Čtvrtek 28. Březen

A-TÝM: Slovan veze z Nové Paky důležité dva body!

DVANÁCTÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina A

BK Nová Paka x HC Slovan Moravská Třebová

5 : 6 P

0 : 2 | 2 : 2 | 3 : 1 – 0 : 1

NOVÁ PAKA – Slovan sehrál na ledě vítěze první části soutěže skupiny H v rámci 12. kola zajímavý souboj. Moravskotřebovští s Novou Pakou vedli už 2:5, poslední dějství však vyšlo lépe soupeři a zápas tak dospěl až do prodloužení. To trvalo lehce přes dvě minuty, něž po levém mantinelu našlápl Filip PALIČKA [21] (2+1) a korunoval tak svůj tříbodový večer důležitou vítěznou brankou.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Oba týmy nasadily od začátku utkání velmi rychlé tempo. V čase 2:06 putoval na trestnou lavici jeden z domácích hráčů a Slovan si tak zahrál první přesilovku. Obranné čtveřice soupeře ale aktivním přístupem moravskotřebovské hráče téměř nepustily ke střele. Ve druhé početní výhodě byl Slovan úspěšnější, po střele od modré se z pohotové dorážky prosadil Scheuter a ve 14. minutě tak poslal hosty do vedení. Na druhé straně zlikvidoval nebezpečnou situaci 1 na 0 Peksa. Od 16. minuty bránili moravskotřebovští druhé oslabení, v jehož úvodu měl brankář Slovanu plné ruce práce. Jeho závěr ale dokázal ve prospěch Slovanu využít Palička, který střelou do protipohybu poslal hosty do dvoubrankového vedení. Tým Moravské Třebové šel po první třetině do kabin se slibným vedením 0:2.

Ve druhé třetině Slovan trochu ubral, nevyhovovala mu poměrně tvrdá hra soupeře. V čase 23:20 se hráčům Nové Paky podařilo vsítit kontaktní branku a odstartovat gólovou smršť. Hosté velmi rychle odpověděli v nabídnuté přesilovce. Obránce Janků zatáhl kotouč do útočného pásma, puk dostal mezi vrcholy kruhů Palička, který ale ještě vylepšil střeleckou pozici na kruh Vaňousovi a ten střelou z první vrátil Slovanu dvoubrankové vedení. Další útok na druhé straně a další gól, soupeř se znovu dotáhl ve 28. minutě – 2:3. V následujících minutách se hra zklidnila, Slovan ubránil třetí oslabení a vrhl se do útoku. Poslední minuta druhé třetiny přinesla čtvrtou branku Slovanu, domácí brankář střelu Skopala pouze vyrazil vedle sebe, při zákroku se dostal daleko z brány a gólem do šatny pohodlně obdaroval soupeře Marek. Domácí se ještě v závěru dopustili nedovoleného zákroku a poslali se do čtyř.

Do poslední třetiny vstoupil Slovan gólem z přesilovky. Dubovči od modré nahrál o betony domácího brankáře Holubovi, který bekendovým zakončením zvýšil na 2:5. Pak ale začal diktovat tempo soupeř, ve 46. minutě nakopl třetím gólem domácí tým Nevyhoštěný. Následně soupeř dokázal, stejně jako hráči Slovanu skórovat v oslabení. Čistě vyhrané buly v obranném pásmu moravskotřebovských a na milimetr přesná střela o spojnici Suvorova znamenala pro domácí hráče znovu kontaktní branku. Pro Slovan nastaly další komplikace v podobě dvojnásobného vyloučení. Soupeř při dvojnásobné početní výhodě zasypal branku hostů hromadou střel a v 54. minutě se radoval z vyrovnání. Po zbytek základní hrací doby už žádná další branka nepadla a duel tak dospěl do prodloužení. V jeho úvodu zahrozili nejprve hosté, důležitým zákrokem podržel svůj tým Peksa. Po levém mantinelu pak našlápl Palička, natlačil se do brány a střelou mezi nohy rozhodl o důležitém druhém bodu pro Slovan.

ohlasy po utkání:

Kamil Přecechtěl, hlavní trenér:

„První utkání na hřišti soupeře v novém roce jsme začali velice dobře. Dostali jsme se do vedení, bohužel trochu agresivní hra ze strany soupeře mu přinesla ovoce vzhledem ke zraněným hráčům. Utkání jsme dohrávali poměrně složitě na dvě a půl lajny. S výsledkem a hlavně s přístupem kluků k utkání jsem spokojený. I přesto, že jsme vedli 2:5 a utkání vypadalo rozhodnuté si myslím, že kluci v tom závěru odvedli maximum toho, na co v té chvíli bylo. Ty dva body, které z Nové Paky vezeme jsou zlaté.“

BK NOVÁ PAKA:

Bouška [29] – Pour [2], Leder [9], Murashov [16], Klust [26], Suvorov [55], Malík [74], Kotyza [86] – Hnik [12], Bondar [18], Kindyshev [19], Horyna [24], Dvořák [23], Hric [33], Vrba [44], Nevyhoštěný [87], Šípek [92]

Peksa [28] – Blaháček [3], Dubovči [4], Kuchař [5], Janků „A“ [14], Cekr [30], Holub [35], Moučka [69] – Marek „C“ [7], Kavan [13], Scheuter [20], Palička [21], Cach „A“ [29], Skopal [66], Vaňous [88], Šíp [97]

Branky a nahrávky: 23:20 Hnik (Bondar, Dvořák), 27:23 Hric (Nevyhoštěný, Horyna), 45:07 Nevyhoštěný (Leder, Hric), 50:45 Suvorov (Bondar), 53:24 Nevyhoštěný (Hric, Leder)

13:59 Scheuter (Skopal, Blaháček), 16:38 Palička (Dubovči, Vaňous), 25:43 Vaňous (Palička, Cach), 39:10 Marek (Moučka, Scheuter), 41:39 Holub (Dubovči, Scheuter), 61:16 Palička

Tresty: 6 : 5

Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 5:5, 5:6

Rozhodčí: Libor Veinfurter – Filip Šesták, Jakub Všetečka