A-TÝM: Slovan přestřihl šňůru proher! Z Jaroměře veze po nekonečných nájezdech dva body

SEDMÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina A

HC Jaroměř x HC Slovan Moravská Třebová

4 : 5 sn

1 : 3 | 2 : 1 | 1 : 0 – 0 : 1

Slovan teprve potřetí v sezóně bere výhru z venkovního hřiště. Moravskotřebovští zápas odbojovali, urputná přetahovaná nakonec za nerozhodného stavu 4:4 dospěla do prodloužení, po kterém následovaly nájezdy. O zisku bonusového bodu pro tým Slovanu rozhodl ve čtrnácté sérii obránce Lukáš PÍREK [22].

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

V úvodu utkání Jaroměř zatlačila Slovan do obrany, na první střelu z holí hráčů Moravské Třebové se čekalo až do 5. minuty. Hned poté dostal Slovan k dispozici přesilovou hru, při které kombinoval v útočném pásmu a několikrát prověřil domácího brankáře. První gól padl těsně po jejím skončení, skóre zápasu otevřel rychlou střelou po zemi hned po buly v útočném pásmu Marek. Přesilovka a následný vstřelený gól dostal Slovan do zápasu. Na začátku 11. minuty po rychlém otočení hry Cach našel v útočné třetině přihrávkou do druhé vlny Paličku, který střelou na zadní tyč zvýšil na 0:2. Od 14. minuty si zahráli první přesilovku také hosté a dokázali ji zužitkovat – 1:2. Na to moravskotřebovští odpověděli třetí brankou. Skopal poslal puk před bránu na Scheutera, který bekendem zvýšil na 1:3 a vrátil tak Slovanu dvoubrankové vedení.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se Slovan dopustil nedovoleného zákroku, domácí prohřešek i napodruhé potrestali gólem – 2:3. Ve 28. minutě soupeř stav utkání srovnal. Moravskotřebovští nechali vstoupit pohodlně do pásma Vágnera, a ten golfem pověsil puk do horního rohu brány. Po polovině utkání znovu poslal Slovan do vedení Cach, který střelou těsně nad beton zaskočil domácího brankáře. Moravskotřebovští ve druhé třetině nevyužili dvě přesilovky a do kabin šli s těsným vedením 3:4.

Třetí třetina nabídla výraznější šanci ve 45. minutě, hráči Moravské Třebové se řítili na bránu Jaroměře v přečíslení 4 na 2, proti zakončení ale vytáhl pohotový zákrok Prokš. V polovině posledního dějství musel Slovan bránit další oslabení, soupeř potvrdil vysokou úspěšnost v přesilovkách (3/4) a srovnal na 4:4. Slovan se s přibývajícim časem tlačil do brány a nechtěl se po dobrém vstupu do utkání spokojit s remízou. V závěru třetiny získal možnost další přesilovky, nabídnutou výhodu ale nevyužil. Utkání tak pokračovalo do prodloužení, ve kterém si oba týmy postupně zahrály přesilovou hru, skóre se ale neměnilo a rozhodnout musely samostatné nájezdy. V těch byl úspěšnější Slovan. Nekonečné nájezdy, ve kterých svůj tým podržel Faltus rozhodl ve 14. sérii Pírek. Nájezdy skončily 3:4 pro Slovan a utkání tedy celkově 4:5 po sn.

HC JAROMĚŘ:

Prokš [83] – Voňka [2], Vágner [6], Kotrč [11], Mišinec [20], Krejcar [27], Souček [76], Bujňák [91] – Holub [7], Háze [9], Kašpar [13], Teuber [15], Záliš [25], Teuber [94]

Faltus [39] – Dubovči [4], Kuchař [5], Janků „A“ [14], Pírek [22], Moučka [69] – Marek „C“ [7], Horký [8], Kavan [13], Fibrich [18], Scheuter [20], Palička [21], Cach [29], Skopal [66], Vaňous [88]

Branky a nahrávky: 14:51 Záliš (Teuber, Vágner), 23:10 Záliš (Háze, Bujňák), 27:42 Vágner (Teuber, Voňka), 50:34 Mišinec (Bujňák)

7:22 Marek (Horký, Fibrich), 10:04 Palička (Cach, Moučka), 16:23 Scheuter (Skopal, Kavan), 31:46 Cach (Vaňous), 65:00 Pírek

Tresty: 5 : 5

Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5

Rozhodčí: Jakub Figer – Petr Karlík, Ondřej Rezek