Úterý 23. Duben
Moravská Třebová
°C

A-TÝM: Slovan se třemi juniory v sestavě zdolal Chrudim

DEVÁTÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina A

HC Chrudim x HC Slovan Moravská Třebová

1 : 4

0 : 0 | 1 : 2 | 0 : 2

Duel devátého kola skupiny A mezi Slovanem, který nastoupil se třemi juniory v sestavě a Chrudimí nabídl velmi pohledný hokej. První třetina branku nepřinesla, v úvodu té druhé se ujali vedení moravskotřebovští hráči. Ačkoli soupeř dokázal v závěru prostředního dějství srovnat, Slovan si vzal vedení velmi rychle zpět a zbytek zápasu kontroloval. Ke třem bodům přispěli týmovým výkonem všichni hráči včetně juniorů.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Hned od začátku zápasu se hrál rychlý hokej, ale ani jeden z týmů se příliš nedostával do zakončení. Na první střelu čekali diváci do 4. minuty, dva pohotové zákroky musel hned v úvodu vytáhnout Faltus. Moravskotřebovští ohrozili bránu soupeře poprvé až v polovině úvodní třetiny, domácí brankář postupně pokryl pokusy Moučky a Kuchaře. Slovan si pak zahrál přesilovku, využít ji ale nedokázal. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, pozorní strážci bran však změnu skóre nedopustili.

Do druhé třetiny Slovan vstoupil aktivně, v první minutě vybojoval přesilovku, kterou využil už po 7 vteřinách. Marek vyhrál buly na Kuchaře, který na nic nečekal a poslal puk na bránu soupeře, směr jeho střely změnil těsně před brankářem domácích Fibrich a poslal tak Slovan do vedení. Moravskotřebovské hráče branka nakopla a měli více ze hry. V polovině utkání se blýskl povedenou individuální akcí Minařík, který prokličkoval mezi hráči až před bránu domácích, proti jeho zakončení vytáhl Matoušek pohotový zákrok. Na druhé straně po delší době zahrozila také Chrudim, gólman Slovanu byl však pozorný. Potom si vybrali slabší chvilku hosté, soupeř se usadil v útočném pásmu a za svůj tlak byl odměněn také brankou. Ve 36. minutě tak bylo srovnáno. Ve 38. minutě Slovan využil další z přesilových her. Cachova tvrdá střela mimo bránu se od zadního mantinelu odrazila přímo do brankoviště domácího brankáře, toho využil důrazný Minařík, který bekendem vrátil Slovanu vedení. Do kabin se šlo za stavu 1:2 pro Slovan.

V úvodu posledního dějství vstřelil tým Moravské Třebové třetí branku. Haasovu tvrdou střelu z pravého kruhu brankář domácích na poslední chvíli vyrazil nad sebe, vracející se kotouč ale dopadl přímo za jeho záda – 1:3. S přibývajícím časem se moravskotřebovští přestávali tlačit dopředu. V 54. minutě vytáhl další důležitý zákrok Faltus. V závěru domácí zkusili hru v šesti, jejich naděje ale okamžitě zmařil Marek, který gólem přes celé hřiště pojistil vítězství Slovanu.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Kamil Přecechtěl, hlavní trenér:

„Kluci dneska k utkání přistoupili velice zodpovědně a disciplinovaně. V zápase jsme udělali minimum chyb. Trápí nás teď marodka, do zápasu se tak zapojili tři hráči juniorky Šumperka, kteří zahráli výborně a perfektně zapadli do kádru. Z dnešní výhry i výkonu celého mužstva mám nesmírnou radost.“

Jan Faltus, brankář:

„Dneska jsme hráli těžký zápas, přijeli jsme v neúplné sestavě a to nakonec zahrálo v náš prospěch. Bojovali jsme jeden za druhého, kluci hráli zodpovědně a hodně mi pomohli. Jsme rádi, že po dlouhé době vezeme z venku tři body, doteď jsme to zvládli jen v Poličce a Lanškrouně. Budeme se snažit na dnešní výkon navázat. Do konce roku nás čekají ještě dva zápasy, které chceme vyhrát a vylepšit si pozici pro play off.  „

HC CHRUDIM:

Matoušek [30] – Pilař [18], Budínský [19], Urban [24], Pejzl [25], Hybeš [26], Hrdlička [65], Felcman [66] – Formánek [9], Dobiáš [10], Hebek [14], Novák „C“ [15], Roubal [16], Cvrček [20], Turčáni [23], Hykl [39], Pavlík [69], Kostka [88], Plch [91], Langr [97]

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

Faltus J. [39] – Blaháček [3], Netolický [4], Kuchař [5], Janků „A“ [14], Cekr [30], Moučka [69] – Marek „C“ [7], Horký [8], Fibrich [18], Haas [19], Scheuter [20], Minařík [21], Cach [29], Skopal [66]

Branky a nahrávky: 35:07 Kostka (Langr, Cvrček)

20:59 Fibrich (Kuchař, Marek), 37:38 Minařík (Cach, Marek), 44:01 Haas J. (Fibrich, Cekr), 58:28 Marek (Janků, Faltus J.)

Tresty: 4 : 1

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4

Rozhodčí: Vojtěch Pilný – Aleš Švejda, Zbyněk Louda