Pátek 19. Duben

A-TÝM: Slovan v posledním utkání první části soutěže nestačil na Litomyšl

ČTRNÁCTÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina P

HC Litomyšl x HC Slovan Moravská Třebová

7 : 4

(2:1, 4:2, 1:1)

Slovan si z posledního duelu úvodní části soutěže s Litomyšlí odnesl porážku. Moravskotřebovští na ledě soupeře nezvládli hlavně vstup do druhé třetiny, ve kterém Litomyšl nasázela čtyři branky během pěti minut. Celek z Litomyšle nakonec uspěl poměrem 7:4 a vybojoval důležitou výhru. Ostrou a těžkou premiéru proti týmu, který hrál o postup do A skupiny si odbyly brankář Jan Faltus [39] a obránce Jan Moučka [55].

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Vstup do zápasu vyšel lépe domácímu týmu, na první branku mu i díky brzkému vyloučení v řadách Slovanu stačily pouhé 3 minuty. V 5. minutě vytvořil první nebezpečnější příležitost pro moravskotřebovské Pírek, jeho schovanou střelu ale brankář Litomyšle pokryl. Úvod utkání byl ovlivněn sérií vyloučení na obou stranách a tempo tak bylo pomalejší. Slovan vstřelil první branku v čase 9:05 při hře 4 na 4. Fibrichovo čistě vyhrané buly v útočném pásmu pohotově poslal Holub na hůl Marka, který propálil vše, co mu stálo v cestě a srovnal na 1:1. Podobná situace se o minutu později opakovala na druhé straně, Litomyšl si tak vedení rychle vzala zpět. Moravskotřebovští byli v závěru třetiny aktivnější, nedokázali se ale gólově prosadit.

Vstup do prostředního dějství byl ze strany Slovanu ještě mnohem horší. Každá lajna inkasovala v úvodním střídání po jedné brance a Litomyšl tak po dvou minutách zvýšila svůj náskok o tři branky. Ve 23. minutě vykřesal jiskřičku naděje pro hosty Vaňous, který po Horkého přihrávce zpoza brány vymetl bekendem šibenici a snížil na 5:2. Domácí byli ve druhé třetině velmi produktivní a dokázali znovu rychle odpovědět. Šestou bránu přidali v čase 24:47, hra Slovanu se v tom okamžiku rozpadla a domácí měli mnohem více ze hry. Ve 34. minutě potrestal Vaňous pěstmi a výstrojí dolů nepěkný nedovolený zákrok Barkóciho na obránce Janků. Po pěstní výměně názorů se vody trochu zklidnili. Slovan si zahrál dlouhou přesilovku, ve které si vytvořil útočný tlak i několik střeleckých pokusů. Početní výhodu zužitkovali obránci, po přihrávce od Moučky se prosadil Pírek. Po druhé třetině byl stav utkání 6:3.

Do poslední třetiny moravskotřebovští nevstoupili vůbec odevzdaně a začali se hned od začátku tlačit do brány. Velmi produktivní Litomyšl ovšem snahy Slovanu zmařila hned ve 43. minutě, kdy se znovu z první střely třetiny dokázala prosadit – 7:3. Pak už se utkání více méně dohrávalo. Na konečných 7:4 upravil Slovan skóre v 58. minutě. Šarvátku vedle brány potrestal po nahrávce od Skopala přesnou střelou z dobré pozice Marek.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Kamil Přecechtěl, hlavní trenér:

„Já myslím, že dnešní utkání trochu kopírovalo to, co se dneska v té soutěži odehrálo. Poslední kolo, jehož výsledek pro nás nebyl podstatný. Kluci do zápasu nastoupili uvolnění, nekoncentrování a hra odpovídá výsledku. Budeme se snažit na tohle utkání co nejrychleji zapomenout a doufám, že v dalších zápasech se budeme prezentovat jinými výkony a přístupem.“

HC LITOMYŠL:

Horáček [45] – Švec [3], Bláha [12], Myška [22], Bažant „A“ [23], Voříšek Š. [42], Zahradník [64], Jonáš [94], Škvor [98] – Edl [9], Jakubec [11], Voříšek J. [16], Stoklasa „C“ [18], Půlpán A. „A“ [19], Půlpán T. [20], Barkóci [21], Cink [26], Vomočil [48]

Faltus [39] – Blaháček [3], Dubovči [4], Holub [12], Janků „A“ [14], Pírek [22], Moučka [55] – Marek „C“ [7], Horký [8], Kavan [13], Fibrich [18], Cach [29], Maška [35], Skopal [66], Vaňous [88], Šíp [97]

Branky a nahrávky: 3:17 Barkóci, 10:52 Stoklasa (Cink), 20:53 Jonáš (Půlpán A., Půlpán T.), 21:33 Stoklasa (Cink), 21:55 Vomočil (Voříšek J., Barkóci), 24:47 Bláha (Vomočil, Barkóci), 42:19 Vomočil (Voříšek Š., Voříšek J.)

9:05 Marek (Holub, Fibrich), 22:44 Vaňous (Horký), 36:05 Pírek (Moučka), 57:35 Marek (Skopal)

Střely: 28 : 33

Tresty: 11 a 5 + 20 min : 7 + 10 min

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:4