A-TÝM: Z prvního utkání nadstavby odešel Slovan bez bodového zisku

PRVNÍ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina A

HC Slovan Moravská Třebová x Stadion Nový Bydžov

2 : 4

(2:0, 0:3, 0:1)

Slovan v nedělní podvečer odehrál první utkání nadstavbové části soutěže, na domácím ledě přivítal soupeře z Nového Bydžova. Moravskotřebovští se už během první třetiny dostali do dvoubrankového trháku, ten se však Stadionu podařilo během prostředního dějství smazat a dokonce se dostal do vedení. Chleba se lámal v posledním dějství. Slovanu se na třetí branku soupeře nepodařilo zareagovat a při moravskotřebovském power-play v závěru utkání upravil na konečných 2:4 Chára.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Vstup do utkání byl zobou stran poměrně opatrný, ani jeden z týmu se nedostával do zakončení a tempo zápasu bylo pomalejší. První branku vsítili v 7. minutě domácí, po přihrávce od Horkého prostřelil tvrdou rychlou ránou brankáře hostů Vaňous. Slovan pokračoval v úřadování, ve 12. minutě si obrana Nového Bydžova nechala po Šípově přihrávce proklouznout Paličku, který se nemýlil a z kruhu zvýšil na 2:0. V závěru třetiny začali hosté působit nebezpečněji, Peksa svůj tým ale důležitými zákroky podržel. Moravskotřebovští šli do kabin se slibným náskokem 2:0.

Začátek druhé třetiny domácím hráčům nevyšel, už po 20 vteřinách hry inkasovali branku. Soupeř se gólem nakopnul a začal stupňovat svůj tlak. Ve 24. minutě si Slovan zahrál první přesilovku utkání, využít se ji ale nepodařilo. Hned po jejím skončení se z gólu radovali znovu hosté, čímž srovnali výsledek utkání. Po obdrženém gólu Slovan získal výhodu další přesilové hry, ani v té ale nebyl produktivní. Ve 32. minutě Nový Bydžov dokonal obrat na 2:3. Hned na to moravskotřebovští bránili první oslabení zápasu, které přestáli bez obdržené branky. Domácím se těžko vracelo do tempa zápasu a skóre po druhé třetině bylo 2:3 pro soupeře.

Do poslední třetiny vstoupil Slovan s cílem vzít si vedení zpět, kompaktní obrana hostů ale nikoho z domácích hráčů nepouštěla do zakončení. Několik dalších pohotových zákroků předvedl v úvodu posledního dějství Peksa a držel tak naděje týmu Moravské Třebové. V 53. minutě si Slovan zahrál dvouminutovou přesilovku 5 na 3, ani v té se ale bohužel prosadit nedokázal. Útočný tlak si vytvořil až v závěru poslední třetiny, na další branku to však nestačilo. Při domácí hře bez gólmana upravil na konečných 2:4 Chára.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Kamil Přecechtěl, hlavní trenér:

„Dnešní utkání určitě nebylo podle našich představ. Postavil se proti nám velmi silný, dobře bruslící a agresivně napadající soupeř. Dostávali jsme se často pod tlak. Bohužel, pomalou rozehrávkou z obrany jsme sami sobě přidělávali problémy. Nakonec jsme v sobě dneska nenašli ani tu sílu utkání nějakým způsobem zlomit. Chybělo nám nasazení, chyběl nám důraz, všechno to, co nás v těch předcházejících zápasech zdobilo. Jsou to věci, které musíme co nejrychleji změnit a znovu začít hrát svoji hru. Jinak bychom mohli mít v této skupině, i podle ostatních dnešních výsledků [LIT 4 : 3 NPA | CTR 4 : 5 JAR | CHR 2 : 3 pp NME], velký problém.“

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

Peksa [28] – Blaháček [3], Kuchař [5], Holub [12], Janků „A“ [14], Cekr [30], Moučka [55] – Marek „C“ [7], Horký [8], Kavan [13], Fibrich [18], Scheuter [20], Palička [21], Cach [29], Skopal [66], Vaňous [88], Šíp [97]

STADION NOVÝ BYDŽOV:

Veselý [31] – Muška [7], Houška [14], Matějíček [33], Zmítko [41], Bezděk [86] – Němec [15], Chára [24], Procházka [27], Černý [73], Teplý [76], Divíšek [80], Bureš [88], Hlaváček „C“ [96], Pilný [98]

Branky a nahrávky: 6:44 Horký (Vaňous), 11:06 Palička (Šíp, Cekr)

20:20 Hlaváček (Pilný, Bureš), 26:26 Hlaváček (Pilný, Bureš), 31:30 Procházka (Matějíček), 59:59 Chára (Bezděk, Muška)

Střely: 32 : 30