Úterý 23. Duben

A-TÝM: Slovan nezvládl domácí utkání, body berou Kohouti

TŘINÁCTÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina A

HC Slovan Moravská Třebová x HC Kohouti Česká Třebová

2 : 4

0 : 1 | 2 : 1 | 0 : 2

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Diváci v REAHU aréně sledovali hned od začátku utkání rychlý hokej. První střelecké pokusy mířily na bránu českotřebovských Kohoutů. V 10. minutě soupeř orazítkoval tyč, na druhé straně měl na holi šanci Horký, střela ale skončila těsně vedle vzdálenější tyče. První dějství bylo střelecky vyrovnané, oba týmy hojně zaměstnávaly brankáře soupeřů. V závěru úvodní třetiny moravskotřebovští získali výhodu početní převahy, bohužel ji však nedokázali využít ve svůj prospěch a byli to hosté, kteří se v oslabení radovali z úvodní branky zápasu. V závěru přesilovky si Slovan vyměnil několik rychlých přihrávek v útočném pásmu, Kraus v bráně hostů ale fantastickým zákrokem udržel soupeře ve vedení.

Do druhé třetiny vstoupili domácí nepřesností v obranném pásmu, rozehrávku vystihl Fúzik a chybu potrestal gólem na 0:2. Moravskotřebovští ale rychle odpověděli, třetí lajna parádně zakombinovala v útočném pásmu, akci zakončoval Skopal, který brankáři Kohoutů nedal šanci. Na druhé straně vytáhl velmi důležitý zákrok proti Augustinově střele z dobré pozice Peksa. Před polovinou druhé třetiny Slovan vybojoval další početní výhodu, ve které předvedl povedený sólový průnik Janků, brankář hostů si se zakončením ale znovu poradil. O minutu později se Kohouti nekázní znovu poslali do čtyř, ve třetí přesilovce už byl Slovan úspěšnější. Obránce Blaháček poslal od modré puk na bránu, směr jeho střely změnil těsně před brankářem soupeře Šíp a srovnal tak stav utkání. Na druhé straně hosté orazítkovali tyč. Od 36. minuty si první přesilovku zahráli také Kohouti, zavřeli domácí v obranném pásmu, ale dostat puk za záda brankáře Peksy se jim nepodařilo. Ve 38. minutě chybělo Markovi pár milimetrů k tomu, aby domácí poslal do vedení, bohužel nastřelil spojnici. V závěru se Slovan dopustil nedovoleného zákroku a musel bránit další oslabení.

V poslední třetině se hrál hokej nahoru dolů. Ve 45. minutě předvedli povedenou kombinaci Scheuter s Markem, zakončení však skončilo těsně vedle brány. Ve 48. minutě Kohouti potrestali další nepřesnost domácích hráčů a znovu se ujali vedení. V polovině závěrečné třetiny si moravskotřebovští zahráli další přesilovku, hosté však znovu ukázali sílu v oslabení. Gólem na 2:4 srazil domácí tým Pavlovský. Slovan už odpovědět nedokázal a z vyrovnaného utkání odchází bez bodů.

ohlasy po utkání:

Kamil Přecechtěl, hlavní trenér:

„Já gratuluji kolegovi, panu Jindřichovi k vítězství, i když jsme mu v dnešním zápase roli trenéra značně usnadnili a více méně jsme ze čtyř gólů tři připravili soupeři sami. Bohužel nejsme schopní využít šance, které si vypracováváme. V závislosti na tom je výsledek takový, jaký je. V každém případě chci poděkovat divákům za výbornou atmosféru, i za nepříznivého stavu hnali kluky dopředu. Sice jsme bojovali, ale bohužel jsme byli neproduktivní a vyráběli jsme hodně zbytečných chyb.“

Peksa [28] – Blaháček [3], Dubovči [4], Kuchař [5], Janků „A“ [14], Holub [35], Moučka [69] – Marek „C“ [7], Horký [8], Kavan [13], Berčák [17], Scheuter [20], Palička [21], Cach „A“ [29], Skopal [66], Šíp [97]

HC kohouti ČESKÁ TŘEBOVÁ:

Kraus [2] – Schejbal [18], Hradil [14], Sedlák [18], Pažourek [20], Král [22], Jemelka [23] – Slezák [3], Ostřanský [6], Vaňo [9], Pavlovský [10], Augustin [13], Fúzik [15], Čada [17], Hemský [19], Semorád [24], Plášek [25],  Fiala [27], Veverka [63], Filip [69]

Branky a nahrávky: 23:12 Skopal (Blaháček, Šíp), 32:30 Šíp (Kuchař, Kavan) [PŘ]

18:45 Ostřanský [OS], 21:05 Fúzik (Hemský), 47:21 Plášek (Filip), 51:20 Pavlovský (Augustin) [OS]

Tresty: 2 : 5

Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4

Rozhodčí: Jan Čížek, Josef Vrba – Jan Topolský, Martin Kalus