A-TÝM: Slovan v Trutnově otočil utkání a připisuje si důležité tři body!

DVACÁTÉ PÁTÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

HC Trutnov x HC Slovan Moravská Třebová

4 : 8

2 : 1 | 1 : 4 | 1 : 3

Dvacáté páté kolo zavedlo A-tým Moravské Třebové ke druhému venkovním utkání letošního roku do Trutnova. Zápas začal lépe pro domácí, kteří si v první periodě vytvořili těsný náskok. Slovan začal úřadovat až ve druhé polovině duelu, ve které udeřil šestkrát. K výhře výrazně přispěl čtyřmi gólovými trefami Vojtěch AUGUSTIN #13. Domácím k vítězství nepomohla ani osmdesátiprocentní úspěšnost při přesilových hrách.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Úvodní minuty utkání nabídly hokej ve svižném tempu. Skóre utkání otevřel už v 5. minutě po individuální akci Palička. Moravskotřebovští hráči se po vstřeleném gólu dopustili postupně dvou nedovolených zákroků. Soupeř obra prohřešky velmi rychle potrestal a skvěle sehranými přesilovkami otočil utkání na 2:1

Začátek druhé třetiny přinesl vyloučení na obou stranách, při hře 4 na 4 působil nebezpečněji Slovan. Hosté se tlačili do útoku, soupeř narůstající tlak zastavil pouze za cenu faulu. Přesilovku využil během necelé minuty po přihrávce od Janků tvrdou střelou Augustin. Vyrovnávací branka moravskotřebovské hráče nakopla a od poloviny utkání převzali žezlo. Ve 34. minutě po rychlé výměně puků Marka a Horkého poslal hosty znovu do vedení střelou od modré Kuchař. O necelé dvě minuty se po další pohledné kombinaci Cacha a Paličky prosadil Augustin. Ve 38. minutě domácí další perfektně sehranou přesilovkou znovu trestali vyloučení na straně Slovanu. Dvoubrankové vedení vrátil moravskotřebovským 29 vteřin před druhou sirénou Faltus.

V posledním dějství pokračoval boj o každý metr ledu. Slovan v zádech s Peksou byl v soubojích důraznější. Až do závěru utkání se hrálo 3:5. V 57. minutě si vzal slovo Augustin, individuální akcí zvýšil na 3:6 a zkompletoval hattrick. O necelou minutu později přidal sedmou branku Slovanu po přihrávce od Brandýse Vaňous. Soupeř odpověděl další proměněnou přesilovkou a snížením na 4:7. Hned po buly ve středním pásmu to byl počtvrté Augustin, kdo se dostal s pukem do pozice ohrožující bránu a upravil na konečných 4:8.

PEKSA Marek [28] – BLAHÁČEK Matěj [3], KUCHAŘ Dominik [5], BRANDÝS Jan [12], JANKŮ Libor [14], NETOLICKÝ Marek [20], HOLUB Ondřej [35] – MAREK Dominik „A“ [7], HORKÝ Michal [8], FALTUS Tomáš „C“ [10], AUGUSTIN Vojtěch [13], MAŠKA Michal [17], PALIČKA Filip [21], CACH Dominik [29], KAVAN Tomáš [66], VAŇOUS Pavel [88]

HC TRUTNOV:

HOLUBEC Ondřej [1] – JUNEK Lukáš [5], KŘÍŽEK Tomáš [9], VÁCHA Lukáš [11], ŠTEMBERA Ondřej [20], CHALOUPKA Petr [21], MOSTECKÝ Jakub [77], KŘÍŽEK Zdeněk [91], PERLIČKA Tomáš [95] – CHYTRÁČEK Petr “A” [7], MACH René [13], ŠVADLÁK Štěpán [14], STOJKOVIČ Matyáš [17], ŠIMONÍČEK Jiří „C“ [22],VONDRÁČEK Roman [29], LUŠTINEC Jakub [69], SMÉKAL David [88], RADA Matyáš [89], JANOUŠEK Roman [94]

Branky a nahrávky:
 6:48 SMÉKAL David /ŠIMONIČEK Jiří „C“, VONDRÁČEK Roman/ využití přesilovky, 10:45 VONDRÁČEK Roman /SMÉKAL David, JUNEK Lukáš/ využití přesilovky, 37:51 ŠIMONÍČEK Jiří „C“ /VONDRÁČEK Roman, VÁCHA Lukáš/ využití přesilovky, 58:39 SMÉKAL David /VONDRÁČEK Roman, LUŠTINEC Jakub/ využití přesilovky

4:56 PALIČKA Filip, 26:51 AUGUSTIN Vojtěch /JANKŮ Libor/, 33:23 KUCHAŘ Dominik /HORKÝ Michal, MAREK Dominik „A“/, 35:20 AUGUSTIN Vojtěch /PALIČKA Filip, CACH Dominik/, 39:31 FALTUS Tomáš „C“ /KUCHAŘ Dominik/, 56:32 AUGUSTIN Vojtěch, 57:27 VAŇOUS Pavel /BRANDÝS Jan, MAREK Dominik „A“/

Tresty: 7 : 11

Rozhodčí: Jan PETR – Michael HORÁK, Petr KARLÍK