HC Slovan Moravská Třebová – HC Skuteč

6 : 1

(3:0, 2:1, 1:0)

Sestava: Dudycha (od 30. min Raditsch) – Jelínek, Kundera – Vícha, Bumbálek, Hanzlíček, Bumbálek, Burda D., Kašický, Burda A., Jurka „A“, Šudoma, Augustin „C“, Parolek Jiří, Parolek Jaromír

Branky: 4. Burda D., 7. Jurka (Kašický), 19. Burda D. (Burda A.), 27. Burda D., 30. Parolek Jaromír (Parolek Jiří), 57. Burda A. (Burda D.)

9. kolo ligy starších žáků „B“

HC Slovan Moravská Třebová – HC Litomyšl

14 : 0

(4:0, 4:0, 6:0)

Sestava: Mojžíš – Kakiš „C“, Voráč, Souček, Jelínek – Zecha, Troják, Sekáč, Tesař R, Tesař T., Chlup, Schober

Branky: 3. Tesař R. (Kakiš), 4. Chlup (Sekáč), 12. Sekáč (Chlup), 19. Chlup (Zecha), 26. Voráč, 31. Sekáč (Chlup), 31. Zecha (Troják), 40. Zecha (Schober), 42. Tesař T. (Chlup, Zecha), 51. Voráč, 52. Kakiš, 52. Tesař R. (Zecha, Jelínek), 53. Sekáč (Tesař T.), 57. Troják (Voráč)

Starší žáci odehráli v sobotu na domácím stadionu povedené utkání proti Litomyšli. Přestože nastoupili pouze v 11 hráčích, předvedli naši kluci bojovný výkon a soupeře přestříleli a přehráli ve všech směrech. Konečné skóre bylo 14:0. Opět se prosadila řada hráčů což je pro jejich sebedůvěru velmi prospěšné. Je však fér uvést, že hráči
Litomyšle jsou v tabulce zatím na posledním místě. Naši kluci mají po 9-ti zápasech 8 bodů a jsou na 4 místě celkové tabulky za jasně dominujícími Pardubicemi, Poličkou a Českou Třebovou.
Vedoucí týmy tabulky nás přehrávají jak taktickým, tak fyzickým důrazem a bojovností. Čím to je? Do jisté míry je to dáno obecnou fyzickou vybaveností hráčů, kteří za tyto týmy nastupují. Řada našich kluků je těmto po ramena a pak je velmi obtížné podobně disponovaného hráče obejít, přehrát či mu naopak zabránit v dalším postupu. Máme rovněž nedostatky v taktice hry a právě na toto se naši trenéři snaží aktivně tréninky zaměřit. A i proto byl tréninkový plán pondělí – středa – pátek rozšířen o další úterní trénink. Hráči, kteří na tento trénink nemohou
dorazit kvůli škole nebo jiným kroužkům, mohou docházet na tréninky dorostu v úterní nebo čtvrteční podvečer. Současně byla zařazena po pondělním a středečním tréninku suchá fyzická příprava.
O nadcházejícím víkendu nás čekají dvě těžká utkání. Nastoupíme v sobotu proti zatím druhé Poličce a na domácím ledě pak v neděli přivítáme vedoucí Dynamo. Věříme, že nemocní se uzdraví a my budeme bojovat proti oběma favoritům s maximálním nasazením a nic jim nedáme zadarmo. Přijďte podpořit v neděli naše hráče a vytvořit jim hezkou atmosféru!

Dalibor Chlup

8. kolo ligy MLADŠÍCH žáků „B“

HC Slovan Moravská Třebová – HC Chrudim

9 : 5

(3:2, 2:3, 4:0)

Sestava: Janda (od 30. min Halouska) – Mlčoch Š., Hanousek „A“, Pečinka, Fáber T., Mlčoch M., Jurkulák, Motl, Pluháček, Pokorný, Ondříček, Belej, Mazel, Vodička, Fáber M. „C“, Zdražil, Tajovský

Branky: 11. Zdražil [TS], 19. Mlčoch M. (Tajovský), 19. Tajovský (Mlčoch M.), 29. Fáber M. (Pluháček), 32. Vodička, 41. Fáber M. (Zdražil), 42. Belej, 53. Pečinka (Motl), 59. Belej (Tajovský)

V osmém kole přivítali mladší žáci na domácím ledě soupeře z Chrudimi. V tabulce poslední Chrudim, zdálo se klukům jednoznačná záležitost, opak byl ale pravdou. Kluci z Chrudimi nedali svou kůži jen tak zadarmo. První třetina byla plná nepřesností a špatných přihrávek. Za zmínku stojí snad jen nádherně provedené trestné střílení domácích. I přes horší vstup do utkání vyhráli domácí první třetinu (3:2).

Po deseti minutách druhé třetiny kluci přidali dvě branky stav (5:2). Poté si naši obránci vzali dovolenou a soupeř třemi góly vyrovnal utkání (5:5).

Poslední třetinu otevřela nádherná spolupráce útočníků a následný gól. Za skvělé podpory našeho bubeníka a rodičů se klukům povedlo několik pěkných akcí. Zlepšená hra v obraně už soupeři nedovolila přidat další gól. Další tři góly v soupeřově síti a konečný výsledek 9:5.