A-TÝM: Vyrovnaný souboj na ledě Hlinska končí lépe pro Horses

DVACÁTÉ ŠESTÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

HC Hlinsko x HC Slovan Moravská Třebová

4 : 3

1 : 1 | 1 : 1 | 2 : 1

Dvacáté šesté kolo soutěže nabídlo na hlineckém zimním stadionu vyrovnané utkání mezi domácími Horses a moravsktřebovským Slovanem. K vidění bylo sedm vstřelených branek, které provázel napínavý souboj plný mnoha šancí a nebezpečných střel z obou stran. Ačkoli byl A-tým Moravské Třebové střelecky aktivnější, vícekrát se podařilo vsítit domácímu celku. Hlinsko o zisku tří bodů pro svůj tým rozhodlo padesát vteřin před koncem základní hrací doby.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Úvod první dvacetiminutovky středečního duelu začal velkým tlakem vytvořeným moravskotřebovským týmem. Slovan kontroloval puk na holích a tlačil se do brány soupeře. Na začátku 7. minuty se hosté poslali do čtyř, netrvalo však dlouho a moravskotřebovští se znovu dostali do útočné třetiny. Marek vyslal na bránu Vaňouse, který schovanou střelou přes domácího obránce poslal tým Moravské Třebové do vedení. Obdržená branka domácí probudila a začali si tvořit útočné příležitosti. Peksa v brance hostů veškeré pokusy likvidoval až do 15. minuty, kdy se z individuální akce prosadil střelou pod horní tyč Jílek – 1:1.

Druhé dějství pokračovalo ve vyrovnaném rytmu. Nejprve tvrdou střelu soupeře zneškodnil Peksa, následovala nebezpečná příležitost Slovanu. Augustinova tvrdá střela z brankáře domácích vypadla, před brankou se nejrychleji zorientoval Cach, který dostal puk za Krausova záda a vystřelil moravskotřebovským znovu těsný náskok. Hosté mohli utkání zlomit ve svůj prospěch před polovnou utkání, kdy došlo v krátkém sledu ke třema prohřeškům na straně soupeře, ani jednu z početních výhod se využít nepodařilo. Domácí oslabení ustáli a ve 31. minutě srovnali z dorážky na 2:2. Tempo druhé poloviny třetiny bylo zpomaleno sérií vyloučení na obou stranách a počet branek se ve druhé části již neměnil.

Slovan se od prvních vteřin poslední periody dál rval o výsledek. Horses však tempo hry dorovnávali a před polovinou třetí třetiny se usadil v útočném pásmu, tlak soupeře hosté zbrzdili dvěma nedovolenými zákroky. Prohřešek však Hlinsko trestalo a využitím přesilovky v čase 49:28 šlo poprvé v utkání do vedení. Domácí se však neradovali dlouho, i Slovan získal o necelé dvě minty možnost početní výhody, kterou těsně po buly využil přenou střelou Palička. Chuť po bodech byla cítit po celém stadionu, šťastnější byl nakonec soupeř. Padesát vteřin před koncem vystřelil výhru Hlinsku Chvojka. V závěru utkání zkusili hráči Slovanu risk bez gólmana. Ani ten ale potřebnou branku nepřinesl a plný počet bodů z tohoto duelu tak zůstal domácímu celku.

PEKSA Marek [28] – BLAHÁČEK Matěj [3], DUBOVČI Dominik [4], KUCHAŘ Dominik [5], BRNDÝS Jan [12], JANKŮ Libor [14], NETOLICKÝ Marek [20], HOLUB Ondřej [35] – MAREK Dominik „A“ [7], VESELSKÝ Ondřej [9], FALTUS Tomáš „C“ [10], AUGUSTIN Vojtěch [13], MAŠKA Michal [17], PALIČKA Filip „A“ [21], CACH Dominik [29], KAVAN Tomáš [66], VAŇOUS Pavel [88]

HC HLINSKO:

KRAUS Mathias [90] – OLIVA Jan [7], LOJEK Martin [8], HUDEC Tomáš [25], FINK Patrik „A“ [42], NEPOKOJ Martin [55], BENEŠ Petr „C“ [89] – ZDRAŽIL Martin [13], CHVOJKA Radovn [14], GRYGAR Tomáš [16] J, KARÁSEK Ondřej [19], KUBAL Pavel [22], KIŠŠ Marek [28], KUDLÁČEK Václav [33] J, BŘÍZA Tomáš [87], JÍLEK Jiří [92], ŠTĚPÁNEK Petr [96]

Branky a nahrávky:
14:57 JÍLEK Jiří, 30:17 JÍLEK Jiří /GRYGAR Tomáš, FINK Patrik „A“/, 49:28 KUBAL Pavel /BŘÍZA Tomáš, BENEŠ Petr „C“/ využití přesilovky, 59:10 CHVOJKA Radovan /JÍLEK Jiří, OLIVA Jan/

7:32 VAŇOUS Pavel /MAREK Dominik „A“/ z oslabení, 22:50 CACH Dominik /AUGUSTIN Vojtěch, PALIČKA Filip „A“/, 51:43 PALIČKA Filip „A“ /JANKŮ Libor/ využití přesilovky

Tresty: 10 : 7

Rozhodčí: Jan ČÍŽEK – Michal DALECKÝ, Pavel KOLÁŘ