Pátek 29. Březen

A-TÝM: Slovan v posledním utkání základní části nestačil na Jaroměř

ČTRNÁCTÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina A

HC Slovan Moravská Třebová x HC Jaroměř

1 : 5

0 : 3 | 1 : 1 | 0 : 1

V posledním utkání základní části Slovan přivítal na domácím ledě soupeře z Jaroměře. Hosté si už během první třetiny vytvořili tříbrankový náskok, který neprohospodařili. Moravskotřebovským hráčům dnes nevycházelo skoro nic a ze zápasu odchází s prohrou.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Úvodní třetina nevyšla moravskotřebovským hráčům vůbec podle představ, první branku inkasovali po necelých 50 vteřinách hry. První minuty se hrálo převážně v obranné třetině Slovanu. Domácí poprvé ohrozili bránu soupeře v 6. minutě, zdálo se, že se dostali do hry, začali být střelecky aktivní a působili nebezpečněji. Ve dvanácté minutě vyzval Blaháček ke skórování přihrávkou na zadní tyč Skopala, jeho pokus ale skončil těsně vedle brány. V 17. minutě dostal spoustu prostoru před domácí bránou Souček, který naněkolikrát dorážel puk za záda brankáře domácích. V závěru úvodního dějství se za posledního obránce domácích natlačil Kašpar a puk se se štěstím protlačil až za brankovou čáru – 0:3.

Ani do druhé třetiny nevstoupil Slovan dobře, čtvrtou branku inkasoval v čase 21:33. Od 26. minuty si domácí zahráli postupně dvě početní výhody, ve kterých se sice usadili v útočném pásmu, bránu soupeře se ale ohrozit nepodařilo. Jiskru naděje vykřesal ve 37. minutě Šíp, který po přihrávce od Vaňouse do volného prostoru zavřel oči, napřáhl ke světlům a golfem propálil brankáře hostů. Moravskotřebovské gól nakopl a začali ohrožovat bránu soupeře. V závěru třetiny střílel od modré Dubovči, k vyraženému puku se jako první dostal Marek, jeho schovaná střela golfem ale skončila znovu ve výstroji brankáře soupeře. Po druhé třetině bylo skóre utkání 1:4 pro hosty.

Do posledního dějství vstoupili hráči Slovanu se snahou udělat něco s vývojem utkání, bohužel jim ale vůbec nic nevycházelo. Na spoustu nepřesností domácích reagoval soupeř pátou brankou a uštědřil tak Slovanu další ránu. Hra se pak otevřela, hrálo se nahoru dolů. V 55. minutě získali moravskotřebovští výhodu v podobě další početní převahy, ani během ní ale neprolomili smůlu v produktivitě a z posledního utkání základní části odchází bez bodů.

ohlasy po utkání:

Kamil Přecechtěl, hlavní trenér:

„Za výkon, který jsme dnes předvedli se stydím. Z naší strany nejhorší zápas v sezóně, nevím proč, dá se to jen těžko pochopit. Hráli jsme naprosto nedůrazně, nekontaktně a nebyli jsme vůbec v zápase. Připadalo mi, jak kdyby se kluci přišli dnes jenom zúčastnit, abychom měli tu skupinu za sebou. Doufám, že ta výstraha, která dneska přišla bude dostatečným varováním na to, abychom v play off začali znovu dřít, makat a bojovat“

Peksa [28] (Faltus [39]) – Blaháček [3], Dubovči [4], Kuchař [5], Janků „A“ [14], Cekr [30], Holub [35] – Marek „C“ [7], Horký [8], Kavan [13], Berčák [17], Scheuter [20], Palička [21], Cach „A“ [29], Skopal [66], Vaňous [88], Šíp [97]

HC JAROMĚŘ:

Mrázek [31] – Voňka [2], Dvořák [4], Kotrč [11], Sýkora [45], Bujňák [91] – Holub [7], Háze [9], Teuber J. [12], Kašpar [13], Teuber T. [15], Rind [19], Záliš [25], Brožek [27], Hájek [55], Kocián [64], Souček [87]

Branky a nahrávky: 36:34 Šíp (Vaňous)

00:49 Kašpar (Kocián), 16:11 Souček (Rind), 19:00 Kašpar (Bujňák), 21:33 Brožek (Teuber J.), 47:25 Bujňák (Kašpar)