Pátek 19. Duben

A-TÝM: Slovan po výborném týmovém výkonu přehrál Choceň a v sérii se ujímá vedení!

1. ZÁPAS OSMIFINÁLE KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

HC Slovan Moravská Třebová x HC Choceň

STAV SÉRIE 1 : 0

2 : 1

0 : 0 | 1 : 0 | 1 : 1

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Vstup do utkání byl ze strany Slovanu poměrně opatrný. Do ohrožení soupeřovi brány se jako první dostal soupeř, už v úvodní pětiminutovce prověřil domácího Peksu několika střelami. Slovan poprvé atakoval bránu hostů v 7. minutě, před bránu se nebezpečně natlačil Skopal, důrazní hráči Chocně ho ale do zakončení nepustili. Ve 12. minutě před sebou měli hokejisté Chocně prázdnou bránu, domácí brankář proti nebezpečné střele na poslední chvíli vymrštil lapačku. Moravskotřebovští se pomalu začali dostávat do hry, jejich tlak byl v počátku 18. minuty zesílen početní výhodou. Choceň moravskotřebovské hráče nenechala vytvořit stálý tlak a několikrát se osvobodila vyhozením. Stav po první třetině byl 0:0.

Do druhého dějství Slovan vstoupil parádně, ve 22. minutě první branku utkání vstřelil Vaňous, který po přihrávce od Marka přesnou střelou z první poslal Slovan do vedení. Choceň se inkasovanou brankou ale nenechala zaskočit, přidala na aktivitě a začala ještě více ohrožovat domácí bránu. Ve 25. minutě Peksa znovu začaroval v bráně a zlikvidoval několik po sobě jdoucích dorážek. Následně domácí bránili první oslabení, které obranné čtveřice v zádech s Peksou pokryly. Kolem poloviny utkání zavřel Slovan rychlými výměnami puku soupeře v obranném pásmu, do zakončení se ale nedostal. Hrál se kombinační pohledný hokej. Slovan po druhé třetině odcházel do kabin s těsným náskokem 1:0.

Vstup do poslední třetiny byl z obou stran poměrně opatrný, ve 47. minutě předvedl Peksa další famózní zákrok. O minutu později si Slovan zahrál přesilovku, bohužel se přes dobře bránícího soupeře téměř k ničemu nedostal. Následně hráli v početní výhodě dvě minuty také hosté, ta jejich už byla o něco povedenější, soupeř se držel v útočném pásmu, ale do bránu také neohrozil. Po odbráněném oslabení Berčák naskakující z trestné zatáhl puk do třetiny a zkusil brankáře hostů překvapit střelou mezi nohy, jeho pokus Koutský pouze vyrazil na kruh, kde pohotově zareagovat Vaňous a poslal Slovan do dvoubrankového vedení. V závěru hráči Slovanu kontrolovali puk na svých holích. V power play ještě snížil po povedené kombinaci na 1 : 2 Prachař, to ale bylo ze strany soupeře už všechno. Z prvního osmifinálového duelu tak odchází vítězně tým Moravské Třebové!

ohlasy po utkání:

Kamil Přecechtěl, hlavní trenér:

„Já myslím, že dnes se odehrálo velice kvalitní utkání. Potkala se dvě mužstva, která chtěla hrát hokej, to pro to bylo stěžejní. Moravskotřebovští diváci viděli parádní hokej se vším všudy včetně dramatické koncovky. Já bych chtěl klukům i divákům poděkovat za to, co tady dneska předvedli. Z naší strany zodpovědná hra, ze strany diváků obrovská podpora, i díky tomu to utkání tým zvládl.“

Peksa [28] (Faltus [39]) – Blaháček [3], Dubovči [4], Kuchař [5], Cekr [30], Holub [35], Moučka [69] – Marek „C“ [7], Kavan [13], Berčák [17], Scheuter [20], Palička [21], Cach „A“ [29], Skopal [66], Vaňous [88], Šíp [97]