A-TÝM: Slovan v prvním čtvrtfinálovém utkání prohrál na litomyšlském ledě

1. ZÁPAS ČTVRTFINÁLE KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

STAV SÉRIE 1 : 0

3 : 1

1 : 0 | 0 : 1 | 2 : 0

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

V úvodu utkání měli hráči Moravské Třebové o něco víc ze hry a zaměstnávali brankáře soupeře. Litomyšl se několikrát osvobodila zakázaným uvolněním. Početný výjezd moravskotřebovských fanoušků hnal tým dopředu. Hráči Slovanu přistupovali k soupeřům na těsno a většinu pokusů, které měly směr brány blokovali. První velmi nebezpečná střela z holí domácích přišla v 7. minutě, Peksa pohotovým zákrokem šanci zlikvidoval. Na druhé straně Cach na poslední chvíli změnil úhel střely, Horáček v bráně domácích byl ale také bezchybný. Ve druhé polovině úvodní třetiny působila o něco nebezpečněji Litomyšl, nejprve brankář hostů likvidoval přečíslení 2 na 1, o chvíli později nebezpečnou střelu zblízka. V 11. minutě Vomočil individuální akcí připravil gól Jakubcovi, a ten poslal domácí do vedení. Ve 13. minutě zakombinovali v útočném pásmu Fibrich s Markem, obětaví hráči Litomyšle ale proti střele Berčáka na poslední chvíli zasáhli. V první třetině Slovan brankáře domácích často prověřoval, nebyl ale produktivní. Moravskotřebovští tak šli do kabin s těsnou ztrátou.

Začátek prostředního dějství patřil domácím, kteří si vytvořili útočný tlak a zavřeli Slovan před jeho bránou. Od 5. minuty se tým Moravské Třebové znovu probral a začal se hrát velmi rychlý hokej nahoru dolů. Ve 27. minutě vypadla z Horáčka tvrdá střela Paličky, k té se jako první dostal Cach a z otočky srovnal stav utkání. V polovině zápasu si oba týmy postupně zahrály první přesilovku, ani z jedné strany početní výhoda však nepůsobila nebezpečně. Do poslední třetiny se tak šlo za nerozhodného stavu 1 : 1.

Ve třetí třetině hráči Litomyšle ukázali, že jim po osmifinálové sérii zbylo poněkud více sil. Tlačili se do útoku a často zaměstnávali brankáře hostů. Ve 46. minutě se podařilo vrátit vedení domácím Vomočilovi. Na druhé straně z Horáčka vypadla tvrdá střela Scheutera, puk zůstal roztočený na brankové čáře, ale domácí se k němu dostali jako první a nebezpečnou příležitost zlikvidovali. V 56. minutě Peksa pohotovým zákrokem znovu podržel svůj tým. V závěru utkání Slovan zkusil hru bez brankáře, ta mu ale nevyšla, hned po buly v útočném pásmu přesně mířil přes tři čáry Vomočil a upravil skóre na konečných 3:1.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Kamil Přecechtěl, hlavní trenér:

„My jsme do dnešního utkání vstupovali s tím, že chceme hrát zodpovědnou a poctivou hru, to se nám i celých šedesát minut dařilo. V pátek jsem skončili velice těžkou sérii a dnes jsme odehráli výborné utkání. Měli jsme i spoustu šancí, které jsme ale bohužel nedokázali využít. Soupeř zkušeně potrestal několik hrubek, které jsme vytvořili, proto jsme to utkání prohráli. Před klukama ale musím smeknout, za to že po sérii s Chocní dnes dokázali předvést to, co předvedli. Jsme v této sérii určitě schopní něco uhrát. „

HC LITOMYŠL:

Horáček [45] – Švec [3], Bláha [12], Bažant „A“ [23], Voříšek [42], Zahradník [64], Jonáš [94], Škvor [98] – Jankovský [8], Edl [9], Jakubec [11], Voříšek J. [16], Stoklasa [18], Půlán A. [19], Půlpán T. [20], Barkóci [21], Cink [26], Vomočil [48]

Peksa [28] (Faltus [39]) – Dubovči [4], Janků „A“ [14], Kuchař [5], Cekr [30], Holub [35], Moučka [69] – Marek „C“ [7], Kavan [13], Berčák [17], Fibrich [18], Scheuter [20], Palička [21], Cach [29], Skopal [66], Vaňous [88], Šíp [97]

Branky a nahrávky: 10:18 Jakubec (Vomočil), 45:22 Vomočil, 58:53 Vomočil (Voříšek J.)

26:19 Cach (Horký, Moučka)