Pondělí 27. Březen
Moravská Třebová
°C

A-TÝM: Slovan veze z derby s Litomyšlí bod

A-TÝM: Slovan veze z derby s Litomyšlí bod

ČTVRTÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina A

HC Litomyšl x HC Slovan Moravská Třebová

2 : 1 sn

(1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)

Slovan odehrál v rámci čtvrtého kola soutěže skupiny A zápas proti těžkému soupeři z Litomyšle. Moravskotřebovští prvnímu týmu tabulky dlouho vzdorovali, skóre vyrovnaného utkání otevřeli domácí v 19. minutě. Moravské Třebové se povedlo zásluhou Pavla Skopala [66] vyrovnat v čase 27:58. Rozhodnout musely až samostatné nájezdy, při kterých o zisku bonusového bodu pro Litomyšl rozhodl jediným proměněným nájezdem Aleš Půlpán [19].


 

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Vstup do utkání byl z obou stran poměrně opatrný, to přerušilo až vyloučení v řadách Slovanu v čase 4:22. V oslabení byl ústřední postavou Marek Peksa, který několika pohotovými zákroky udržel stav 0:0. Přesilovka domácí tým nakopla a po jejím uplynutí se nepřestával tlačit do brány. Soupeř důrazem v obraně pouštěl hráče Moravské Třebové jen velmi zřídka do zakončení, když už se to podařilo, střela mířila přímo do výstroje brankáře domácích. První nebezpečnější příležitost ze strany Slovanu přišla ve 14. minutě, bekendem z dobré pozice těsně přestřelil Tomáš Berčak. Slovan si ve druhé části úvodní třetiny zahrál dvě přesilovky, ani jednu se však nepodařilo využít. Naopak to byla Litomyšl, kdo si vypracoval nebezpečnou šanci, po vystihnutí rozehrávky Moravské Třebové se sám na bránu řítil jeden z domácích hráčů, nebezpečný pokus ale znovu pokryl brankář Slovanu. Na začátku 19. minuty soupeř rychle otočil hru, Matěj Bažant chytrou zadovkou přenechal puk na mezikruží Aleši Půlpánovi, který prudkou ránou vystřelil vedení 1:0. Hned na to se Slovan provinil nedovoleným zákrokem a třetinu tak dohrával ve čtyřech. Soupeř byl v závěru úvodního dějství velmi nebezpečný, ale obranná čtveřice v zádech s Peksou nedopustila, aby navýšil vedení.

V úvodu druhé třetiny Slovan sehrál další z neúspěšných přesilovek. Ve 28. minutě se do samostatného úniku dostal Pavel Skopal, rameny rozhodil brankáře domácích a bekendovou střelou vyrovnal na 1:1. Hra se v ten moment velmi zrychlila, puk se přeléval z jedné strany na druhou a Slovnan začal být střelecky aktivnější, brankáři obou týmů ale za svá záda žádný pokus nepustili. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Do poslední třetiny vletěli aktivněji domácí a během prvních minut zasypali bránu Slovanu několika střelami. Ve 45. minutě se Litomyšl ocitla a pukem před okrytou bránou, z těsné blízkosti ale šanci nevyužila. Slovan se probudil a znovu začal boj o každý metr ledu. V 52. minutě měl gól na holi také Slovan, prudkou střelu zlikvidoval brankář domácích na poslední chvíli ramenem. S přibývajícím časem ubylo střeleckých pokusů a utkání směřovalo do prodloužení.

V nastavené části hry bylo vidět na obou stranách několik šancí, nikdo z hráčů se ale nedokázal prosadit a rozhodnout musely až samostatné nájezdy. Moravskotřebovští hráči neproměnili ani jeden z pěti nájezdů a ze zisku bonusového bodu se tak radovat nemohli. Za Litomyšl se ve čtvrtém nájezdu prosadil Aleš Půlpán.


HC LITOMYŠL:

Dostál M. [69] (Horáček [45]) – Bláha [12], Myška [22], Bažant „A“ [23], Voříšek Š. [42], Zahradník [64], Jonáš [94], Škvor [98] – Švec [3], Dostál J. [8], Edl [9], Jakubec [11], Voříšek J. [16], Stoklasa „C“ [18], Půlpán A. „A“ [19], Půlpán T. [20], Barkóci [21], Cink [26], Vomočil [48]

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

Peksa [28] – Blaháček [3], Kuchař [5], Janků „A“ [14], Pírek [22], Holub [25], Cekr [30], Moučka [55] – Marek „C“ [7], Horký [8], Langr [12], Kavan [13], Berčák [17], Fibrich [18], Scheuter [20], Palička [21], Cach [29], Skopal [66]


Branky a nahrávky: 18:14 Půlpán A. (Bažant), 65:00 Půlpán A.

27:58 Skopal


Střely: 34 : 30

Tresty: 9 : 6

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1

Rozhodčí: Jan Čížek – Jan Topolský, Kateřina Pešková

Published by Vendula Pokorna