Neděle 28. Duben

A-TÝM: Lednový venkovní maraton zakončil Slovan vítězně! Třebechovicím nadělil devět branek

DVACÁTÉ OSMÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

SK Třebechovice pod Orebem x HC Slovan Moravská Třebová

3 : 9

1 : 3 | 0 : 3 | 2 : 3

Lednovou nálož venkovních zápasů zakončilo nedělní klání s Třebechovicemi. Moravskotřebovští sice inkasovali první branku, ale během minuty utkání otočili a do druhé třetiny vstupovali s dvoubrankovým náskokem. Po zbytek utkání Slovan diktoval tempo hry a nakonec z toho byla další vysoká výhra 9:3. Pod tu se podepsal třemi brankami v poslední periodě Michal HORKÝ #8 a třemi gólovými přihrávkami Dominik MAREK #7 a Pavel VAŇOUS #88.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Úvod utkání se nesl ve vyrovnaném duchu. Moravskotřebovští hned ve 2. minutě naskočili na led v šesti hráčích a museli projít první zkouškou v podobě početní nevýhody. Po polovině první třetiny se oba týmy dopustily prohřešku a hrálo se 4 na 4. Více prostoru na ledě využily oba celky a padly hned 3 branky. Skóre utkání otevřel za domácí pohotovou tečí Netušil. O vyrovnávací branku se o minutu později postaral po individuální akci Augustin. Hned v dalším střídání otočil utkání střelou na vzdálenější tyč Cach. I nadále přicházely šance z obou stran. V 17. minutě zlikvidoval přečíslení 2 na 1 Peksa, následovalo rychlé přenesení hry, které využil přesnou střelou z mezikruží Palička. Slovan šel do kabin se slibným náskokem 1:3.

Na tlak z předchozí třetiny navázali hosté i po přestávce. Ve 21. minutě zatáhl puk do útočného pásma Augustin a jeho nahození od mantinelu propadlo za záda domácího brankáře. Krátce po gólu rozhodčí vylučoval v domácích řadách, Slovan však přesilovku ani přes vytvořený nátlak nevyužil. V polovině utkání nabil Marek mezi vrcholy kruhů Brandýsovi, který přesnou střelou do horního rožku brány zvýšil na 1:5. Ve 37. minutě moravskotřebovští dobrým pohybem vybojovali puk v pásmu soupeře, Veselský poslal puk před branku Faltusovi, který rychlým zakončením přidal šestou branku. Veškeré pokusy z holí soupeře likvidoval pohotovými zákroky Peksa.

Závěrečnou periodu uváděl znovu Slovan, po necelých dvou minutách hry využil spoustu prostoru na brankovišti Horký. Následovalo vyloučení v týmu hostů a po něm další branka do sítě domácích. Střelu Vaňouse proměnil v gól dorážkou Horký. V 52. minutě tečoval střelu Marka znovu Horký, přidal devátou branku Slovanu a během deseti minut zkompletoval hattrick. V závěru utkání si vzali slovo domácí, druhý gól přidal po teči Bartoň. Na konečných 3:9 upravil přesilovkovou trefou Netušil.

PEKSA Marek [28] – DUBOVČI Dominik [4], BRANDÝS Jan [12], JANKŮ Libor [14], MOUČKA Jan [18], CEKR Filip [30], HOLUB Ondřej [35] – MAREK Dominik „A“ [7], HORKÝ Michal [8], VESELSKÝ Ondřej [9], FALTUS Tomáš „C“ [10], AUGUSTIN Vojtěch [13], PALIČKA Filip „A“ [21], CACH Dominik [29], KAVAN Tomáš [66], VAŇOUS Pavel [88], ŠÍP Libor [97]

SK TŘEBECHOVICE POD OREBEM:

ŠIMON Jan [3] D – KOSTKA Vladimír “C” [4], SOUČEK Daniel [8], DITTRICH Martin [12], SAMEK Filip [19] J, HANOUSEK Kryšpín [21], MLATEČEK Michal [25] – BERÁNEK Michael [9], MATOUŠ Mikuláš [14], DRAŠNAR Jakub [16], BARTOŇ Martin [18],  ZAHRADNÍK Tomáš „A“ [20], MENYHÁRT Ondřej [33], JUŠTA Jan [35], SAJDL Lukáš [52], NETUŠIL Adam [82], DRAŠNAR Tomáš [89]

Branky a nahrávky:
12:42 NETUŠIL Adam /HANOUSEK Kryšpín, SAJDL Lukáš/, 52:10 BARTOŇ Martin /SAMEK Filip, MLATEČEK Michal/, 56:03 NETUŠIL Robin /MENYHÁRT Ondřej, SAJDL Lukáš/

13:46 AUGUSTIN Vojtěch, 13:53 CACH Dominik /FALTUS Tomáš/, 16:57 PALIČKA Filip /AUGUSTIN Vojtěch/, 20:43 JANKŮ Libor /PALIČKA Filip/, 29:35 BRANDÝS Jan /MAREK Dominik, VAŇOUS Pavel/, 35:46 FALTUS Tomáš /VESELSKÝ Ondřej, ŠÍP Libor/, 41:39 HORKÝ Michal /VAŇOUS Pavel/, 49:00 HORKÝ Michal /VAŇOUS Pavel, MAREK Dominik/, 51:46 HORKÝ Michal /MAREK Dominik/

Tresty: 5 : 5

Rozhodčí: Libor MACHAČ – František PLODEK, Tomáš KAREŠ