Čtvrtek 25. Duben
Moravská Třebová
°C

A-TÝM: V důležitém utkání Slovan zdolal Choceň

TŘINÁCTÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina P

HC Slovan Moravská Třebová x HC Spartak Choceň

7 : 3

(1:2, 3:0, 3:1)

Třinácté kolo soutěže odehrál Slovan na domácím ledě proti týmu Chocně. Moravskotřebovským hráčům začátek zápasu nevyšel, už v jedenácté minutě prohrávali 0:2. Utkání ale nevzdali a předvedli parádní představení. Ještě v závěru úvodu třetiny Slovan vsítil první branku, kterou prolomil střelecké neštěstí a zahájil obrat. Dařilo se především moravskotřebovským Liborům – Janků i Šíp si připsali čtyři kanadské body. Utkání nakonec skončilo důležitým vítězstvím 7:3 pro domácí tým.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Kamil Přecechtěl, hlavní trenér:

„Tak v první řadě chci poděkovat divákům za vynikající atmosféru, stejně tak musím poděkovat mužstvu za vynikající výkon. V polovině první třetiny jsme prohrávali 0:2, když jsem ale viděl nasazení a přístup kluků, tak jsem byl od první minuty přesvědčen, že to utkání nemá kam zahnout a že ho zvládneme. Kluci zvládli i takový ten šok, že v největším našem tlaku dostaneme naprosto laciný gól. V rozhodující fázi ve druhé třetině, kdy jsme odskočili o dvě branky, nás zase podržel Marek Peksa třemi zázračnými zákroky. Takhle nějak by to mělo vypadat. Družstvo je kompaktní a bojují jeden za druhého. Z dnešního utkání mám velkou radost, vidím samá pozitiva.“

Libor Šíp, útočník:

„Dneska za mě zasloužené vítězství, celý zápas jsme byli lepším týmem a naštěstí nás nezlomily první dva góly soupeře. Naopak po 2-3 našich jsme se parádně nakopli a zbytek zápasu si pohlídali. Skvělý výkon od celého týmu a hlavně důležité 3 body, kterými jsme si pojistili první čtyřku. Velké díky za podporu patří fanouškům!“

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

Peksa [28] – Blaháček [3], Dubovči [4], Kuchař [5], Janků „A“ [14], Pírek [22], Cekr [30], Holub [35] – Marek „C“ [7], Horký [8], Kavan [13], Berčák [17], Fibrich [18], Scheuter [20], Cach [29], Skopal [66], Šíp [97]

HC SPARTAK CHOCEŇ:

Koutský [1] (Valenta [92]) – Rudy [4], Kalous [5], Novák [6], Knytl [17], Šeda [82], Novotný [86] – Lichtág [8], Pilař [12],  Prachař [16], Krejza [20], Pulpán [22], Adámek [31], Polák [88]

Branky a nahrávky: 17:08 Janků (Šíp), 25:48 Marek (Janků), 27:16 Marek (Berčák, Janků), 36:46 Šíp (Blaháček), 43:47 Horký (Cach, Janků), 44:57 Šíp (Scheuter, Berčák), 52:37 Blaháček (Cekr, Šíp)

4:33 Novotný (Krejza, Polák), 10:57 Lichtág (Knytl, Novák), 45:34 Lichtág (Novotný, Krejza)

Střely: 43 : 27

Tresty: 5 : 6 (+ TH)

Průběh utkání: 0:2, 6:2, 6:3, 7:3