Čtvrtek 18. Duben
Moravská Třebová
°C

A-TÝM: Slovan bere první čtvrtfinálový bod!

PRVNÍ ČTVRTFINÁLOVÉ UTKÁNÍ KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

HC Hlinsko x HC Slovan Moravská Třebová

4 : 6

1 : 2 | 1 : 1 | 2 : 3

Hokejisté moravskotřebovského A-týmu berou z prvního čtvrtfinálového duelu důležitou výhru. Slovan od začátku utkání tahal za delší konec a ani na vteřinu nepustil soupeře do vedení. Výborný týmový výkon podpořený brankářem Markem Peksou znamená první čtvrtfinálový bod pro tým Moravské Třebové.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Slovan vstoupil do utkání velmi dobře a už ve druhé minutě připravil pro Krause první střelu. Celá úvodní třetina se hrála ve vysokém tempu a soupeři se střídali v útočných akcích. Z první branky se radovali začátkem 14. minuty hosté. Slovan si dobrým pohybem vynutil nepřesnou rozehrávku soupeře, Palička posunul puk na Augustina, který tvrdou střelou poslal tým Moravské Třebové do vedení. Hned v dalším střídání přidal produktivní první útok hostů druhou branku. Dost času na střelu dostal v mezikruží Palička, který situaci využil a přesným zakončením zvýšil na 0:2. Následovalo vyloučení v řadách Slovanu a první přesilovka pro domácí. Tu po necelé minutě Hlinsko využilo, brankář hostů dosáhl na střelu Beneše i následující dvě dorážky, třetí pokus o zakončení už skočil v síti Slovanu. Do kabin šli hosté s těsným vedením 1:2.

Ve druhé třetině Slovan pokračoval v aktivitě, za kterou byl odměněn brankou. V čase 23:39 dorazil střelu Augustina za záda Krause Vaňous a poslal tak hosty do dvoubrankového vedení. Mohlo být ještě lépe, chvíli po obdržené brance putovali domácí na trestnou, Slovan však možnost v podobě početní výhody nezužitkoval. Počet hráčů na ledě se otočil a musela úřadovat obranná čtveřice Slovanu v zádech se skvěle chytajícím Peksou. Po polovině utkání se hlinečtí dostali do tlaku a začali mít herní převahu. První pokusy brankář hostů likvidoval, ve 34. minutě ale nedosáhl na dorážku Břízy – 2:3. Moravskotřebovští v závěru třetiny odbránili další oslabení a i do posledního dějství si přenesli těsný náskok.

Dvanáct vteřin po začátku poslední třetiny se Slovan nechal připravit o vedení. Skóre 3:3 však na tabuli dlouho nesvítilo a hosté velmi rychle úder vrátili. V čase 42:55 se prosadil Cach a o 10 vteřin později přidal další přesný zásah Vaňous. Následovalo postupné vyloučení na obou stranách, ani jeden z týmů početní výhodu neproměnil. S blížící se poslední desetiminutovkou si několik střeleckých příležitostí vytvořili domácí, jejich pokusy ale brankář hostů likvidoval až do 54. minuty, kdy od modré mířil přesně pod horní tyč Beneš. Slovan těsné vedení udržel a v poslední minutě pečetil vítězství gólem do prázdné brány Marek.

HC HLINSKO:

KRAUS Mathias [90] – OLIVA Jan [7], LOJEK Martin [8], LENOCH Šimon [17], FINK Patrik „A“ [42], NEPOKOJ Martin [55], MACHAČ Milan [77], BENEŠ Petr „C“ [89] – BŘÍZA Adam [11] J, ZDRAŽIL Martin „A“ [13], CHVOJKA Radovn [14], KARÁSEK Ondřej [19], KUBAL Pavel [22], HUDEC Tomáš [25], KIŠŠ Marek [28], BŘÍZA Tomáš „A“ [87], HAVEL Martin [88], JÍLEK Jiří [92], ŠTĚPÁNEK Petr [96]

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

PEKSA Marek [28] (ŘOUTIL Pavel [39]) – BLAHÁČEK Matěj [3], DUBOVČI Dominik [4], KUCHAŘ Dominik [5], BRANDÝS Jan [12], JANKŮ Libor [14], MOUČKA Jan [18], NETOLICKÝ Marek [20], HOLUB Ondřej [35] – MAREK Dominik „A“ [7], VESELSKÝ Ondřej [9], FALTUS Tomáš „C“ [10], AUGUSTIN Vojtěch „A“ [13], MAŠKA Michal [17], PALIČKA Filip [21], CACH Dominik [29], KAVAN Tomáš [66], VAŇOUS Pavel [88], ŠÍP Libor [97]

Branky a nahrávky:
 17:54 BŘÍZA Tomáš „A“ /NEPOKOJ Martin, BENEŠ Petr „C“/ využití přesilovky, 33:34 BŘÍZA Tomáš „A“ /HAVEL Martin, CHVOJKA Radovan/, 40:12 JÍLEK Jiří /HUDEC Tomáš, ŠTĚPÁNEK Petr/, 53:04 BENEŠ Petr „C“ /HAVEL Martin, BŘÍZA Tomáš „A“/

13:11 AUGUSTIN Vojtěch „A“ /PALIČKA Filip/, 15:29 PALIČKA Filip /CACH Dominik, AUGUSTIN Vojtěch „A“/, 23:39 VAŇOUS Pavel /AUGUSTIN Vojtěch „A“, MAREK Dominik „A“/, 42:55 CACH Dominik /JANKŮ Libor, PALIČKA Filip/, 43:06 VAŇOUS Pavel /MAREK Dominik „A“, ŠÍP Libor/, 59:28 MAREK Dominik „A“ /FALTUS Tomáš „C“, VAŇOUS Pavel/

Tresty: 2 : 4

Rozhodčí: Ondřej ŠKORPIL, Petr RULÍČEK – Jan GREGAR, Pavel KOLÁŘ