A-TÝM: Slovan ve čtrnáctém kole nestačil na Nové Město nad Metují

ČTRNÁCTÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

HC Slovan Moravská Třebová x Spartak Nové Město nad Metují

2 : 6

1 : 2| 1 : 1 | 0 : 3

V nedělním odpoledni rozehrál A-tým Moravské Třebové duel s dalším z královéhradeckých týmů – Novým Městem nad Metují. Do druhé třetiny dokázal Slovan držet se soupeřem krok. Pak ale Spartak začal celý zápas trvající střeleckou převahu přetavovat v góly. Moravskotřebovští tak po prohře 2 : 6 zůstávají bez bodů.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Soupeř vstoupil do utkání velmi dobrým pohybem, kterým si na prahu 6. minuty zajistili první branku zápasu, z dorážky se trefil Prouza. V polovině úvodní třetiny zachytil rozehrávku soupeře Netolický a řítil se sám na bránu Spartaku, proti jeho zakončení zasáhl brankář hostů lapačkou. Další dobrou příležitost si hned v dalším střídání vypracoval kličkou na střed Palička, i s jeho pokusem si Čáp poradil. Vyrovnávací branku se moravskotřebovským hokejistům podařilo vstřelit ve 14. minutě. Na Markovu střelu od modré dosáhl brankář soupeře betonem, s následnou dorážkou Schejbala si už neporadil. Vyrovnaný stav netrval dlouho. Hosté pokračovali v herní převaze a z ní o necelou minutu později vytěžili druhou branku. V závěru třetiny si Slovan zahrál početní výhodu, ve které soupeře neohrozil.

I ve druhé třetině pokračovalo vysoké tempo hry. Po skončení početní výhody vytáhl Palička puk z rohu před bránu, bekendem poslal puk k zadní tyči a znovu srovnal stav utkání. Následovala přesilovka na druhé straně. Ve 27. minutě Peksa pohotově zasáhl lapačkou proti schované střele od modré. Po další povedené kombinaci hostů zvonila tyč. Ve 33. minutě si vzal soupeř vedení znovu zpět, tečí těsně před bránou nedal domácímu gólmanovi šanci. V plném počtu zkoušel zblízka zakončovat Palička, brankář hostů však na puk znovu dosáhl.

Poslední dějství bylo gólově nejbohatší z pohledu soupeře. Jako první v ní přesně zamířil Borovec a poslal hosty do vedení 2:4. Další trefu, tentokrát v početní výhodě, přidal Spartak v 50. minutě, další přesná teč přišla z hole Merta. I když se utkání nevyvíjelo pro domácí dobře, Peksa v bráně Slovanu předváděl spoustu zákroků proti nebezpečným střelám soupeře. V 57. minutě hosté znovu dostali spoustu prostoru před brankou Slovanu, z dorážky upravil na konečných 2 : 6 kapitán Matějček.

PEKSA Marek [28] – BLAHÁČEK Matěj [3], DUBOVČI Dominik [4], KUCHAŘ Dominik [5], JANKŮ Libor [14], NETOLICKÝ Marek [20], HOLUB Ondřej [35], SCHEJBAL Jakub [69] – MAREK Dominik [7], FALTUS Tomáš [10], BRANDÝS Jan [12], AUGUSTIN Vojtěch [13], MAŠKA Michal [17], PALIČKA Filip [21], CACH Dominik [29], CEKR Filip [30], KAVAN Tomáš [66]

SPARTAK NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ :

ČÁP Josef [93] – ŠRENK Vojtěch [13], BOROVEC David [17], BOUKAL Jan [21], DUFEK David “A” [26], MERT Jakub [44] – MATĚJČEK Štěpán “C” [9], ŘEZNÍČEK Jan “A” [15], ČERNÝ Jan [18], BUCEK Jiří [20], ŘEHÁK Jan [22], PRAUS Michal [37] J, ZÁMEČNÍK Ondřej [62] J, NOVOTNÝ Adam [63], VANÁT Daniel [88], PROUZA Lukáš [97]

Branky a nahrávky:
 13:12 SCHEJBAL Jakub /MAREK Dominik, FALTUS Tomáš/, 21:53 PALIČKA Filip

5:39 PROUZA Lukáš /BROUKAL Jan/, 13:50 NOVOTNÝ Adam /BUCEK Jiří, BROUKAL Jan/, 32:50 MATĚJČEK Štěpán “C” /BROUKAL Jan, ŘEZNÍČEK Jan “A”/, 43:53 BOROVEC David /ŘEZNÍČEK Jan “A”, MATĚJČEK Štěpán “C”/, 49:42 MERT Jakub /MATĚJČEK Štěpán “C”, DUFEK David “A”/, 56:33 MATĚJČEK Štěpán /ŘEZNÍČEK Jan “A”/

Tresty: 4 : 7

Rozhodčí: Martin Vepřovský – Jaromír Říha, Tomáš Kukla