A-TÝM: Vítězství nad Chocní posunulo Slovan do čela tabulky

OSMÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

HC Slovan Moravská Třebová x HC Spartak Choceň

9 : 3

3 : 1 | 3 : 2 | 3 : 0

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Slovan do utkání vstoupil velmi dobře a od začátku se tlačil do útoku. V čase 2:10 vytvořil Augustin nahrávkou šanci pro Schejbala, který od modré proplálil vše, co mu stálo v cestě a poslal Slovan do vedení. Domácí pokračovali v útočení a soupeře do zakončení příliš nepouštěli. V polovině úvodní třetiny se moravskotřebovští hokejisté radovali podruhé, Vaňous objel choceňskou bránu a zasunul puk kolem levé tyče. O střídání později pálil z vrcholu kruhu Augustin, jeho pokus ale skončil v lapačce Valenty. Na druhé straně předvedl důležitý zákrok proti prvnímu nebezpečnějšímu pokusu soupeře Peksa. Ve 12. minutě se domácí dopustili prvního prohřešku a odbránili oslabení. V plném počtu se prosadil choceňský kapitán Krejza. Bleskovou odpověď si připravil Kavan, který dostal přihrávku před bránu od Holuba a vrátil domácím dvoubrankové vedení.

Druhou třetinu začali moravskotřebovští faulem a do hry se tak dostali o něco pomaleji. Ve 27. minutě Fibrich udržel útočné pásmo, poslal puk mezi kruhy na Paličku, který si poradil mezi dvěma hráči a zvýšil na 4 : 1. V polovině utkání Kavan vybojoval puk ve třetině soupeře a zvýšil na 5 : 1. V dalším střídání domácí brankář dalším důležitým zákrokem podržel svůj tým. Ve 34. minutě byl při strkanici před domácí bránou nejdůraznější Svatoš, který snížil na 5 : 2. V závěru druhého dějství připravil příležitost ke skórování Schejbal, z bodu na vhazování naznačil střelu, natáhl na sebe brankáře hostů a přenesl puk na druhou stranu na Faltuse, který zakončením do odkryté brány zvýšil na 6 : 2. V následujícím střídání se naposled radovali také hosté, o jejich třetí branku se postaral Krejza.

V úvodu poslední třetiny si moravskotřebovští zahráli první přesilovku. O minutu později se hosté poslali do 3, výhodu dvou hráčů v poli Slovan zužitkoval. Cach našel přihrávkou zpoza brány najíždějícího Schejbala, který přesnou střelou zvýšil na 7 : 3. Soupeř začal působit poměrně odevzdaně. O osmou branku domácích se v 55. minutě postaral prudkou ránou Augustin. Na konečných 9 : 3 upravil v závěru utkání po nahrávce od Kavana Šíp.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Kamil PŘECECHTĚL, hlavní trenér:

„Dnešní utkání bylo o přístupu kluků. Už v první třetině jsme soupeře dostali pod tlak a měli jsme řadu šancí. Úvodní třetinu jsme vyhráli rozdílem dvou gólů a myslím, že od toho se pak odvíjelo celé utkání. Dohráli jsme to s přehledem. Určitě ale ne v takovém tempu a s takovým nasazením, kterého jsme schopní. I přesto nám tam napadala řada pěkných gólů. Děkuji hráčům a samozřejmě také divákům za skvělou kulisu.”

PEKSA Marek [28] – DUBOVČI Dominik [4], BRANDÝS Jan [12], JANKŮ Libor [14], NETOLICKÝ Marek [20], CEKR Filip [30], HOLUB Ondřej [35], SCHEJBAL Jakub [69] – MAREK Dominik [7], FALTUS Tomáš [10], AUGUSTIN Vojtěch [13], MAŠKA Michal [17], FIBRICH Josef [18], PALIČKA Filip [21], CACH Dominik [29], KAVAN Tomáš [66], VAŇOUS Pavel [88], ŠÍP Libor [97]

HC SPARTAK CHOCEŇ:

VALENTA Jindřich [92] – NOVÁK Martin [6], PECHÁČEK Matěj [7] J, KNYTL Jakub [17], NOVOTNÝ Tomáš [86] – LICHTÁG Michal “A” [8], VÍTEK Milan [9] D, ZÁRUBA David [11] J, PILAŘ Matěj [12], FARKAS Daniel [14], SVATOŠ Jan [15], KREJZA Jan “C” [20], NOVOTNÝ Jan [24], ADÁMEK Matěj [31], POLÁK Jan [88]

Branky a nahrávky:
2:10 SCHEJBAL Jakub /AUGUSTIN Vojtěch/, 9:06 VAŇOUS Pavel /MAREK Dominik “A”, NETOLICKÝ Marek/, 17:57 KAVAN Tomáš /HOLUB Ondřej, SCHEJBAL Jakub/, 26:59 PALIČKA Filip /FIBRICH Josef/, 29:15 KAVAN Tomáš, 38:17 FALTUS Tomáš “C” /MAŠKA Michal, KAVAN Tomáš/, 45:51 SCHEJBAL Jakub /CACH Dominik, AUGUSTIN Vojtěch/ využití přesilovky, 54:17 AUGUSTIN Vojtěch /SCHEJBAL Jakub/, 58:49 ŠÍP Libor /KAVAN Tomáš/

17:29 KREJZA Jan “C” /ADÁMEK Matěj/, 34:00 SVATOŠ Jan /FARKAS Daniel, KNYTL Jakub/, 39:06 KREJZA Jan “C” /NOVOTNÝ Tomáš/

Tresty: 3 : 3

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 9:3

Rozhodčí: David Kolář – Pavel Kopecký, David Jirouš