A-TÝM: Slovan bere z utkání s Jaroměří dva body

DVANÁCTÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

HC Slovan Moravská Třebová x HC Jaroměř

4 : 3 pp

0 : 1 | 3 : 1 | 0 : 1 – 1 : 0

Moravskotřebovští hokejisté se v rámci dvanáctého kola soutěže utkali s Jaroměří. Rozhodnout v základní hrací době se ani jednomu z týmů nepodařilo a za stavu 3:3 muselo zápas rozseknout až prodloužení. V tom připsal druhý bod pro Slovan dobře mířenou střelou Pavel VAŇOUS #88.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Soupeř vstoupil do utkání velmi odhodlaně a už jednu z prvních útočných příležitostí zakončoval oslavou. Puk za záda domácího brankáře se v čase 4:16 podařilo procpat Teuberovi. Hrál se velmi rychlý hokej a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Od 7. minuty bránil Slovan první oslabení, ve kterém Peksa výbornými zákroky nedovolil Jaroměři navýšit vedení. V plném počtu zvonila po střele z hole domácích tyč. Po polovině úvodní třetiny se početní výhody dočkal také tým Moravské Třebové. V přesilovce nejprve od modré nebezpečně pálil Janků, následně bránu z blízka ohrozil Palička, proti oběma pokusům brankář soupeře zasáhl. V 18. minutě dostal přihrávku za obranu Maška, i s jeho pokusem si Kubeček poradil. Na druhé straně vytáhl další spolehlivou situaci také brankář domácích, kdy zneškodnil tři rychlé pokusy soupeře. V závěru třetiny také proti pokusu Faltuse znovu zasáhl pohotový brankář hostů, moravskotřebovští šli do kabin s těsnou ztrátou 0:1.

Ani vstup do druhého dějství nevyšel domácím podle představ. Soupeř byl častěji na puku a dostával se do zakončení. Střelecké neštěstí se Slovanu podařilo prolomit po polovině utkání, v početní výhodě srovnal na 1:1 tvrdou střelou z vrcholu kruhu Palička. O minutu později bylo na straně domácích ještě veseleji, Maška posunul puk Kavanovi, který zakončením zpoza brány poslal Slovan do vedení 2:1. Otevřenější hru využil vzápětí přesnou střelou z kruhu Souček a znovu tak skóre vyrovnal. Následovalo oslabení domácích. V plném počtu se podél levého mantinelu prosmýkl Palička a rychlou střelou poslal Slovan 9 vteřin před koncem prostřední třetiny znovu do vedení.

Vstup do třetí části utkání vyšel znovu lépe soupeři, přesilovku 5 na 3 v čase 43:43 zužitkoval gólem na 3:3 Kašpar. Zbytek utkání byl ovlivněn a zpomalen řadou vyloučení na obou stranách. V jedné z početních nevýhod Slovanu poslal Fibrich přihrávkou za obranu Paličku, na jeho bekendové zakončení brankář soupeře dosáhl ramenem. Utkání tak šlo za stavu 3:3 do prodloužení.

Ve 3. minutě nastaveného času našel Kavan přihrávkou zpoza brány před brankou Vaňouse, který měl poměrně dost času na zakončení a přesnou prudkou trefou vystřelil moravskotřebovskému týmu druhý bod.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Kamil PŘECECHTĚL, hlavní trenér:

„My jsme dnešní utkání odehráli v podobném stylu jako to v Chrudimi. Bohužel jsme trochu ztratili jiskru, to v těch posledních dvou zápasech bylo dost vidět. Hodně se natrápíme na gól, trvá nám rozehrávka, zpracování i střelba. To vše se sčítá v to, že si nevytvoříme tolik brankových příležitostí, jako jsme si vytvořili v těch předchozích utkáních. I navzdory tomu si vážím bojovnosti kluků, kteří dneska to utkání otáčeli z nepříznivého stavu a za nepříznivých povětrnostních podmínek. To co se tady dneska dělo, jsem na zimním stadionu dlouho nezažil. Bohužel tihle lidé hokeji hodně ubližují. Dnes se znovu ukázalo, že ne každý, kdo má na sobě pruhy, může dělat práci rozhodčího.“

PEKSA Marek [28] – BLAHÁČEK Matěj [3], DUBOVČI Dominik [4], BRANDÝS Jan [12], JANKŮ Libor [14], NETOLICKÝ Marek [20], CEKR Filip [30], HOLUB Ondřej [35], SCHEJBAL Jakub [69] – MAREK Dominik “A” [7], FALTUS Tomáš “C” [10], MAŠKA Michal [17], FIBRICH Josef [18], PALIČKA Filip [21], CACH Dominik [29], KAVAN Tomáš [66], VAŇOUS Pavel [88], ŠÍP Libor [97]

HC JAROMĚŘ:

KUBEČEK Vojtěch [31] – ŠTOHANZL Matěj [2], SÝKORA Daniel [6] J, KOTRČ Pavel “C” [11], PETIRA Michal [27], MACH Matyáš [45] – HOLUB Antonín [7], ZÁLIŠ Vojtěch [12], KAŠPAR Jaroslav [13], TEUBER Tomáš [15], HÁJEK Matěj [19], JÓN Jakub [25] J, TOMÁŠEK Jakub [55], KOCIÁN Tadeáš [64], SOUČEK Lukáš [87] J

Branky a nahrávky:
33:37 PALIČKA Filip /JANKŮ Libor/, 34:26 KAVAN Tomáš /MAŠKA Michal/, 39:51 PALIČKA Filip, 62:43 VAŇOUS Pavel /KAVAN Tomáš/

4:16 TEUBER Tomáš /HOLUB Antonín/, 35:01 SOUČEK Lukáš, 43:43 KAŠPAR Jaroslav

Tresty: 13 : 8

Rozhodčí: Ondřej Škorpil – Pavel Kopecký, David Jirouš