Pátek 29. Březen

A-TÝM: Litomyšl rozhodla v poslední třetině, cesta Slovanu v letošním play off končí

3. ZÁPAS ČTVRTFINÁLE KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

HC Litomyšl x HC Slovan Moravská Třebová

STAV SÉRIE 3 : 0

4 : 0

0 : 0 | 1 : 0 | 3 : 0

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Moravskotřebovští vstoupili do utkání s aktivním nasazením a v prvních minutách několikrát ohrozili bránu Litomyšle. Ve 4. minutě vykryl brankář hostů nebezpečnou střelu přes hráče. Hrál se atraktivní hokej nahoru – dolů se spoustou střeleckých pokusů. Ve 13. minutě Peksa zlikvidoval samostatný únik soupeře. Od 15. minuty bránil Slovan první oslabení, ve kterém si mezi sebou hráči Litomyšle rychle vyměňovali puk a dostávali hosty pod tlak, brankář hostů ale pohotově veškeré pokusy likvidoval. V závěru třetiny se dopustili prvního prohřešku také domácí a Slovan hrál minutu v početní převaze, ani to ale branku nepřineslo a do kabin se tak šlo za stavu 0 : 0.

Začátkem prostřední třetiny Slovan dohrával přesilovku, ani další tři střely ale neskončily za zády brankáře domácích. V čase 23:31 putoval na trestnou lavici další z moravskotřebovských hráčů, obranné čtveřice v zádech s Peksou, který proti střele do odkryté brány na poslední chvíli vytáhl lapačku, znovu neinkasovali. Soupeř byl po přesilovce nebezpečnější a tlačil se víc do brány. Ve 28. minutě načal Slovan první brankou Voříšek. Pro moravskotřebovské skončila třetina těsnou ztrátou.

Do posledního dějství vstoupily oba týmy zodpovědně, tým Moravské Třebové chtěl skórovat, Litomyšl zase bránila těsný náskok. Kritický byl pro Slovan přelom 48. a 49. minuty, kdy Litomyšl během necelé minuty zatloukla dva hřeby do moravskotřebovské hokejové rakve a vedením 3 : 0 se dostala na koně. Na to už hosté odpověď nenašli, ze strany Slovanu ubylo střel a jen těžko se dostával k bráně soupeře. V 58. minutě přesně mířil Barkóci a domácí diváci se radovali počtvrté. Víc už toho ani jeden z týmů nestihl a do semifinále tak postupuje Litomyšl.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Kamil Přecechtěl, hlavní trenér:

„My jsme dvě třetiny hráli vyrovnané utkání, ve kterém jsme si vytvořili šance. Tento soupeř nám bohužel nedovolil vstřelit za zápas více než jeden gól, dnes ani to ne. Druhou třetinu jsme měli velký tlak, ale vlastním gólem jsme si podrazili nohy. Naše síly pak už nestačily na to, abychom to utkání zvrátili a sérii ještě jednou vrátili do Třebové. Gratuluji vítězi, který předvedl kvalitní výkon. Klukům děkuji za přístup a za hru, kterou předvedli ve všech třech zápasech. V neposlední řadě patří velké díky také divákům, kteří nás celou sezónu hnali dopředu.“

HC LITOMYŠL:

Horáček [45] – Švec [3], Bláha [12], Bažant „A“ [23], Voříšek Š. [42], Zahradník [64], Jonáš [94], Škvor [98] – Jankovský [8], Jakubec [11], Voříšek J. [16], Stoklasa „C“ [18], Půlán A. „A“ [19], Půlpán T. [20], Barkóci [21], Cink [26], Vomočil [48]

Peksa [28] (Faltus [39]) – Netolický [3], Dubovči [4], Kuchař [5], Cekr [30], Holub [35], Moučka [69] – Marek „C“ [7], Kavan [13], Janků „A“ [14], Fibrich [18], Scheuter [20], Cach „A“ [29], Skopal [66], Vaňous [88], Šíp [97]

Branky a nahrávky: 27:25 Voříšek J. (Vomočil), 47:21 Vomočil (Jakubec, Cink), 48:16 Půlpán T. (Půlpán A., Stoklasa), 57:32 Barkóci (Jonáš, Zahradník)

Tresty: 2 : 3

Průběh utkání: 4 : 0

Rozhodčí: Martin Vepřovský, Petr Rulíček – Jaromír Říha, Michal Dalecký