Čtvrtek 18. Duben
Moravská Třebová
°C

A-TÝM: Odkrýváme sezónu 23/24 – do přípravy se zapojili Tomáš Faltus, Daniel Pokorný a Michal Maška

A-TÝM: Odkrýváme sezónu 23/24 – do přípravy se zapojili Tomáš Faltus, Daniel Pokorný a Michal Maška

Hokejisté moravskotřebovského Slovanu za sebou mají letní přípravu. Do té se zapojili také další tři moravskotřebovští odchovanci, Tomáš FALTUS a Daniel POKORNÝ, kteří byli vyřazeni zraněním a Michal MAŠKA, ten předešlé sezóny táhl moravskotřebovské béčko.

„Všichni tři kluci jsou moravskotřebovští patrioti se silným vztahem ke klubu. Celý svůj hokejový život strávili v dresu Slovanu. Jsme moc rádi, že se do přípravy zapojili. Uvidíme, kam až je následky zranění pustí,“ uvedl manažer A-týmu Libor Cach.

Daniel POKORNÝ

Poctivý bek odehrál za A-tým Slovanu pět sezón. Hokejově vyrůstal v Moravské Třebové, v sedmnácti letech debutoval v A-týmu Slovanu a velmi rychle se stal stabilním hráčem moravskotřebovské obrany. S týmem Slovanu byl u zisku dvou bronzových a dvou zlatých medailí. V roce 2019 mu šestou sezónu v dresu Slovanu přerušilo zranění kolene, po kterém následovala dlouhá rekonvalescence.

Tomáš FALTUS

Odjakživa věrný jednomu klubu, a to nedávno oslavil třicáté třetí narozeniny. Tomáš Faltus je další moravskotřebovský srdcař, který v dresu Slovanu nasbíral více než čtyři stovky startů! Hokejový univerzál byl s A-týmem Slovanu u všech událostí od roku 2007. Celkem jedenáctkrát se účastnil bojů o cenné kovy –  šestkrát s týmem zápasil o titul a pětkrát o bronzové medaile. Pravidelnými bodovými příspěvky pomáhal týmu k výsledkům. V přípravě na sezónu 2022/2023 ho vyřadilo zranění kolene.

Michal MAŠKA

Další odchovanec Moravské Třebové, v minulých sezónách hlavně tahoun moravskotřebovského béčka. Jednoduše řečeno, kdy mohl, tak pomohl. Kdykoli A-tým Slovanu potrápila marodka nebo se nakoupila zranění, byl připravený vyrazit na zápas a poctivým výkonem pomoct týmu. Letos ho trenér Přecechtěl vyzval, aby se zapojil do přípravy na nadcházející sezónu s A-týmem.

Published by Vendula Pokorna