A-TÝM: Slovan v atraktivním duelu přemohl Novou Paku a bere tři body!

ŠESTNÁCTÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

HC Slovan Moravská Třebová x BK Nová Paka

4 : 0

1 : 0 | 2 : 0 | 1 : 0

Zápas třináctého kola soutěže mezi Moravskou Třebovou a Novou Pakou se musel líbit. Hrálo se ve vysokém tempu a oba týmy předváděly aktivní přímočarý hokej plný útočných šancí. Slovan se dvěma rychlými brankami Augustina a Paličky v polovině zápasu dostal na koně a utkání dotáhl do vítězného konce.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Od začátku utkání se hrál zajímavý hokej. Oproti předešlým utkáním moravskotřebovští plnili taktické pokyny a soustředili se n pevno defenzivu. Ve čtvrté minutě si Slovan vypracoval první nebezpečnou příležitost, proti Augustinově střele zblízka stihl brankář hostů vytáhnout lapačku. V polovině úvodní třetiny měl další slibnou střelu na hokejce Netolický, který od modré prokličkoval mezi kruhy a zakončením na vyrážečku znovu prověřil Krinwalda. V několika dalších minutách úřadoval soupeř a několika střelami ohrozil také bránu domácích. Prvního gólu se REHAU aréna dočkala v 18. minutě. Kavan předložil puk na tyč Faltusovi, který střelou zblízka poslal Slovan do vedení.

Začátek druhé třetiny navázal na aktivní hru, kterou moravskotřebovští od začátku utkání předváděli. Ve 27. minutě pokryl nebezpečnou situaci Peksa, který natřikrát dosáhl na dorážku soupeře. Aktivita Slovanu byla znovu odměněna těsně před polovinou zápasu. Cach poslal z kruhu přihrávku na vzdálenější tyč Augustinovi, a ten zakončením do prázdné brány zvýšil na 2:0. O střídání později bylo ještě veseleji. Palička dostal přihrávku zpoza brány a přesně umístěnou střelou na vzdálenější tyč vstřelil třetí branku domácích. Bruslaři se ale nevzdávali a vzápětí si vytvořili dvě slibné příležitosti. Peksa nejprve likvidoval vyrážečkou střelu z první, hned po té zasahoval betonem proti schované střele po zemi. Do kabin se šlo za stavu 3:0 pro domácí tým.

V úvodu poslední třetiny se na obou stranách vylučovalo. Ve 47. minutě předvedl povedenou individuální akci Palička, který se s pukem dostal mezi kruhy a mířil přesně do horního rožku brány. Deset minut před koncem jednomu z hostujících hráčů při vyvážení puku podjely brusle a při pádu vyhodil branku i s kusem ledu. I přes veškerou snahu o opravení ledové plochy a nabídky domácího brankáře, že zbytek utkání odchytá v porušeném brankovišti, soupeř odmítl zápas dohrát. Domácí tým si tak připisuje tři body.

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

PEKSA Marek [28] – BLAHÁČEK Matěj [3], DUBOVČI Dominik [4], KUCHAŘ Dominik [5], BRANDÝS Jan [12], HOLUB Ondřej [35], SCHEJBAL Jakub [69] – MAREK Dominik „A“ [7], VESELSKÝ Ondřej [9], FALTUS Tomáš „C“ [10], AUGUSTIN Vojtěch [13], MAŠKA Michal [17], NETOLICKÝ Marek [20], PALIČKA Filip [21], CACH Dominik [29], KAVAN Tomáš [66], VAŇOUS Pavel [88]

BK NOVÁ PAKA :

KRINWALD Roman [20] – FIŠAR Lukáš [3] J, HAD Petr [9], KLUST Matěj [26], VRBA David [44], ŠÍPEK Lukáš [47], SUVOROV Alexander [55], KOTYZA Jan [86], NAJMAN Jiří [92] – HNIK František „A“ [12], FOERSTER Petr [16], STRNAD Vojtěch [18], BROKEŠ Tomáš [23], HORYNA Miroslav [24], NEZBEDA Lukáš [32], HRIC Tibor [33],  DVOŘÁK Jaroslav [66], MALÍK David „C“ [74], NEVYHOŠTĚNÝ Michal „A“ [87]

Branky a nahrávky:
17:29 FALTUS Tomáš /KAVAN Tomáš/, 29:48 AUGUSTIN Vojtěch /CACH Dominik/, 30:00 PALIČKA Filip /CACH Dominik, AUGUSTIN Vojtěch/, 46:13 PALIČKA Filip /BRANDÝS Jan/

Tresty: 3 : 3

Rozhodčí: Martin Kratochvíl – Matěj Javůrek, Pavel Kolář