Čtvrtek 18. Duben
Moravská Třebová
°C

A-TÝM: Trenér A-týmu před play-off

A-TÝM: Trenér A-týmu před play-off

A-tým Slovanu má za sebou třicet odehraných zápasů. Jak jste spokojen s průběhem základní části? Můžete ho zhodnotit? Je 6. místo úspěchem?

Co se týká základní části, z mého pohledu jsme odehráli jediné nepodařené utkání, a to v Lanškrouně. Devadesát procent odehraných utkání bylo podle mých představ. Pokud jsme prohráli, bylo to vždy tehdy, kdy jsme narazili na lepšího soupeře. Cítím, že mužstvo v letošním roce udělalo pokrok v takovém tom sebevědomí, jistotě a ve schopnosti reagovat na vývoj hry. Jsme schopní rychleji přecházet střední pásmo, rychleji se vracet do obrany. S průběhem základní části a konečným šestým místem jsem spokojený.

Co mužstvo kupříkladu zdobí?

Tak když se podíváme do tabulky statistik hráčů KLM HK a PU, Vojta Augustin vyhrál bodování celé soutěže a na čtvrtém místě je Filip Palička, do toho nejlepší gólman soutěže. Z tohoto pohledu můžu říct, že nás zdobí skvělí útočníci, vynikající brankář a mladí soustředění kluci v obraně.

Pokud jde na hře Slovanu najít slabina, tak je to asi využívání přesilovek. Nebude to v play off problém? (necelých 20%)

Je to přesně tak. Já budu radši, když budeme hrát 5 na 5. Při hře 5 na 5 nás málokteré mužstvo přehrálo. Hra 5 na 4 do hokeje patří, ale máme s ní obrovské problémy. V tom jsme se zatím nedokázali posunout, chybí nám vyměnit si 2-3 rychlé přihrávky přímo na hůl.

V závěru sezóny výsledkově nevyšla dvě utkání – Nové Město nad Metují a Nová Paka. Co si vzít z těchto zápasů?

V Novém Městě se hrál vynikající hokej z obou stran, třikrát nám tam zvonila tyč a nevyužili jsme přesilovky. V Nové Pace pokud jsme nebyli rovnocenní, tak jsme byli lepší. Budeme ještě přesnější v koncovce.

Jaká je nálada v týmu před play off? Jak vypadají naše šance a s jakými cíli jdete do play off?

Myslí, že celý tým se na play off těší. Kluci jsou ochotní se v těch zápasech vydat. Trochu stresující může být to, že se hraje jen na dva vítězná utkání a začínáme venku. Od začátku do série musíme vstoupit koncentrovaní a ne se zaleknout prvního zápasu v Hlinsku.

 V úvodním kole vyřazovacích bojů narazíte na nepříjemné Hlinsko, se kterým jste se v této sezóně střetli dvakrát a v obou případech z toho byly těsné prohry. Víte, co od takového soupeře čekat? Budete se nějak speciálně připravovat?

My jsme si v průběhu sezóny ke každému soupeři něco řekli, protože ta mužstva jsou rozdílná. O Hlinsku toho víme poměrně hodně, takže kluci budou učitě dobře nachystaní. Pokud se nám podaří dodržet to, na čem se domluvíme a odehrajeme celých 60 minut v zápasech koncentrovaně, tak jsme schopní přejít do dalšího kola.

Chtěl byste závěrem něco vzkázat na adresu fanoušků? 

Musím samozřejmě poděkovat za podporu v celé základní části. Hnali nás i na dalekých venkovních utkáních. Myslím, že tím se nemůže pyšnit žádný jiný tým. Velmi si toho vážíme a děkujeme jim. I kvůli nim uděláme všechno pro to, aby sezóna byla co nejdelší.

Published by Vendula Pokorna