A-TÝM: Slovan ve vyrovnaném souboji nestačil na Novou Paku

TŘICÁTÉ TŘETÍ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

BK Nová Paka x HC Slovan Moravská Třebová

2 : 1

0 : 0 | 1 : 1 | 1 : 0

Utkání třicátého třetího kola soutěže nabídlo velice atraktivní podívanou plnou gólových příležitostí. Slovanu ale k bodovému zisku chyběl malý krůček. Moravskotřebovští soupeře sice předčili ve střelecké aktivitě, síť ale rozvlnil pouze jediný ze všech pokusů. Výsledek 2:1 vypovídá o skvělém výkonu obou brankářů

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Vstup do utkání byl z obou stran poměrně opatrný, i tak se ale našly zajímavé akce na obou stranách. Oba týmy si plnily defenzivní povinnosti, hrál se rychlý hokej nahoru dolů a hra se téměř nepřerušovala. Útočných situací přibývalo a gólmani tak měli možnost předvést své umění. Oba strážci klecí v první třetině odolali veškerým pokusům a do kabine se šlo za stavu 0:0.

Úvod druhé periody zpomalilo vylučování v řadách obou týmů. První oslabení bránil tým Slovanu, při něm čaroval v bráně hostů Peksa, který držel bezbraknový stav. Následovaly dvě přesilovky Moravské Třebové. Slovan tlačil soupeře v útočném pásmu, nejblíže k brance měl Augustin, i na jeho schovanou střelu ale Krinwald dosáhl. O první branku duelu se postarali v polovině utkání domácí. Rychlou přesilovkovou kombinaci zakončoval Klust a potrestal tak druhý prohřešek Slovanu. Slovan ve druhé polovině prostředního dějství zpomalili další tři oslabení, s těmi si ale obranné čtveřice v zádech s Peksou poradili. V čase 38:19 vstřelil vyrovnávací branku po přihrávce od Augustina Palička.

Slovan se od prvních vteřin poslední třetiny rval o výsledek. Bruslaři se však nenechali upozadit a rychle tempo hry srovnali. Moravskotřebovští nedokázali přetavit v branku ani šesté pobídnutí v podobě přesilovky. Radost přišla v 55. minutě na straně soupeře. Po další rychlé výměně puků vrátil domácím vedení Trejbal. V závěru utkání soupeř veškerou snahu Slovanu likvidoval zodpovědnou hrou. Body tak zůstávají v Nové Pace.

BK NOVÁ PAKA:

KRINWALD Roman [20] – HAD Petr [9], KLUST Matěj [26], VRBA David [44], SUVOROV Alexander [55], KOTYZA Jan [86], NAJMAN Jiří „A“ [92] – FEDULOV Pavel [10], FOERSTER Petr [16], STRNAD Vojtěch [18], NEZBEDA Lukáš [19], BROKEŠ Tomáš „A“ [23], TREJBAL Jan [32], HRIC Tibor [33], ŠÍPEK Lukáš [47], DVOŘÁK Jarolsav [66], MALÍK David „C“ [74]

PEKSA Marek [28] – BLAHÁČEK Matěj [3], DUBOVČI Dominik [4], BRANDÝS Jan [12], JANKŮ Libor [14], NETOLICKÝ Marek [20], CEKR Filip [30], HOLUB Ondřej [35] – MAREK Dominik „A“ [7], HORKÝ Michal [8], FALTUS Tomáš „C“ [10], AUGUSTIN Vojtěch [13], MAŠKA Michal [17], PALIČKA Filip „A“ [21], CACH Dominik [29], KAVAN Tomáš [66], VAŇOUS Pavel [88], ŠÍP Libor [97]

Branky a nahrávky:
30:05 KLUST Matěj /STRNAD Vojtěch, BROKEŠ Tomáš „A“/, 54:58 TREJBAL Jan /HRIC Tibor, BROKEŠ Tomáš „A“/

38:19 PALIČKA Filip „A“ /AUGUSTIN Vojtěch/

Tresty: 7 : 7

Rozhodčí: Petr MAŠTALÍŘ – Mikuláš PLUHÁČEK, Jan ŘEZNÍČEK