A-TÝM: Slovan i přes velkou snahu v závěru utkání nestačil na Chrudim

A-TÝM: Slovan i přes velkou snahu v závěru utkání nestačil na Chrudim

DRUHÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

HC Chrudim x HC Slovan Moravská Třebová

2 : 0

2 : 0 | 0 : 0 | 0 : 0

Dohrávka druhého kola soutěže se Slovanu nevydařila. Byť diváci od druhé třetiny sledovali vyrovnaný zápas, soupeř vytěžil z produktivity v úvodu utkání. Moravskotřebovští i přes bojovný výkon nenašli na tým Chrudimi recept, prohráli 2:0 a vracejí se bez bodu.


KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Úvod utkání nabídl velmi rychlý hokej, ve kterém se ani jeden z týmů příliš nedostával do zakončení. Ve čtvrté minutě Peksa zlikvidoval samostatný únik soupeře a dosáhl i na následnou dorážku. Domácí povzbuzeni dvěma brankovými příležitostmi nepřestávali ostřelovat bránu, jejich úsilí bylo odměněno první brankou utkání. Chrudimští začali být nebezpečnější a Slovan se často dopouštěl zakázaných uvolnění. V polovině úvodní třetiny se moravskotřebovští hokejisté začali probouzet a vytvořili si první první útočné příležitosti. Narůstající snahu hostů zastavil soupeř pouze za cenu faulu. V početní výhodě puk dvakrát poskakoval v brankovišti Matouška, v obou případech u něj byli však jako první domácí. Od 12. minuty bránil první oslabení také Slovan. V jeho úvodu Peksa dosáhl na nebezpečně tečovaný puk, následně se před bránou zjevil Kostka, kterému dala moravskotřebovská obranná čtveřice dostatek času na zakončení, což trestal druhou brankou Chrudimi. Tempo hry částečně zpomalilo. V závěru třetiny hráli domácí druhou přesilovku, Slovan oslabení tentokrát zvládl na jedničku a nepustil soupeře do zakončení.

Druhé dějství začínali hosté ve čtyřech. V plném počtu Slovan těžko hledal cestu přes chrudimskou defenzivu. Ve 30. minutě vytáhl moravskotřebovský brankář další pohotový zákrok. Po polovině utkání začal Slovan znovu ožívat. Nejprve z úhlu vyzkoušel pozornost domácího brankáře Palička, po něm od modré dobře mířil Dubovči.

V poslední třetině se moravskotřebovští snažili s výsledkem něco udělat. Působili jistěji a začali se tlačit do brány. Na Matouškovu bránu mířila jedna střela za druhou, ke gólů to ale nevedlo. Moravskotřebovští neproměnili ani dvě početní výhody a odjíždí bez bodů.


HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

PEKSA Marek [28] – BLAHÁČEK Matěj [3], DUBOVČI Dominik [4], KUCHAŘ Dominik [5], JANKŮ Libor [14], NETOLICKÝ Marek [20], HOLUB Ondřej [35], SCHEJBAL Jakub [69] – MAREK Dominik [7], VESELSKÝ Ondřej [9], FALTUS Tomáš [10], BRANDÝS Jan [12], MAŠKA Michal [17], FIBRICH Josef [18], PALIČKA Filip [21], CACH Dominik [29], KAVAN Tomáš [66], ŠÍP Libor [97]

HC CHRUDIM:

MATOUŠEK Filip [1] – DVOŘÁK Matěj [5] J, PAZDERA Erik [7] J, URBAN Michael [24], ČÁSLAVA Petr [36], HRDLIČKA Dennis [65], FELCMAN Marek [66] – PAVLÍK Zdeněk [8], DOBIÁŠ Ugo “C” [10], MACAS Matyáš [11] J, HEBEK Lukáš [14], CVRČEK David [20], BROŽEK Darius [22], MATÝS Daniel [82] J, KOSTKA Martin “A” [88], CIMBUREK Jakub [89], PLCH Jiří “A” [91], LANGR Nicolas [97]Branky a nahrávky:
3:47 DOBIÁŠ Ugo “C” /PAVLÍK Zdeněk, PLCH Jiří “A”/, 12:26 KOSTKA Martin “A” /ČÁSLAVA Petr, PAVLÍK Zdeněk/

 Tresty: 8 : 5

Rozhodčí: Jan Čížek – Petr Pošvář, Jaromír Říha


TABULKA KLM HK A PU