A-TÝM: Slovan veze z venku druhou výhru!

A-TÝM: Slovan veze z venku druhou výhru!

JEDENÁCTÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

Stadion Nový Bydžov x HC Slovan Moravská Třebová

2 : 6

1 : 2 | 0 : 3 | 1 : 1

Jedenácté kolo soutěže zavedlo moravskotřebovský tým do Královéhradeckého kraje na půdu Nového Bydžova. Hrál se důrazný hokej a v utkání se hodně vylučovalo. Právě hra ve speciálních formacích nasměrovala moravskotřebovské hráče k vítězství, prosadili v přesilovce a také dvakrát v oslabení. Slovan nakonec slavil výhru 2:6, prodloužil vítěznou šňůru na pět utkání v řadě a připisuje si do tabulky dálší tři důležité body!


KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Slovan vstoupil do utkání velmi svižnou hrou, tlačil se do brány domácích a soupeř si několik prvních minut nevěděl rady. Ve 4. minutě se Nový Bydžov rychlým protiútokem dostal do přečíslení 2 na 1, dobrou příležitost zlikvidoval Peksa v brance hostů. Na druhé straně Palička těsně před brankářem přenechal zadovkou puk Fibrichovi, který zamířil na bližší rožek brány a poslal Slovan do vedení. Do stejného místa mířil o minutu později soupeř, brankář hostů i na tento pokus dosáhl ramenem. V 7. minutě si moravskotřebovští zahráli první přesilovku, ta jim ale vůbec nevyšla a téměř neohrozili bránu soupeře. V polovině utkání Bydžov dobrým pohybem vytvořil další přečíslení 2 na 1 a tentokrát už nepozornost obrany trestal vyrovnávací brankou. Hosté na branku ale nereagovali a dál se tlačili do útoku, ve 13. minutě orazítkovali tyč. O několik vteřin později Dubovči poslal v útočném pásmu přihrávku na Faltuse, ten posunul puk Paličkovi, který rychlým zakončením vrátil Slovanu vedení. V závěru úvodní třetiny došlo postupně ke dvěma vyloučením na straně soupeře, moravskotřebovským se však v tomto utkání přesilovky příliš nedařily a nekázeň soupeře nepotrestali.

Start druhé třetiny přinesl faul ze strany hostů. V oslabení předvedl výborný forčeking Schejbal, který ve středním pásmu obral soupeře o puk, vyrazil s ním směrem do útoku a tvrdou střelou z levého kruhu na bližší roh brány zvýšil na 1:3. Ve 26. minutě Fibrich přenesl hru na druhý mantinel na Cacha, který poslal dlouhou přihrávku zpátky na druhou stranu Paličkovi a ten z první zvýšil na 1:4. Domácí začali působit nervózně a následovala série vyloučení na straně soupeře. V polovině utkání se Slovanu konečně podařilo prolomit přesilovkové neštěstí, Schejbalova prudká střela vypadla domácímu brankáři z lapačky a skončila v bráně – 1:5. Důraznější hra vyvrcholila ve 37. minutě potyčkou mezi Kuchařem a Matějíčkem.

Vstup do poslední třetiny vyšel lépe Bydžovu, na 2:5 se podařilo snížit ve 42. minutě Matějíčkovi. O dvě minuty později se diváci dočkali další potyčky. I ve třetím dějství se hodně vylučovalo, tempo zpomalilo a hra nebyla tak atraktivní, jako na začátku. Soupeř se začal dostávat do zakončení a útočný tlak podpořil šestým hráčem v poli. Moravskotřebovští ve čtyřech několikrát mířili na prázdnou bránu, soupeřovu hru bez brankáře nakonec využil v 52. minutě Cach. Domácí ani za nepříznivého stavu nepolevoval, moravskotřebovští ale zodpovědnou hrou měli výsledek pod kontrolou. V závěru utkání Peksa likvidoval brejk a následnou dorážku a udržel tak konečných 2 :6.


HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

PEKSA Marek [28] – DUBOVČI Dominik [4], KUCHAŘ Dominik [5], BRANDÝS Jan [12], JANKŮ Libor [14], NETOLICKÝ Marek [20], SCHEJBAL Jakub [69] – MAREK Dominik “A” [7], VESELSKÝ Ondřej [9], FALTUS Tomáš “C” [10], AUGUSTIN Vojtěch [13], FIBRICH Josef [18], PALIČKA Filip [21], CACH Dominik [29], KAVAN Tomáš [66], VAŇOUS Pavel [88], ŠÍP Libor [97]

STADION NOVÝ BYDŽOV:

VESELÝ František [31] (LEQUIN André [1]) – NOVÁK Filip [8], ŠPINKA Dominik [14], MATĚJÍČEK Jiří [33], MALÝ Pavel [55], SKLENÁŘ Pavel [73], BEZDĚK Lukáš [86], PILNÝ Josef [98] – POSTOLKA Miroslav [21], CHÁRA Jiří “A” [24], PROCHÁZKA Michal [27], KOPECKÝ Daniel [41], EIS Stanislav “C” [64], PILNÝ Radek [76], KLOZ Matěj [77], PETR Václav [80], HLAVÁČEK Martin “A” [96]Branky a nahrávky:
9:06 CHÁRA Jiří “A” (EIS Stanislav “C”, POSTOLKA Miroslav), 41:58 MATĚJÍČEK Jiří (EIS Stanislav “C”, KLOZ Matěj)

4:01 FIBRICH Josef (PALIČKA Filip, DUBOVČI Dominik), 11:54 PALIČKA Filip (FALTUS Tomáš “C”, DUBOVČI Dominik), 22:56 SCHEJBAL Jakub – oslabení, 25:08 PALIČKA Filip (FIBRICH Josef, CACH Dominik), 29:42 SCHEJBAL Jakub (MAREK Dominik “A”) – využití přesilovky, 51:46 CACH Dominik – oslabení

 Tresty: 13 : 6

Rozhodčí: Jakub Pecha – Filip Šesták, Zbyněk Volf


 

TABULKA KLM HK A PU