobře bruslil a téměř k ničemu domácí nepouštěl. Skóre otevřeli už ve čtvrté minutě hosté, Slovan ale zvládl dvěma brankami v úvodu prostředního dějství zápas otočit. Rozhodující byla třetí třetina, ve které domácí přidali další dvě branky, tím si zajistili tři body.

komentář k utkání:

Už pár vteřin po úvodním buly rozhodčí vylučoval na straně domácích, Slovan první oslabení poctivě odbránil. Soupeře ale přesilovka nakopla a těsně po jejím konci domácí inkasovali první branku utkání. Hrál se velmi bruslivý hokej, hra se s přibývajícím časem otevírala a přibylo taky šancí na obou stranách. V polovině úvodní třetiny musel Slovan bránit další oslabení, v jehož závěru si Peksa poradil s nebezpečnou příležitostí Orlů. V 16. minutě si zahráli první přesilovku taky domácí, využít ji kvůli dobře bránící čtyřce Lanškrouna ale nedokázali. V závěru třetiny měl vyrovnávací gól na holi Dubovči, Nimmerrichter ale pohotovým zákrokem dokázal zastavit puk mířící do odkryté brány. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1 pro soupeře.

Druhou třetinu odstartovala velká šance Skopala, i ten si ale vylámal zuby na pohotovém brankáři hostů. Od 22. minuty si Slovan zahrál přesilovku, ze které vytěžil gól. Domácí kombinovali přesnými přihrávkami v útočném pásmu, akci zakončil pohotovou dorážkou po střele Paličky Skopal a srovnal tak stav utkání. Ve 26. minutě se kolem levého mantinelu prosmýkl do útočného pásma Fibrich a střelou do vzdálenějšího rohu brány poslal Slovan do vedení. Domácí začali působit nebezpečněji, i tak ale soupeř svým rychlým přístupem způsoboval ve hře Slovanu spoustu nepřesností. V závěru prostředního dějství si hosté vytvořili několik příležitostí ke skŕování, znovu fantasticky chytající Peksa svůj tým však podržel.

Ve 45. minutě Peksa zlikvidoval situaci 1 na 0, která vznikla v důsledku chybného střídání. Hned poté bránili domácí další oslabení, při něm se do úniku dostal Horký a soupeř ho zastavil pouze za cenu faulu. Proti rychlé střele, kterou Horký zvolil při trestném střílení, dokázal brankář hostů zasáhnout. Ve stejném oslabení Orli orazítkovali tyč. V 56. minutě předvedli hráči Slovanu další povedenou kombinaci, po sledu rychlých přihrávek Horkého a Skopala zakončoval do odkryté brány Cach. V závěru utkání si domácí zahráli ještě jednu přesilovku, ve které pojistil vítězství po Pírkově přihrávce do protipohybu brankáře Kavan. Moravskotřebovští si tak připisují tři body.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Kamil Přecechtěl, hlavní trenér:

„Je důležité, že jsme dnes vybojovali tři body. Hra nebyla podle mých představ, ale myslím si, že s průběhem zápasu se hra z naší strany zlepšovala. Třetí třetinu jsme se střelecky prosadili a to bylo rozhodující. I když jsme už před začátkem zápasu věděli, že Lanškroun je v defenzivě velice nepříjemný, i tak nám trvalo dlouho překonat jejich obranu a dostat se do šancí. Předržovali jsme puky, pomalu jsme rozehrávali a neustále jsme chodili do plné obrany soupeře. To se nám podařilo v průběhu zápasu změnit a díky tomu a výbornému výkonu Marka Peksy v bráně jsme to utkání zvládli.“

Dominik Marek „C“, útočník:

„Tak my jsme do zápasu nevstoupili vůbec dobře, Lanškroun byl ve všech směrech lepší. Díky Peksičovi jsme ale ustáli úvodní tlak a první třetina tak skončila jen 0:1. Pak jsme si něco řekli v kabině, hra se trochu zlepšila, ale ani tak jsme nehráli hokej, na který jsme zvyklí. Soupeř se prezentoval hodně aktivní hrou, což nám dělalo velké problémy. Závěr zápasu jsme ale zvládli a vyhráli jsme, bohužel ale bez dvou hráčů, kteří během utkání utrpěli drobná poranění. Velký dík patří také fanouškům, kteří dorazili a hnali nás dopředu.“

Peksa [28] – Blaháček [3], Dubovči [4], Kuchař [5], Pírek [22], Cekr [30] – Marek [7], Horký [8], Kavan [13], Fibrich [18], Scheuter [20], Palička [21], Cach [29], Skopal [66], Rosecký [69], Šíp [97]

TJ ORLI LANŠKROUN:

Nimmerichter [33] – Kužílek [7], Zedníček [17], Bureš [34], Verner [37], Pražák [44] – Řehák [8], Pejcha [9], Krč [10], Mann [11], Šembera [13], Pirkl [16], Marek [18], Švub [22], Janík [24], Dvořák [28], Gildain [83], Macháček [93], Kačerovský [96]

Branky a nahrávky: 22:26 Skopal (Dubovči), 25:59 Fibrich (Horký), 55:44 Cach (Horký, Skopal), 59:32 Kavan (Pírek, Skopal)

3:11 Kužílek (Pražák)

Tresty: 5 : 6

Průběh utkání: 0:1, 4:1