A-TÝM: Slovan ve dvacátém třetím kole rozstřílel Opočno

DVACÁTÉ TŘETÍ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

HC Opočno x HC Slovan Moravská Třebová

1 : 16

0 : 5 | 0 : 10 | 1 : 1

Slovan zahájil nový hokejový rok řízenou demolicí Opočna. Hokejisté Moravské Třebové ve dvacátém třetím kole zvítězili na ledě soupeře vysoko 1 : 16. Pod výsledek se podepsal šesti asistencemi Libor ŠÍP #97, pěti kanadskými body za dvě branky a tři přihrávky Michal MAŠKA #17 a hattrickem Tomáš KAVAN #66. Moravskotřebovští si vítězstvím upevnili pozici v první polovině tabulky.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Moravskotřebovští se od začátku utkání tlačili do útoku a ohrožovali bránu soupeře. Domácí odolávali do 8. minuty, během které otevřel skóre utkání po přihrávce od Augustina Palička. Následně Slovan ubránil první oslabení a o tři minuty později na druhé straně trestal první prohřešek soupeře přesilovkovým gólem na 0:2 Janků. Během následujících dvou minut přidal další dvě branky Horký a a hned v dalším střídání Blaháček. Úvodní třetinu zakončil pátým úderem moravskotřebovských Kavan. Slovan pokračoval ve střelecké aktivitě, to přineslo v prostředním dějství deset gólů z holí hráčů Moravské Třebové. Už ve 22. minutě přidal šestou branku hostů Marek. O 37 vteřin později na 0:7 zvýšil Maška. Slovan nepolevoval a dál ostřeloval branku soupeře. Ve 25. minutě poslal moravskotřebovské do osmibrankového vedení svoji druhou trefou Kavan. V polovině utkání se během tří minut dvakrát prosadil Cach, nejprve ujel ve vlastním oslabení a následně zužitkoval přihrávku od Janků – 0:10. Po 22 vteřinách přidal jedenáctou branku Marek. V čase 33:06 Kavan gólem na 0:12 zkompletoval hattrick. Následovala přesná trefa AugustinaMoučky. Ve 35. minutě posedmé v utkání zafungovala spolupráce třetí formace, zakončoval Maška. V závěru druhé třetiny došlo na ledě ke strkanici a do kabin se šlo za stavu 0:15. Třetí část utkání působila dohrávaným dojmem, až do posledních minut se hrálo bez gólů. V 58. minutě přidal šestnáctou a poslední branku z holí Slovanu Faltus. Poslední slovo měli domácí. Za obranu se dostal Krivčík, který svoji výhodu třináct vteřin před koncem zužitkoval a upravil skóre na konečných 1:16.

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

PEKSA Marek [28] (od 31. minuty ŘOUTIL Pavel [39])- BLAHÁČEK Matěj [3], KUCHAŘ Dominik [5], BRANDÝS Jan [12], JANKŮ Libor [14], MOUČKA Jan [18], NETOLICKÝ Marek [20], CEKR Filip [30] – MAREK Dominik „A“ [7], HORKÝ Michal [8], VESELSKÝ Ondřej [9], FALTUS Tomáš „C“ [10], BRANDÝS Jan [12], AUGUSTIN Vojtěch [13], MAŠKA Michal [17], PALIČKA Filip [21], CACH Dominik [29], KAVAN Tomáš [66], ŠÍP Libor [97]

HC OPOČNO:

MIČIAN Vladimír [31] – KUBÍČEK Petr [8], DAŇO Lukáš „A“ [13], TOMÁŠEK Štěpán [18], ČTVRTEČKA Ondřej [22] J, PÍČ Richard [71], PODZIMEK Martin „C“ [79], FRANC Tomáš [88] – KŘEČEK Adam [6], ZELENÝ Šimon [7], KOPECKÝ Jiří [15] J, WINKLER Jan [19], BUREŠ Michal [20], MLATEČEK David [21], KRIVČÍK Petr [23] J, FUKS Roman [25], MERVART Jakub [77]

Branky a nahrávky: 59:47 KRIVČÍK Petr 7:46 PALIČKA Filip /AUGUSTIN Vojtěch, CACH Dominik/, 13:36 JANKŮ Libor /CACH Dominik, NETOLICKÝ Marek/ využití přesilovky, 14:13 HORKÝ Michal /FALTUS Tomáš, MAREK Dominik/, 14:43 BLAHÁČEK Matěj /ŠÍP Libor/, 17:15 KAVAN Tomáš /MAŠKA Michal, ŠÍP Libor/, 21:24 MAREK Dominik, 22:01 MAŠKA Michal /ŠÍP Libor/, 24:31 KAVAN Tomáš /ŠÍP Libor, MAŠKA Michal/, 28:26 CACH Dominik v oslabení, 31:54 CACH Dominik /JANKŮ Libor/, 32:16 MAREK Dominik /FALTUS Tomáš/, 33:06 KAVAN Tomáš /MAŠKA Michal/, 33:35 AUGUSTIN Vojtěch /JANKŮ Libor/, 34:39 MOUČKA Jan /ŠÍP Libor/, 34:52 MAŠKA Michal /ŠÍP Libor, KAVAN Tomáš/ 57:49 FALTUS Tomáš /MAREK Dominik/

Tresty: 6 : 4

Rozhodčí: Libor VEINFURTER – Tomáš KAREŠ, František PLODEK