A-TÝM: Slovan znovu doplatil na slabou produktivitu

2. ZÁPAS ČTVRTFINÁLE KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

STAV SÉRIE 2 : 0

1 : 2

1 : 1 | 0 : 0 | 0 : 1

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Úvod utkání patřil soupeři, po nebezpečné střele Litomyšle následovala její přesilovka. Moravskotřebovští přistoupili k prvnímu oslabení zodpovědně a nepustili soupeře do střely. Po ubráněném oslabení se Slovan vrhl do útoku, dobrou příležitost zblízka neproměnil Cach. V 9. minutě došlo v řadách Slovanu k dalšímu vyloučení, v oslabení vytáhl famózní zákrok Peksa. Moravskotřebovští přežili i druhé oslabení, ale zbytečně si ubrali sil. Ve 12. minutě individuálně přešel přes dva hráče soupeře Vaňous, poradil si i s brankářem a zkušeným zakončením poslal Slovan do vedení. Moravskotřebovští se však neradovali dlouho, Litomyšl velmi rychle odpověděla, přečíslení 3 na 2 zakončoval do prázdné Jankovský. Ve zbytku třetiny se hrál velmi rychlý hokej, soupeř se víc tlačil do zakončení. V závěru úvodního dějství si i Slovan zahrál první přesilovku, využít se ji ale nepodařilo.

Začátkem prostředního dějství si moravskotřebovští zahráli druhou přesilovku, ve které několikrát prověřili brankáře Litomyšle. Slovan byl střelecky aktivnější a dostával se do šancí, Horáček v bráně hostů ale veškeré pokusy likvidoval. V polovině zápasu vytvořili přečíslení 2 na 1 Skopal s Cachem, puk, který měl mít směr odkryté brány skončil těsně vedle tyče. Moravskotřebovětí měli během druhé třetiny více ze hry a působili nebezpečněji. Příležitosti soupeře likvidoval v bráně domácích Peksa. Skóre se nezměnilo ani v přesilovkách na obou stranách a do kabin se šlo za stavu 1 : 1.

V úvodu poslední třetiny došlo k vzájemnému vyloučení a hrálo se 4 na 4. Hra se dost otevřela a hrálo se nahoru dolů. Závěr utkání si moravskotřebovští hráči zkomplikovali dvěma vyloučeními, to druhé soupeř trestal a se štěstím se ujal v zápase vedení. Slovan se tlačil do brány, skórovat se ale nepodařilo. Litomyšl se tak ujímá v sérii vedení 0 : 2.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Kamil Přecechtěl, hlavní trenér:

Já myslím, že dnešní utkání bylo dost podobné tomu nedělnímu v Litomyšli. I když dneska jsme byli podstatně aktivnější, vytvořili jsme si řadu střeleckých příležitostí, bohužel se nám je nedařilo využívat. Naopak jsme vyrobili zbytečné oslabení, ve kterém jsme inkasovali. Je samozřejmě cítit, že těch zápasů je hodně. Mužstvo už nemá takovou sílu, ale musím klukům poděkovat za bojovnost, za nasazení a snahu v tom utkání udělat všechno. Litomyšl má zkušený tým, který je v důležitých situacích schopný podržet kotouč. Hrála trpělivý a zodpovědný hokej. My i přes to, že jsme měli šance, jsme je nevyužili. Soupeř ty svoje ano.“

Peksa [28] (Faltus [39]) – Netolický [3], Dubovči [4], Janků „A“ [14], Kuchař [5], Cekr [30], Holub [35], Moučka [69] – Marek „C“ [7], Horký [8], Maška [12], Kavan [13], Fibrich [18], Scheuter [20], Cach [29], Skopal [66], Vaňous [88], Šíp [97]