A-TÝM: Slovan má za sebou první dva přípravné duely

A-TÝM: Slovan má za sebou první dva přípravné duely

TURNAJ O POHÁR STAROSTY MĚSTA ČESKÁ TŘEBOVÁ

Slovan po třech společných trénincích na ledě zahájil také zápasovou přípravu. Na úvod čekal moravskotřebovské hokejisty těžký dvojduel s Českou Třebovou a Litomyšlí. A-tým Slovanu se prezentoval velmi rychlým hokejem a spoustou útočných akcí, které však ve většině případů nedotlačil za záda brankářů.

V dresu Slovanu se představilo několik nových /staronových/ tváří – brankáři Pavel ŘOUTIL a Lukáš FRANC, obránce Jakub SCHEJBAL a útočníci Vojtěch AUGUSTIN a Jan BRANDÝS.

OHLASY:

Libor Cach, manažer A-týmu:

“Myslím, že jsme v obou prvních třetinách ukázali, že jsme účastníkům turnaje konkurenceschopní. Litomyšl a Česká Třebová budou v blížící se sezóně patřit na vrchol soutěže, herně jsme s nimi dokázali držet krok. Kluci za sebou měli tři tréninky, soupeři jsou na ledě bezmála tři týdny. Vzhledem k tomu můžu říct, že jsme podali dobrý výkon.”


HC Kohouti Česká Třebová x HC Slovan Moravská Třebová

4 : 2

0 : 0 | 1 : 1 | 3 : 1


KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Slovan se v úvodu utkání nemohl dlouho dostat ke střele. Řoutil měl hned v prvních minutách v bráně Slovanu plné ruce práce. Ve 3. minutě vytáhl pohotový zákrok proti rychlé dorážce a nedovolil tak soupeři proměnit úvodní tlak. Hráči Moravské Třebové se začali dostávat do hry. Hrál se rychlý hokej a útoky se přelévaly z jedné strany plochy na druhou.

Do druhé třetiny vstoupil Slovan nejlépe jak mohl. Hned v úvodní minutě další nováček v dresu Moravské Třebové Schejbal vyslal dlouhou přihrávkou za obranu Paličku, ten tvrdou střelou poslal moravskotřebovské do vedení. Zbytek druhého dějství patřil domácím Kohoutům. Nejprve udeřil při početní výhodě Jelínek, který se nejlépe zorientoval ve zmatcích před bránou Slovanu. Ve 25. minutě Česká Třebová přidala další dvě branky. Nejprve další skrumáž před bránou prostřelil Hradil, na 3:1 zvýšil z dorážky Veverka. Na to reagoval v dalším střídání Palička, který se znovu natlačil za obranu domácích, Vlk jeho pokus tentokrát zneškodnil. Ještě před koncem druhého dějství Vašíček nesmyslným faulem /zásah do oblasti hlavy a krku/ v přípravném utkání ukončil turnaj moravskotřebovskému kapitánovi Markovi, ten musel do nemocnice na ošetření. Po necelé minutě využil početní výhodu také Slovan, z dorážky po střele Vaňouse se podruhé prosadil Palička.

Poslední třetinu začal Slovan početní výhodou, v té si slibnou příležitost vypracoval Vaňous, jeho střelu mezi betony stihl zkušený Vlk pokrýt. V závěru utkání si moravskotřebovský tým zahrál ještě jednu přesilovku. Tu trenér Přecechtěl podpořil ještě odvoláním brankáře. Moravskotřebovští vytvořili útočný tlak, ale dostat puk za záda brankáře domácích se jim nepodařilo. Do odkryté brány potvrdil vítězství Pavlovský.


HC KOHOUTI ČESKÁ TŘEBOVÁ:

VLK Tomáš [1] (KADLC Maximilián [2]) – LEDER Václav [8], HRADIL Zbyněk [14], VAŠÍČEK Jiří [16], BLAŽEJ Daniel [19], KRÁL Daniel [22], JEMELKA Petr [23], DRTINA Marek [27], JELÍNEK Tomáš [69] – OSTŘANSKÝ Milan [6], FIALA Pavel [7], VAŇO Jakub [9], PAVLOVSKÝ Matěj [10], STOLÍN Jan [11], PRACHAŘ Tomáš [12], FÚZIK Jakub [15], ČADA Jakub [17], ROZLÍLEK Vít [21], SEMORÁD Jan [24], PLÁŠEK Karel [25], VEVERKA Vojtěch [63]

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

ŘOUTIL Pavel [39] (FRANC Lukáš [2]) – BLAHÁČEK [3], JANKŮ Libor [14], PÍREK Lukáš [20], NETOLICKÝ Marek [22], CEKR Filip [30], SCHEJBAL Jakub [69] – MAREK Dominik “C” [7], FALTUS Tomáš [10], BRANDÝS Jan [12], AUGUSTIN Vojtěch [13], MAŠKA Michal [17], FIBRICH Josef [18], PALIČKA Filip [21], CACH Dominik [29], KAVAN Tomáš [66], VAŇOUS Pavel [88]HC Litomyšl x HC Slovan Moravská Třebová

6 : 2

1 : 0 | 4 : 0 | 1 : 2


KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Vstup do druhého duelu byl se strany Slovanu výrazně živější. Moravskotřebovští se usadili v útočném pásmu a ohrožovali bránu soupeře. Nadějně vypadala ve 4. minutě souhra Fibricha s Augustinem, Horáček v bráně Litomyšle proti střele Augustina pohotově zasáhl. I nadále se hrálo převážně v obranném pásmu soupeře. Nedáš – dostaneš. Za obranu Slovanu se natlačil Stoklasa a rychlou střelou poslal Litomyšl do vedení.

Ve druhé třetině se na týmu Moravské Třebové projevil úbytek sil z prvního zápasu. Hráči Litomyšle se často dostávali do přečíslení, která řešili perfektně a vytvořili si pohodlný náskok 5:0.

Moravskotřebovští se ale nevzdávali, do poslední třetiny vstoupili s cílem vyhrát alespoň tu. Holub nastřelil puk od modré, ten se po odrazu dostal na hůl Cachovi, jeho střelu brankář domácích vyrazil před sebe, odkud bekendem snížil na 5:1 Vaňous. Před koncem utkání nachytal Horáčka další debutant Brandýs, který dostal puk za brankovou čáru zpoza brány odrazem od brusle brankáře Litomyšle. Utkání skončilo 6:2.


HC LITOMYŠL:

HORÁČEK Martin [45] (DOSTÁL Matěj [69]) – BLÁHA Ondřej [12], BAŽANT Matěj [23], VOŘÍŠEK Štěpán [42], ZAHRADNÍK Jan [64], JONÁŠ Adam [94] – DOSTÁL Jan [8], JAKUBEC Tadeáš [11], PILAŘ Lukáš [14], VOŘÍŠEK Jakub [16], STOKLASA Filip [18], PŮLPÁN Aleš [19], BARKÓCI David [21], HÁNĚL Ondřej [43], VOMOČIL Filip [48]

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

FRANC Lukáš [2] (ŘOUTIL Pavel [39]) – BLAHÁČEK [3], DUBOVČI Dominik [4], PÍREK Lukáš [20], NETOLICKÝ Marek [22], HOLUB Ondřej [35], SCHEJBAL Jakub [69] – FALTUS Tomáš [10], BRANDÝS Jan [12], AUGUSTIN Vojtěch [13], MAŠKA Michal [17], FIBRICH Josef [18], PALIČKA Filip [21], CACH Dominik [29], KAVAN Tomáš [66], VAŇOUS Pavel [88]