A-TÝM: Slovan ani podruhé v sezóně nestačil na soupeře z Nového Města nad Metují

TŘICÁTÉ DRUHÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

Spartak Nové Město nad Metují x HC Slovan Moravská Třebová

6 : 3

1 : 1| 2 : 1 | 3 : 1

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

První třetina nabídla vyrovnaný a rychlý hokej. Slovan vstoupil do zápasu dobrým pohybem a hned z kraje měl velkou šanci na úvodní branku. Na druhé straně zahrozil z protiakce soupeř. Ve 13. minutě se moravskotřebovští dopustili prvního prohřešku, který soupeř hned po buly potrestal přesným zásahem a otevřel tak gólovou listinu. Hosté na branku rychle reagovali, po necelých dvou minutách hry prostřelil Čápa po přihrávce od Faltuse Kavan. V závěru úvodního dějství Slovan v zádech s pozorným Peksou přestál druhé oslabení a do kabin se šlo za stavu 1:1.

S úvodem druhé periody přišlo vyloučení v řadách domácích. Moravskotřebovští si v početní výhodě vytvořili několik slibných příležitostí a i při hře 5-5 pokračovali v útočném tlaku. Ten se podařilo přetavit v branku na začátku 26. minuty Paličkovi. Ani vedení Slovanu ale netrvalo dlouho. Těsně před polovinou utkání srovnal přesilovkovým gólem Řezníček a v čase 33:46 vrátil domácím vedení produktivní bek Pohl. V následujících minutách Slovan odpracoval další oslabení a v závěru třetiny nebezpečně ohrožoval bránu soupeře, pozorný Čáp ale těsný náskok pro domácí udržel.

Třetí třetinu začali hosté přesilovkou, k výraznější šanci se ale tentokrát nedostali. V plném počtu vrátil zápas do remízového stavu Šíp a přetahovaná pokračovala. Na ledě se hrálo o každý metr, nechyběly osobní souboje a pohledné kombinace z obou stran. Ve 44. minutě si vzal slovo další z domácích ofenzivních beků Mert a přidal čtvrtou branku Spartaku. Následoval sedmý prohřešek hostů a soupeř přesilovku potřetí rychlostí blesku zužitkoval – 3:5. Moravskotřebovští si i přes nepříznivý vývoj utkání připravili několik šancí, ale ani jeden z hráčů v modrém už skórovat nedokázal. V závěru utkání sáhl Slovan po hře bez brankáře, při které potvrdil vítězství domácích Bucek.

SPARTAK NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ :

ČÁP Josef [93] – BURDYCH Lukáš [8], BEZPALEC Adam [9] J, KUBIŠTA Kryštof [10] J, ŠRENK Vojtěch [13], DUFEK David “A” [26], MERT Jakub [44], POHL Mikuláš [48] – ŘEZNÍČEK Tomáš „A“ [4] J, KOUDELKA Viktor [7], REICHMANN David “C” [11], ŘEZNÍČEK Jan [15], ČERNÝ Jan [18], BUCEK Jiří [20], BUREŠ Dominik [25], MORONG David [70], ŠŤASTNÝ Ondřej [83]

PEKSA Marek [28] – BLAHÁČEK Matěj [3], DUBOVČI Dominik [4], BRANDÝS Jan [12], JANKŮ Libor [14], NETOLICKÝ Marek [20], CEKR Filip [30], HOLUB Ondřej [35] – MAREK Dominik [7], HORKÝ Michal [8], FALTUS Tomáš [10], AUGUSTIN Vojtěch [13], MAŠKA Michal [17], PALIČKA Filip [21], CACH Dominik [29], KAVAN Tomáš [66], ŠÍP Libor [97]

Branky a nahrávky:
12:58 MERT Jakub /POHL Mikuláš, REICHMANN David „C“/ využití přesilovky, 29:58 ŘEZNÍČEK Jan /MERT Jakub, POHL Mikuláš/ využití přesilovky, 33:46 POHL Mikuláš /MORONG David/, 43:19 MERT Jakub /REICHMANN David „C“, ŘEZNÍČEK Jan/, 52:26 BUCEK Jiří /MORONG David, KUBIŠTA Kryštof/ využití přesilovky, 55:28 BUCEK Jiří /ČERNÝ Jan/

14:20 KAVAN Tomáš /FALTUS Tomáš „C“/, 25:20 PALIČKA Filip „A“ /AUGUSTIN Vojtěch, CACH Dominik/, 41:30 ŠÍP Libor /JANKŮ Libor, MAŠKA Michal/

Tresty: 5 : 8

Rozhodčí: Jakub PECHA – Mikuláš PLUHÁČEK, Jan ŘEZNÍČEK