Čtvrtek 18. Duben
Moravská Třebová
°C

A-TÝM: Slovan je v semifinále! Ve druhém čtvrtfinálovém utkání rozstřílel Hlinsko 10:4

A-TÝM: Slovan je v semifinále! Ve druhém čtvrtfinálovém utkání rozstřílel Hlinsko 10:4

DRUHÉ ČTVRTFINÁLOVÉ UTKÁNÍ KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

HC Slovan Moravská Třebová  x HC Hlinsko

10 : 4

1 : 2 | 5 : 0 | 4 : 2

Slovan si zahraje o medaile! Ve druhém utkání čtvrtfinálové série mezi Moravskou Třebovou a Hlinskem zvítězil Slovan jednoznačně 10:4. Moravskotřebovští ovládli sérii 2:0 a propracovali se tak mezi nejlepší čtyřku soutěže. Pod druhou čtvrtfinálovou výhru se podepsal čtyřmi góly a jednou asistencí Dominik MAREK #7 a výborným výkonem brankář Marek PEKSA #28.


KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Prvních deset minut druhého čtvrtfinálového duelu patřilo jednoznačně Hlinsku. Už v první minutě se vylučovalo v řadách Slovanu a domácí tak museli hned v úvodu bránit početní nevýhodu. Oslabení sehráli moravskotřebovští zodpovědně a soupeře vytlačovali se střeleckých pozic. Až v samotném závěru se ke střele dostal Machač, domácí brankář puk rychle vyrazil za bránu, odkud vzápětí přišla přihrávka na kruh adresovaná Kiššovi, který zamířil ke vzdálenější tyči a poslal hosty již v plném počtu do vedení. Následovaly perné chvíle pro tým Slovanu, na bránu domácích mířila jedna střela za druhou. Výborně chytající Peksa ale veškeré puky lovil do své výstroje. V 10. minutě Hlinsko sehrálo další povedenou útočnou situaci a mohlo se radovat z druhé branky znovu z hole Kišše. S dalším střídáním přišlo druhé vyloučení v domácím týmu a situace nevypadala vůbec dobře. Oslabení ale zahrálo ve prospěch Slovanu a dostal se při něm do první nebezpečné situace. Moravskotřebovští dobrým pohybem zachytili puk ve třetině soupeře, z mezikruží střelou mezi betony snížil na 1:2 Palička. Tři minuty před koncem si Slovan vytvořil druhou slibnou příležitost, která neskončila brankou, ale strkanicí, ze které vyplynula přesilovka pro domácí. O minutu později putoval na trestnou lavici další z hlineckých hráčů. Při dvojnásobné početní výhodě se moravskotřebovským téměř nepodařilo ohrozit bránu. Z úvodního dějství tak odcházel s těsným náskokem soupeř.

Prostřední perioda už byla z pohledu moravskotřebovského týmu výrazně lepší. Po 73 vteřinách hry vstřelil vyrovnávací branku Marek. Následovala příležitost Faltuse, který se dostal sám před brankáře, Kraus jeho pokus zneškodnil. Před polovinou utkání Slovan využil přesilovku 5 na 3. Do vedení poslal domácí Palička, který vytahoval puk zpoza brány, dlouho naznačoval přihrávku a nakonec překvapil brankáře hostů střelou na přední tyč. O necelé dvě minuty přišel další úder Slovanu, Augustin se v útočném pásmu zbavil protisměrnou kličkou protihráče a zakončením na přední tyč zvýšil na 4:2. Ve 31. minutě zahrozilo po delší době také Hlinsko, Peksa si poradil se střelou i následnou dorážkou. V čase 34:17 využil Marek přesilovku třetí střelou mířenou nad lapačku a mimo navýšení vedení na 5:2 také vyprovodil vyprovodil Krause z brány. Jeho nástupci Hanákovi se nedostalo přívětivého přivítání, jeho připravenost prověřil po několika vteřinách střelou nad beton Augustin. Následovala další přesilovka Slovanu, ve které po rychlé výměně puků zvýšil na 6:2 přesnou trefou Šíp a domácí šli do kabin s pohodlným náskokem.

Po úvodním buly posledního dějství se moravskotřebovští ihned vrhli do útoku a mohli se radovat ze sedmé branky. Od modré pálil Holub a odražený puk za záda brankáře hostů dorazil Vaňous. V čase 43:20 našel Netolický mezi kruhy Marka, který střelou ke vzdálenější tyči zvýšil na 8:2. Na druhé straně zůstal nepohlídaný Bříza a z dorážky potřetí rozvlnil síť domácích. Následovaly další dva zásahy moravskotřebovských. Nejprve Kuchař vyslal dlouhou přihrávkou do úniku Palička, který pověstnou střelou mezi betony přidal devátý gól. Jak domácí začali, tak také končili – gólem v oslabení. V početní nevýhodě vyřešil přečíslení 2 na 1 ukázkově Marek, který naznačil přihrávku, nakonec vypálil a zapsal tak svůj čtvrtý přesný zásah 10:3. Na konečných 10:4 upravil v čase 51:19 Bříza. V 54. minutě se řítil sám na bránu Kišš, jeho zakončení domácí brankář přečetl. Zbytek utkání se dohrával a moravskotřebovští se tak mohou radovat z vydřeného semifinále.


HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

PEKSA Marek [28] (ŘOUTIL Pavel [39]) – BLAHÁČEK Matěj [3], DUBOVČI Dominik [4], KUCHAŘ Dominik [5], BRANDÝS Jan [12], JANKŮ Libor [14], NETOLICKÝ Marek [20], HOLUB Ondřej [35] – MAREK Dominik „A“ [7], HORKÝ Michal [8], VESELSKÝ Ondřej [9], FALTUS Tomáš „C“ [10], AUGUSTIN Vojtěch „A“ [13], MAŠKA Michal [17], PALIČKA Filip [21], CACH Dominik [29], KAVAN Tomáš [66], VAŇOUS Pavel [88], ŠÍP Libor [97]

HC HLINSKO:

KRAUS Mathias [90]  (od 34:17 HANÁK Miroslav [70]) – OLIVA Jan [7], LOJEK Martin [8], FINK Patrik [42], NEPOKOJ Martin [55], MACHAČ Milan [77], BENEŠ Petr „C“ [89] – BŘÍZA Adam [11] J, ZDRAŽIL Martin „A“ [13], CHVOJKA Radovn [14], KARÁSEK Ondřej [19], KUBAL Pavel [22], HUDEC Tomáš [25], KIŠŠ Marek [28], BŘÍZA Tomáš „A“ [87], HAVEL Martin [88], JÍLEK Jiří [92], ŠTĚPÁNEK Petr [96]Branky a nahrávky:
11:16 PALIČKA Filip /JANKŮ Libor, AUGUSTIN Vojtěch „A“/ v oslabení, 21:13 MAREK Dominik „A“ /VAŇOUS Pavel, HORKÝ Michal/, 27:11 PALIČKA Filip /MAREK Dominik „A“, AUGUSTIN Vojtěch „A“/ využití přesilovky, 29:03 AUGUSTIN Vojtěch „A“ /PALIČKA Filip, CACH Dominik/, 34:17 MAREK Dominik „A“ /VAŇOUS Pavel, HORKÝ Michal/ využití přesilovky, 36:22 ŠÍP Libor /BLAHÁČEK Matěj, KAVAN Tomáš/ využití přesilovky, 41:09 VAŇOUS Pavel /HOLUB Ondřej, HORKÝ Michal/, 43:20 MAREK Dominik „A“ /NETOLICKÝ Marek, HOLUB Ondřej/, 46:39 PALIČKA Filip /KUCHAŘ Dominik, AUGUSTIN Vojtěch „A“/, 48:26 MAREK Dominik „A“ /FALTUS Tomáš „C“, ŠÍP Libor/ z oslabení

2:52 KIŠŠ Marek „A“ /KUBAL Pavel, MACHAČ Milan/, 9:29 KIŠŠ Marek „A“ /KARÁSEK Ondřej, KUBAL Pavel/, 44:56 BŘÍZA Tomáš „A“ /BENEŠ Petr „C“, CHVOJKA Radovan/, 51:19 BŘÍZA Tomáš „A“ /LOJEK Martin/

 Tresty: 7 : 9

Rozhodčí: Josef VRBA, Jiří VESELÝ – Matěj JAVŮREK, Pavel KOLÁŘ

 

Published by Vendula Pokorna