A-TÝM: Slovan v Lanškrouně neuspěl, body bere soupeř

PATNÁCTÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

TJ Lanškroun x HC Slovan Moravská Třebová

4 : 2

1 : 1 | 3 : 0 | 0 : 1

V rámci patnáctého kola soutěže zavítali moravskotřebovští hokejisté na horkou půdu Orlů. Lépe do utkání vstoupil Slovan a v desáté minutě otevřel skóre. Lanškroun ale v průběhu úvodní třetiny stihl srovnat a třemi rychlými brankami ve druhé části utkání se dostal na koně. Ke zvratu nedošlo a moravskotřebovští se tak vracejí bez bodu.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

První třetina nabídla od úvodu poměrně vyrovnaný hokej, dlouho se však čekalo na první střelecké pokusy. Jako první bránu soupeře ohrozil v závěru 4. minuty Slovan. Na druhé straně domácí po rychlém protiútoku těsně minuli odkrytou klec. V následujícím střídání těsně nad bránu mířil Kavan. Na brankáře domácích se moravskotřebovským hráčům podařilo vyzrát v 11. minutě, kdy Augustin rychle objel bránu a puk zasunul pod přesouvajícím se Nimmerrichterem – 0 : 1. Další velká příležitost následovala v další minutě. Palička vyslal přihrávkou za obranu Netolického, který střelu poslal do horní tyče. Ve druhé polovině třetiny soupeř přidal na bruslení a několikrát se dostal do přečíslení 2 na 1. Orli narůstající střeleckou převahu přetavili v branku v 15. minutě, kdy spousty času před bránou využil Kužílek. V závěru třetiny přišla ze strany Moravské Třebové vysoká hůl s krvavým zraněním, do následujících čtyř minut tak Slovan vstupoval ve čtyřech.

Početí výhodu soupeř zužitkoval v úvodu druhého dějství, na několikáté dorazil puk do brány Šembera. Domácí působili i v další části hry nebezpečněji. Slovan o sobě dal vědět v 6. minutě, kdy ujel lanškrounské obraně Augustin, jeho pokus za svá záda brankář domácích ale nepustil. Následně si zahráli první početní výhodu i hosté, tu ale zužitkoval soupeř ve svůj prospěch. Na modré zachytil rozehrávku Drlík, před brankářem hostů naznačil střelu a bekendovým zakončením poslal soupeře do dvoubrankového vedení. V polovině utkání zvýšil na 4 : 1 Markl, který dobrým pohybem zachytil před bránou rozehrávku a po zemi poslal puk do brány. V následující přesilovce dvakrát zblízka zkoušel překvapit Nimmerrichtera Palička. Ve 35. minutě si první těžší zákrok připsal Řoutil, který vystřídal v bráně hostů Peksu. Následovala Augustinova střela, kterou domácí hráč tečoval do tyče.

V poslední třetině ubylo střeleckých pokusů a tempo zpomalilo. V polovině třetího dějství hráči Slovanu znovu dvakrát rozezvonili tyč, další gól za záda brankáře hostů se ale nedařilo procpat. Domácí se dopředu už moc nepouštěli a soustředili se na udržení slibného náskoku. V závěru utkání si Slovan zahrál početní výhodu, ve které nalepil malou náplast v podobě gólu na 4 : 2 po parádní práci na modré Schejbal.

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

PEKSA Marek [28] (od 31. minuty ŘOUTIL Pavel [39]) – BLAHÁČEK Matěj [3], DUBOVČI Dominik [4], KUCHAŘ Dominik [5], JANKŮ Libor [14], HOLUB Ondřej [35], SCHEJBAL Jakub [69] – MAREK Dominik „A“ [7], VESELSKÝ Odřej [9], FALTUS Tomáš „C“ [10], BRANDÝS Jan [12], AUGUSTIN Vojtěch [13], MAŠKA Michal [17], HAAS Josef [19], NETOLICKÝ Marek [20], PALIČKA Filip [21], CACH Dominik [29], KAVAN Tomáš [66]

TJ LANŠKROUN:

NIMMERRICHTER Kamil [33] – KUŽÍLEK Filip [7], MANN Štěpán [11], ŠLEZINGR Dominik [13], PRAŽÁK Tomáš [44] – PEJCHA Jakub „A“ [9], KRČ Tomáš „A“ [10], PIRKL Oliver [16], VERNER Oldřich [17] J, MAREK Ondřej [18], MARKL Tomáš [21], ŠVUB Vojtěch [22], DVOŘÁK Tomáš [28], VOGEL Radek [37], DRLÍK Matěj [58], GILDAIN Daniel [83], NASTOUPIL Jan „C“ [88], ŠEMBERA Michal [97]

Branky a nahrávky:
14:10 KUŽÍLEK Filip /MARKL Tomáš, PEJCHA Jakub „A“/, 21:05 ŠEMBERA Michal /PIRKL Oliver/, 27:55 DRLÍK Matěj, 29:23 MARKL Tomáš

10:21 AUGUSTIN Vojtěch /SCHEJBAL Jakub/, 59:13 SCHEJBAL Jakub /CACH Dominik, AUGUSTIN Vojtěch/

Tresty: 6 : 4

Rozhodčí: David Kolář – Jan Kopecký, Tomáš Kukla